3 سرمربی و 3 تفکر؛ یک تصمیم مشترک!امیدمان را ناامید نکن آقای عالیشاه

0 8

مهدی وفامنش – خبرنگار: جمعه‌شب بود که شایعه شد امید عالیشاه به دلیل درگیری با یکی از مربیان پرسپولیس از فهرست بازی با صنعت نفت کنار گذاشته‌شده. البته چند دقیقه بعد سایت باشگاه پرسپولیس اعلام کرد خبر درگیری عالیشاه با یکی از اعضای کادر فنی صحت ندارد، اما این بازیکن به خاطر برخی رفتارها باید در باشگاه پاسخگو باشد و از فهرست بازی با صنعت نفت هم کنار گذاشته‌شده.

واقعیت این است که عالیشاه وقتی متوجه می‌شود در بازی با صنعت نفت نیمکت نشین است به این مساله اعتراض می‌کند، اما خبری از درگیری یا چنین مساله حادی نبوده است.

عالیشاه در چند سال گذشته بازیکن مهم و تأثیرگذاری در ترکیب پرسپولیس بوده و همیشه در موفقیت‌های تیم نقش داشته و در سال‌های گذشته بارها عشق و تعصبش را به پرسپولیس و هوادارانش نشان داده اما یک ایراد بزرگ دارد. عالیشاه به‌شدت احساسی و گاها عجول است و این مساله هرچند وقت یک‌بار برای او حاشیه درست می‌کند.

در سال‌های گذشته عالیشاه در مقاطعی با برانکو، وکالدرون و حالا یحیی به مشکل خورد. مشکلاتی که عموما حاد نبود و خیلی زود هم برطرف شد. اما عالیشاه در زمان هر ۳ مربی یک شرایط خاص را برای مدت‌ها تجربه کرد؛ نیمکت نشینی!

عالیشاه و یا هر بازیکن دیگری قاعدتا از نیمکت نشینی خوشش نمی‌آید و دوست دارد برای تیمش بازی کند. اما وقتی ۳ سرمربی با ۳ تفکر متفاوت یک بازیکن را نیمکت نشین می‌کنند یا از او کمتر بازی می‌گیرند حتما ایراد از خود بازیکن است. عالیشاه به‌جای اعتراض‌های گاه‌ و بیگاهش به نیمکت نشینی باید با خودش به جمع‌بندی برسد که چرا در تفکرات ثابت برانکو، کالدرون و البته یحیی جایی نداشته.

همه می‌دانیم عالیشاه بازیکن باکیفیتی است و هر زمانی برای پرسپولیس به میدان رفته از جان مایه گذاشته اما هر بازیکنی در جهان فوتبال مدتی را دچار افت می‌شود. در همین پرسپولیس بودند و هستند بازیکنانی که برای ماه‌ها درافت بودند اما بالاخره با هر سختی که شده این دوران را گذرانده‌اند و دوباره به ترکیب اصلی رسیده‌اند.

خارج از این مساله، پرسپولیس در شرایط فعلی به‌نوعی دچار کمبود یار است و در برخی پست‌ها تعداد بازیکنان به ۳ نفر هم نمی‌رسد. واقعا در این موقع درست نیست که یک بازیکن بخواهد به نیمکت نشینی یا چنین مساله ای اعتراض کند و خواسته و ناخواسته برای تیمش حاشیه درست کند یا شب بازی تمرکز کادر فنی را به هم بزند.

در ثانی پرسپولیس در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیاست و نباید هیچ حاشیه و استرسی اطراف تیم باشد تا شاگردان یحیی بتوانند تاریخ‌سازی کنند و به قهرمانی در آسیا برسند.

پرسپولیس در سال‌های گذشته آقای مطلق فوتبال ایران بوده؟ به خاطر این بوده که با بازیکن‌سالاری و حواشی بازیکنان به‌درستی برخورد شد و ریشه این مساله در تیم خشکانده شد. کما اینکه در همین خصوص شاهد این بودیم که گاها بازیکنان بزرگی از پرسپولیس جدا شدند ولی پرسپولیس در مسیر موفقیت خودش حرکت کرده است.

انتظار همه از بازیکنان به‌خصوص باتجربه‌ها این است که اگر مشکل یا مساله ای دارند آن را به‌صورت خصوصی حل‌وفصل کنند و خواسته و ناخواسته چوب لای چرخ موفقیت پرسپولیس نگذارند که این نوع حرکات تحت هیچ شرایطی مورد تایید هیچ پرسپولیسی نیست.

درنهایت چندکلمه‌ای هم با خود عالیشاه صحبت داریم. آقای عالیشاه در این شرایط سخت پرسپولیس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترهای تیم لطفا «امید» ما و همه پرسپولیسی‌ها را ناامید نکن. حتی اگر در مورد نیمکت نشینی هم حق داشته باشی نباید شب بازی چنین رفتاری را نشان بدهی و به‌صورت عمومی اعتراض کنی.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.