۵ ستاره بزرگ که در لیگ بیستم غایب هستندقرمز خیلی پررنگ!

0 12
۵ ستاره بزرگ که در لیگ بیستم غایب هستندقرمز خیلی پررنگ!

شیوا دورانگر – خبرنگار: در شرایطی که یک هفته از شروع لیگ بیستم سپری شده است هنوز تعدادی از بازیکنان موفق نشده‌اند با تیمی به توافق برسند و باید دید در روزهای کم باقی‌مانده تا پایان نقل و انتقالات می‌توانند مشتری خوبی برای خود پیدا کنند یا خیر؟در بین این نفرات بعضا نام‌های مطرحی می‌بینیم که سابقه حضور در تیم ملی را دارند. یکی از این نفرات، محمد انصاری مدافع چند پسته فصل قبل پرسپولیس است که با تشخیص گل محمدی در لیست مازاد قرار گرفت و همچنان در انتظار دریافت رضایتنامه اش می‌باشد. این درحالی است که انصاری پس از پارگی رباط صلیبی خود مشغول گذراندن دوران نقاهت است و احتمالا نمی‌تواند تا نیم‌فصل به میدان برود. محسن ربیع خواه دیگر مازادی پرسپولیس است.این بازیکن توانست قراردادش را فسخ و در حال حاضر به‌عنوان بازیکن آزاد مشغول مذاکره با تیم‌های دیگر است.
محمد ایرانپوریان هم که مثل انصاری سابقه بازی در تیم ملی را دارد هنوز نتوانسته تیمی برای خود دست و پا کند. او که 2 فصل قبل خواهان بسیاری در تیم‌های مختلف داشت، در نهایت به سپاهان پیوست و با این تیم 2 ساله بست اما مصدومیت باعث شد بازی‌های زیادی را در فصل قبل از دست دهد و در نهایت هم از جمع زردپوشان جدا شد و هم اکنون بازیکن آزاد محسوب می‌شود.
رضا شکاری هم بعد از فسخ یکطرفه قراردادش با تراکتور هنوز با تیمی به توافق نرسیده است. این هافبک جوان فصل قبل پس از مذاکره و توافق با پرسپولیس در انتقالی جنجالی از روبین کازان روسیه به تراکتور پیوست و با این تیم قرارداد 5 ساله بست، اما آن‌همه هیاهو و سروصدا بی ‌سرانجام بود و ستاره‌ای که تبریزی‌ها پز می‌دادند از پرسپولیس هایجک کرده‌اند، همان‌گونه که به ذوب‌آهن وفادار نبود، تراکتوری‌ها را هم با جدایی‌اش غافلگیر کرد.
ایمان سلیمی دیگر بازیکن تراکتور هم که با قراردادی ۳ ساله به این تیم پیوسته بود با پرداخت مبلغ فسخ قرارداد خود، برای حضور در یک تیم خارجی از این باشگاه جداشده است، اما هنوز خبری از انتقال وی نیست و برخی‌ها مدعی‌اند او در تلاش برای حضور در پرسپولیس است.
صرف‌نظر از اسامی که نام بردیم، در هفته نخست لیگ شاهد غیبت ستاره‌های زیادی بودیم که در حال حاضر لژیونر شده و دیگر در لیگ برتر فعال نیستند. یکی از مطرح‌ترین آن‌ها علیرضا بیرانوند گلر فصل گذشته پرسپولیس است که در میانه‌های لیگ نوزدهم راهی بلژیک شد و هم اکنون در عضویت آنتورپ است. این در شرایطی است که این گلر ملی‌پوش، رقیب سرسختی برای گلرهای لیگ بود و هر فصل با ثبت بیشترین کلین شیت و دریافت گل خورده کمتر دستکش طلا را دریافت می‌کرد، اما برای اولین بار در چند فصل گذشته شاهد درخشش بیرانوند در لیگ برتر نخواهیم بود و باید اخبار او را از بلژیک دنبال کنیم.
