از ۵ تا ۱۴ میلیون دلار درآمد پرسپولیس در صورت قهرمانی آسیارشد تصاعدی پاداش در جام جهانی باشگاه‌ها

0 12

درآمد دلاری پرسپولیس در صورت قهرمانی آسیا و حضور در جام جهانی باشگاه‌ها افزایش خواهد یافت که حداقل این درآمد، یک میلیون دلار است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، افزایش حداقل یک میلیون دلار دیگر به پاداش پرسپولیس در صورت قهرمانی آسیا، کمترین میزان درآمدی است که با حضور در جام جهانی باشگاه‌ها محقق خواهد شد. درآمدی که علاوه بر پاداش چهار میلیون دلاری برای قهرمان لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

با قطعی شدن برگزاری جام جهانی باشگاه‌ها 2020 به میزبانی قطر از یکم تا یازدهم فوریه 2021 (13 تا 23 بهمن) پاداش تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها نیز مشخص شد. به این ترتیب، نماینده آسیا که قهرمان لیگ قهرمانان آسیا 2020 است، این شانس را دارد تا علاوه بر چهار میلیون دلار پاداش قهرمانی در این رقابت‌ها، حداقل یک میلیون دلار پاداش دیگر از حضور در جام جهانی باشگاه‌ها دریافت کند.

تاکنون حضور الدحیل آخرین قهرمان لیگ ستارگان قطر به‌عنوان نماینده کشور میزبان، بایرن مونیخ به‌عنوان قهرمان اروپا و اوکلند سیتی نیوزیلند به‌عنوان نماینده اقیانوسیه در جام جهانی باشگاه‌ها 2020 قطعی شده است. لیگ قهرمانان اقیانوسیه با تصمیم کنفدراسیون این قاره لغو شده بود، اما اوکلند سیتی نیوزیلند به‌عنوان نماینده اقیانوسیه معرفی شد.

اولین بازی جام جهانی باشگاه‌ها 2020، روز دوشنبه اول فوریه 2021 میان الدحیل قطر و اوکلند سیتی نیوزلند برگزار می‌شود که بازنده با دریافت 500 هزار دلار جایزه از دور مسابقات کنار خواهد رفت. برنده به مرحله بعدی جام صعود خواهد کرد، جایی که قهرمانان آسیا، کانکاکاف و آفریقا حضور دارند و با برگزاری دو بازی، دو نماینده از جمع‌شان برای حضور در نیمه نهایی مشخص می‌شوند. دو تیم بازنده در این مرحله، برای مقام پنجمی و ششمی دیدار خواهند کرد که در پایان، تیم ششم یک میلیون دلار و تیم پنجم یک و نیم میلیون دلار جایزه دریافت می‌کنند.

دو تیم بایرن مونیخ و نماینده آمریکای جنوبی نیز کار خود را از مرحله نیمه نهایی آغاز می‌کنند. پس از مرحله نیمه نهایی، بازنده‌ها برای مقام سوم و چهارمی رقابت می‌کنند که جایزه آنها به ترتیب دو و نیم و دو میلیون دلار خواهد بود. نایب قهرمان جام جهانی باشگاه‌ها چهار میلیون دلار جایزه و قهرمان 10 میلیون دلار جایزه دریافت خواهد کرد.

به این ترتیب، در صورتی که پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا در روز شنبه، 19 نوامبر (29 آذر) بتواند بر فینالیست شرق قاره غلبه کند، علاوه بر دریافت جایزه چهار میلیون دلاری از AFC حداقل یک میلیون دلار جایزه هم از فیفا (مجموعاً پنج میلیون دلار پاداش از AFC و فیفا) پس از حضور جام جهانی دریافت خواهد کرد. به این دلیل که قهرمان آسیا در بدترین شرایط با انجام دو بازی، به مقام ششمی جام جهانی باشگاه‌ها می‌رسد که جایزه‌اش یک میلیون دلار است. این فرصت وجود دارد که این جایزه با رسیدن به قهرمانی جهان تا 10 میلیون دلار افزایش یابد، اما این شانس بسیار کم است. تاکنون هیچکدام از تیم‌های آسیایی موفق به قهرمانی در 15 دوره قبلی جام جهانی باشگاه‌ها نشده‌اند. فقط کاشیما آنتلرز ژاپن در سال 2016 و العین امارات در سال 2018 به فینال راه یافته‌اند که هر دو مقابل رئال مادرید شکست خوردند.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.