هفته سوم لیگ بیستم امتحان سخت صدرنشین

0 37

لیگ بیستم در هفته بیستم امروز با برگزاری سه دیدار آغاز می‌شود.

چهارشنبه 5 آذر 1399

ساعت 16:10

استادیوم امام علی سیرجان

داور: علی صفایی

کمک‌ها: حسن انتظاری – محمد عطایی

داور چهارم: جواد رحیم زاده

ناظر داوری: سعید بطحایی

در اولین دیدار از هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران، گل گهر سیرجان با هدایت امیر قلعه‌نویی به مصاف شاگردان جواد نکونام می‌روند که هفته گذشته برد شیرین خانگی مقابل آبی پوشان پایتخت را جشن گرفتند. مدافع اهل مالی و پیش‌تاخته فولادی‌ها که در آغازِ لیگ بیستم توانست در قامت گلزن برای تیمش حاضر شود، در پُر سر و صداترین دیدار هفته دوم مقابل استقلال، یکی از تکه‌های پازل پیروزی فولاد بود؛ او در قلب دفاع تیمش به خوبی 2 مهاجم تیزهوش و سرعتی استقلال را مهار کرد و بارها پیش‌تر از آن‌ها، در نبردهای هوایی و زمینی توپ را دفع کرد تا خطری دروازه تیمش را تهدید نکند. تجربه بالای موسی کولیبالی و نمایش درخشان او در ترکیب فولاد موجب شد تا خط حمله استقلال نتواند زهر خود را بریزد و سرانجام نیز پیروزی به نام شاگردان نکو نوشته شد. ضمن اینکه این مدافع در لحظات پایانی پنالتیِ منجر به برد تیمش را هم گرفت. گلزن‌ترین هافبک دور رفت فصل گذشته که در زمستان از ماشین‌سازی به گل گهر رفت، لیگ بیستم را هم با سیرجانی‌ها و زیر نظر امیر قلعه‌نویی آغاز کرده و مثل قبل مهره موثری برای تیمش در خط میانی است. احمدرضا زنده‌روح پس از عملکرد خوب در نخستین مسابقه برابر سپاهان، در هفته دوم نیز مرد اول تیمش در وسط زمین برابر مس رفسنجان بود. او علاوه بر نظم دادن به کار تیمش و ایجاد موقعیت، سانترهای دقیق و خطرناکی هم انجام داد که یکی از آن‌ها را گادوین منشا تبدیل به گل کرد.

استقلال – ماشین‌سازی تبریز

جدال آبی‌ها با بحران

چهارشنبه 5 آذر 1399

ساعت 16:15

استادیوم آزادی تهران

داور: علی بای

کمک‌ها: حسن ظهیری – حمید نادری

داور چهارم: پیمان فرخی مهر

ناظر داوری: اسماعیل صفیری

شاگردان محمود فکری در دومین دیدار هفته میزبان ماشین‌سازی تبریز بحران‌زده‌ای هستند که با کسب تنها یک امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارند. از طرفی نیز استقلال به‌واسطه حاشیه‌های عجیب و خودساخته‌ای که پس از بازی مقابل فولاد به وجود آورد، شرایط آرمانی ندارد و طبق معمول شاهد استقلال پر مدعی هستیم که بیشتر شبیه به طبل توخالی است. بدون صدای مفید، بدون کارایی مثبت. هافبک سابق پرسپولیس می‌خواست اثبات کند که برای گلزنی با سر، اصلا بلندی قد و قامت ملاک درستی نیست؛ او هفته گذشته به تیمی گل زد که شاید اگر معادلات در بازار نقل و انتقالات جور دیگری رقم می‌خورد، باید برای آن تیم در لیگ بیستم به میدان می‌رفت، اما فولادی ماندن احمدزاده موجب شد تا او مقابل استقلال، یک نمایش شناور و تکنیکی را از خود نشان بدهد و توانایی‌های فنی خود را با ضربه سر تماشایی به گوشه دروازه حسینی نشان بدهد. بدون تردید در پیروزی دو گله شاگردان نکونام، احمدزاده با گلزنی و بازی موثر خود در ترکیب و سمت راست خط حمله فولاد، یکی از ارکان اصلی این برد بود. همچنین مدافع اهل مالی و پیش‌تاخته فولادی‌ها که در آغازِ لیگ بیستم توانست در قامت گلزن برای تیمش حاضر شود، یکی از تکه‌های پازل پیروزی فولاد بود؛ او در قلب دفاع تیمش به خوبی دو مهاجم تیزهوش و سرعتی استقلال را مهار کرد و بارها پیش‌تر از آن‌ها، در نبردهای هوایی و زمینی توپ را دفع کرد تا خطری دروازه تیمش را تهدید نکند.

