بیانیه عجیب باشگاه استقلالرطب‌خورده، منع رطب کی کند؟

0 19
بیانیه عجیب باشگاه استقلالرطب‌خورده، منع رطب کی کند؟

شیوا دورانگر – خبرنگار: استقلالی‌ها با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کردند درصورتی‌که باشگاهی با بازیکنان این تیم وارد مذاکره شود از آن‌ها شکایت خواهند کرد. در این اطلاعیه استقلال آمده است: در روزهای اخیر چند باشگاه لیگ برتری طی اقدامی غیرحرفه‌ای با برخی از بازیکنان تحت قرارداد باشگاه استقلال وارد مذاکره شده‌اند.
باشگاه استقلال به مدیران این باشگاه‌ها یادآوری می‌کند که مسیر مذاکرات با بازیکنان تحت قرارداد، مسیری مشخص است و در صورت ادامه این مذاکرات، مسوولان استقلال حقوق قانونی خود را از طریق کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پیگیری خواهند کرد.گرچه آبی‌ها سربسته موضوع را مطرح کرده و هیچ اسمی از بازیکن یا باشگاه مذکور نیاورده‌اند، اما با توجه به غیبت حسین پورحمیدی در تمرینات و احضارش به کمیته انضباطی استقلال به نظر می‌رسد بازیکن موردنظر گلر سوم این تیم می‌باشد. پورحمیدی اخیرا قراردادش را با استقلال برای 3 فصل تمدید کرده و در حالی‌ امیدوار بود با جدایی حسینی شانس بازی پیدا کند اما با ماندن این دروازه‌بان و بعد از جذب مظاهری عملا به گلر سوم تیم تبدیل‌شده است و در فصل جاری حتی فرصت نشستن روی نیمکت را از دست خواهد داد و به همین جهت تصمیم دارد از جمع آبی پوشان جدا شود. از آلومینیوم به‌عنوان مقصد پورحمیدی یاد می‌کنند،که با این تفاسیر باشگاهی هم که استقلالی‌ها علیه آن بیانیه صادر کرده‌اند احتمالا نماینده تازه لیگ برتری شده اراک می‌باشد.
نکته اینجاست استقلالی‌ها در فصل نقل و انتقالات تماما دست روی مربی و بازیکنانی گذاشتند که دارای قرارداد بودند، تا جایی که صدای سایر باشگاه‌ها را درآورده و همین حالا چند پرونده در کمیته تعیین وضعیت دارند. اما رطب‌خورده‌هایی كه از مذاکره با بازیکن تحت قرارداد را برای خود عادی می‌دانند دیگر را از این کار منع می‌کنند! که به چند نمونه از آن اشاره خواهیم کرد:
باشگاه استقلال در شرایطی که محمود فکری با باشگاه نساجی قرارداد رسمی داشت در اقدام غیراخلاقی با این مربی وارد مذاکره شد، بدون اینکه رضایت باشگاه مازندرانی را جلب کند که درنهایت فکری قراردادش را یکطرفه فسخ و با آبی‌ها بست. این اتفاق واکنش مدیران نساجی را در پی داشت و منجر به شکایت از استقلال و فکری شد، اما با میانجی‌گری‌هایی که صورت گرفت مسوولان این تیم راضی به مذاکره شدند و از استقلالی‌ها خواستند مبلغی را برای دریافت رضایتنامه به نساجی پرداخت کند که طبق اعلام جویباری باشگاه سابق فکری 7 میلیارد برای رضایتنامه این مربی خواسته است.
رشید مظاهری: بازیکنی که انتقالش به استقلال با سر و صدای زیادی همراه بود و در کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال پرونده دارد او هم در حالی که با تراکتور قرارداد داشت با فسخ یکطرفه آن به استقلال پیوست. بعد از این اتفاق، تراکتوری‌ها از آبی‌ها به دلیل عقد قرارداد با بازیکن این تیم شکایت کردند.
بابک مرادی بازیکنی بود که استقلالی‌ها با وجود داشتن قرارداد با وی مذاکره کرده و با پیشنهاد مالی سنگین به تیم خود آوردند. انتقال مرادی هم با اعتراض باشگاه ماشین‌سازی همراه شد و این تیم تبریزی هم به کمیته تعیین وضعیت به خاطر این موضوع شکایت کرد. آبی‌ها علاوه بر مرادی با پیمان بابایی نیز مذاکره کرده بودند که این مساله واکنش شدید ماشین سازان را به دنبال داشت و این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای رفتار غیراخلاقی استقلالی‌ها را ناشایست دانسته و آن را محکوم کردند.
همان‌طور که مشاهده کردید استقلالی‌ها در این فصل بیشتر از هر باشگاهی در این زمینه تخلف کرده‌اند اما در کمال تعجب دم از اخلاق زده و دیگران را از کاری که خود بارها به آن مبادرت ورزیده‌اند منع می‌کنند! مادامی‌که خودشان با ستاره‌های تیم‌های دیگر مذاکره مس کردند موردی نداشت، اما حالا که یک تیم با گلر سوم و ذخیره استقلال وارد گفت‌وگو شده بد و مذموم است! جالب‌ترین بخش ماجرا آنجایی است که استقلالی راه و چاه درست‌کار را به رقبا نشان داده‌اند و یادآور شده که مسیر مذاکرات با بازیکنان تحت قرارداد باید در مسیر مشخص باشد تا این پرسش به وجود بیاید که آبی‌ها که این همه ادعای قانونمندی دارند چرا خود به آن احترام نگذاشتند و با پیشنهادات مالی وسوسه کننده بازیکنان تحت قرارداد تیم‌های دیگر را اغوا و کاری کردند که قرارداد خود را یکطرفه فسخ کنند؟

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.