مهدی ترابی دیگر ستاره تیم پرسپولیس است که در فصل جدید این تیم را همراهی نخواهد کرد. این هافبک ملی‌پوش فصل قبل با ثبت ۱۱ گل و ارسال ۶ پاس گل نقش تأثیرگذاری در قهرمانی تیمش داشت و طبق آمار متریکا با دریافت نمره ۷.۴۲ بهترین بازیکن لیگ بیستم بود. ترابی بعد از فسخ یکطرفه قراردادش به تیم العربی پیوست و فصل جدید را در لیگ ستارگان قطر توپ خواهد زد.
خلیل‌زاده هم به مانند ترابی با فسخ قرارداد خود به کشورهای عربی رفت و به عضویت الریان درآمد. شجاع در 3 فصلی که در جمع سرخپوشان بود نمایش درخشانی در این تیم داشت. بهترین عملکرد این مدافع در فصلی بود که گذشت و درخشش شجاع به حدی بود که بهترین مدافع میانی لیگ لقب گرفت و طبق آمار متریکا یکی از ۹ بازیکن برتر لیگ بود. او در آسیا هم 2 گل سرنوشت‌ساز زد و توانسته بود با عملکرد بی‌نظیر خود توجه کارشناسان را جلب کند و چندین بار به تیم منتخب هفته لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.
علی علیپور ستاره گلزن پرسپولیس را هم باید غایب بزرگ لیگ بیستم دانست. مهاجم بی حاشیه‌ای که به گلزنی و رکوردشکنی‌هایش عادت کرده بودیم و به امید اول هواداران تیمش تبدیل‌شده بود، اما این بازیکن هم به دلیل ناکارآمدی مدیران بدون آورده مالی از پرسپولیس جدا شد تا دست یحیی در پوست گردو بماند. درواقع پرسپولیس با از دادن ستارهای تاثیرگذارش نه فقط به لحاظ فنی که از نظر مالی زیان دید. در حالی که می‌توانست با فروش ترابی، علیپور و شجاع هزاران دلار سود کند.
نکته اینجاست که در بین همه مدعیان لیگ، پرسپولیس تنها تیمی است که در حفظ ستاره‌هایش ناکام بود و سایر تیم‌ها ازجمله استقلال، فولاد و سپاهان توانستند بازیکنان شاخص خود را حفظ کنند. به‌طور مثال شیخ دیاباته و مهدی قائدی که جزو ۱۰ بازیکن برتر فصل گذشته بودند با آبی‌ها تمدید کردند. این 2 مهاجم روی هم رفته ۲۵ گل برای تیم‌شان به ثمر رسانده و روی ۱۱گل دیگر تاثیرگذاشتند و تنها چهره شاخصی که از استقلال جدا شد علی کریمی بود. این هافبک ملی‌پوش فصل قبل ۵ گل برای آبی‌ها زده بود.
تصور کنید اگر قائدی و دیاباته هم به مانند علیپور و ترابی از تیم شان جداشده بودند تکلیف استقلال چه بود؟ آیا آبی‌ها زمین و زمان را به هم نمی‌دوختند که علیه تیم آن‌ها توطئه شده است؟ اما می‌بینید که 2 ستاره گلزن پرسپولیس جدا می‌شوند اما آب از آب تکان نمی‌خورد و پرسپولیسی‌ها بدون ترابی و علیپوری که فصل قبل روی هم ۲۳ گل زده بودند تا فینال آسیا پیش رفتند و با وجود محرومیت آل کثیر در پی ثبت گلات و پنجمین قهرمانی می‌باشند. اگر فرشاد احمدزاده، حاج صفی و پیام نیازمند را دیگر ستاره‌های سرنوشت‌ساز لیگ در فصل قبل بدانیم مشاهده خواهیم کرد که آن‌ها همچنان در تیم‌های خود حاضرند و همان‌طور که می‌بینید این فقط پرسپولیس بوده که ستون‌های تیمش را از دست داده است.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.