مینی فوتبال در ایرن صاحب تشکیلات شدپرطرفدارترین رشته ورزشی به کشور آمد

0 9

با انتخاب سرپرست از سوی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، کمیته مینی فوتبال (فوتبال 5 نفره) در ایران شروع به فعالیت کرد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، کریم مقدم، سرپرست مینی فوتبال ایران با اعلام  این خبر به خبرنگار ما گفت: این رشته یکی از جذاب ترین و محبوب ترین ورزش های همگانی است که فدراسیون جهانی آن در سال 2008 تاسیس شده و تاکنون 80 کشور به صورت رسمی  و 140 کشور به صورت غیر رسمی به عضویت این فدراسیون جهانی پیوسته اند.

وی افزود: این ورزش در زمین چمن مصنوعی و تعداد بازیکن های هر تیم 5 تا 8 نفر است و مسابقات جام جهانی آن هر دو سال برگزار می شود و با توجه به ظرفیت بالای ایران در این رشته بزودی می توانیم مدعی قهرمانی در جام جهانی های آتی باشیم.

سرپرست مینی فوتبال ایران در خصوص سوابق برگزاری مسابقات جام جهانی این رشته گفت: طی سال های 2015 تا 2019 سه دوره جام جهانی مینی فوتبال برگزار شده و در آخرین دوره آن (2019) 32 تیم از پنج قاره جهان به رقابت پرداختند که مکزیک قهرمان و برزیل نایب قهرمان شد.

مقدم در مورد اعضای فدراسیون جهانی مینی فوتبال افزود:

این فدراسیون جهانی 80 عضو رسمی دارد که ترکیب آن شامل 40 کشور اروپایی، 12 کشور از آمریکای شمالی و جنوبی، 18 کشور از آسیا، 8 کشور از آفریقا و 2 کشور از قاره اقیانوسیه است.

بر اساس این گزارش، تشکیلات رسمی کمیته مینی فوتبال به زودی دفاتر کمیته های استانی را راه اندازی کرده و از طریق این کمیته ها تلاش خواهد کرد به صورت گسترده در سرتاسر کشور این رشته جذاب را گسترش و به صورت تشکیلات سازمان یافته توسعه دهد و بتواند نسبت به استعدادیابی و تشکیل تیم ملی مینی فوتبال ایران اقدام نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.