سایپا – نساجی مازندران

پراید سواری با پدیده لیگ

چهارشنبه 5 آذر 1399

ساعت 16:20 

استادیوم دستگردی تهران

داور: مرتضی منصوریان

کمک‌ها: یوسف مغروری – فرهاد فرهادپور

داور چهارم: مجید محمدی

ناظر داوری: حیدر شکور

شاگردان جوان ابراهیم صادقی که موفق شدند در هفته اول با تکیه بر کیفیت افتضاح زمین چمن ورزشگاه دستگردی یک امتیاز از ارتش سرخ بگیرند، امروز میزبان نساجی چی هایی هستند که پس از جدایی محمود فکری و برخلاف تصورات، نه‌تنها در بحران فرونرفتند؛ بلکه قوی‌تر از قبل در رده دوم لیگ ایستاده و سودای شگفتی سازی دارند. آن‌ها هفته گذشته در لحظات پایانی 2 امتیاز را از کف رفته دیدند و حالا امیدوارند 3 امتیاز شیرین را از تهران به قائمشهر سوغات ببرند. هفته گذشته ابتدا مردان دیار مازندران دروازه تراکتور را به زیبایی و از راه دور باز کردند اما مردود اعلام نشدن گل پر واضح به آفساید تراکتور، باعث فرونرفتن شاگردان علی منصور به بحران شد. ستاره نساجی، ایوب کلانتری است. دو سال پس از دوری از لیگ برتر و زدن گل تماشایی در هفته دوم کافی بود تا ایوب کلانتری دوباره خودی نشان دهد. هافبک سابق تراکتور و فولاد که مجددا تصمیم گرفته در لیگ برتر بازی کند، یکی از نفرات ثابت نساجی در دو دیدار اخیرشان بوده که بازی درخشان او در وسط زمین کمک زیادی به روند تاکتیکی تیم وحید فاضلی کرده است. ایوب کلانتری در دیدار برابر تراکتور با خلق موقعیت و ارسال‌های تند و تیز در فاز هجومی موثر بود و پس از چند شوت محکم راه دور، با یک ضربه روی پای تماشایی موفق به گلزنی شد تا این عملکرد او را تبدیل به مهره موثر تیمش در دومین مسابقه فصل کند.

آلومینیوم اراک – مس رفسنجان

جدال در اعماق زمین

چهارشنبه 5 آذر 1399

ساعت 16:30

ورزشگاه امام خمینی اراک

داور: یاسر همرنگ

کمک‌ها: فرزاد بهرامی – حمیدرضا کنعانی

داور چهارم: سعید لهراسبی

ناظر داوری: حاتم بک پور

چهارمین دیدار هفته سوم رقابت‎های لیگ برتر فوتبال ایران، از ساعت 16:30 امروز به میزبانی آلومینیوم سازان با رفسنجانی‌ها آغاز می‌شود. دیدار تیم‌های بدون امتیاز این فصل از لیگ برتر با یکدیگر که به قعر جدول لیگ ایران چسبیده‌اند. دیدارهای آلومینیوم اراک با رقبا، نماد تیمداری در فوتبال ایران است. بدون مسوولیت‌پذیری، پر از وعده وعید، پر مدعی و بدون توجه به شرایط حرفه‌ای گری. در دیدار هفته اول این تیم، شاگردان رسول خطیبی بازی را با 3 گل واگذار کردند و پس از بازی مشخص شد بازیکنان این تیم، حتی نمی‌دانستند رنگ لباسی که قرار است در این دیدار بپوشند چه رنگی خواهد بود. البته لباس زیبایی از راسته ورزشی فروشی‌ها برای بازیکنان اراکی، چند ساعت قبل از بازی تهیه‌شده بود. لباس زیبا و کاملاً شبیه به سبک طراحی شرکت پوما برای تیم ملی ایتالیا؛ سبزی به رنگ Al verde که فقط و فقط به‌جای لوگو آتزوری، لوگوی سبزرنگ آلومینیوم سازان را به خود می‌دید. ایتالیایی‌هایی که این رنگ را نشانه دوران رنسانس و عبور از قرون وسطی با باورها و سبک زندگی سنتی می‌دانند، فلسفه‌های جالبی پشت استفاده از این رنگ به‌خصوص برای لباس‌شان دارند اما ظاهرا مسوولان فوتبال ایران، در کپی برداری هم کمی ناشیانه عمل می‌کنند. شاید هم منظورشان آغاز دوره‌ای نوین در فوتبال اراک با همان علائم و سمبل‌های امپراتوری روم باستان بوده است و ما خبر نداریم. به هرحال، 3 امتیاز این دیدار، برای هر 2 تیم از نان شب واجب‌تر است و برای سقوط نکردن در انتهای فصل، بسیار به کار خواهد آمد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.