رمضانی و عبدی مهاجمان خوبی هستند فقط مشکل روحی دارندشاه‌محمدی: به دلم افتاده قهرمانیم

0 12
رمضانی و عبدی مهاجمان خوبی هستند فقط مشکل روحی دارندشاه‌محمدی: به دلم افتاده قهرمانیم

مرضیه دارابی – خبرنگار: بعد از 3 هفته خوب نتیجه نگرفتن، پرسپولیس در دیدار هفته چهارم با شهر خودرو جوری بازی کرد که همه از عملکرد تیم لذت بردند. 3 گل در کنار موقعیت‌های گلی که هرکدام از آن‌ها هم می‌توانست تعداد گل‌های سرخپوشان را بیشتر کند.
تیمی که در 3 هفته اول فقط یک گل روی ضربه پنالتی زده بود، به شهر خودرو 3 گل زد، هرچند گل‌ها باز هم توسط مهاجمان پرسپولیس به ثمر نرسید و این موضوع هجمه روی بازیکنان خط هجومی تیم را بیشتر از قبل کرده است.
در رابطه با عملکرد سرخپوشان در این بازی‌ها و خصوصا خط حمله شاگردان یحیی گل محمدی با مهاجم سابق پرسپولیس صحبت کردیم. شما می‌توانید گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با جمشید شاه‌محمدی را در زیر بخوانید:

-پرسپولیس در دیدار روز دوشنبه برد، خوب هم برد.
تیم بازی خیلی خوبی کرد، روی دروازه حریف موقعیت‌های خوبی به وجود آورد و 3 تای آن‌ها هم تبدیل به گل شد. همین‌که بتوانیم خوب موقعیت‌سازی کنیم، امیدوارکننده است و دعا می‌کنم که در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم بتوانیم همین‌طور باشیم.
-گل محمدی دارد ترکیب‌های بدون وحید امیری و احسان پهلوان را محک می‌زند. 2 بازیکنی که از حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا محروم هستند.
من فکر می‌کنم کار درستی می‌کند. سرمربی باید بداند بدون امیری و پهلوان تیمش را چطور بچیند. البته به نظر من مشکل ما این‌ها نیستند، مشکل اصلی آن جلو هست. باید آن جلو را جوری بچینیم که بتوانیم گل بزنیم. باید زوج‌ها را پیدا کنیم.
-حالا برای اینکه بگوییم در نقل و انتقالات ضعیف عمل کردیم، دیگر خیلی دیر شده، به نظر شما ابزارش را داریم که تا فینال آسیا مشکل خط حمله حل شود؟
اگر این جوان‌ها را ازنظر روحی روانی درست کنیم، کار خودش درست می‌شود. این‌ها استرس دارند ورود به یک تیم بزرگ به‌خودی‌خود، استرس‌آور است. مثلا این آرمان رمضانی فوتبال بلد است، یا همین مهدی عبدی نشان داده که می‌تواند خیلی خوب عمل کند.
-اتفاقا فشار روی همین 2 بازیکن است. برخی می‌گویند آرمان رمضانی اصلا خرید خوبی برای پرسپولیس نبوده.
اتفاقا برعکس، او سانتر فوروارد خوبی است، روی توپ‌های هوایی مسلط است. به نظر من ازنظر روحی خراب است. باید رویش کار کرد. یحیی و کادرش او را می‌شناسند. رمضانی در سایپا گل می‌زد. حالا 4 تا توپ را گل نکرده، ولی عملکردش بد نبود. کار بلد است. اگر او را بکوبیم، بدتر هم می‌شود، آن‌وقت توقع داریم که برای پرسپولیس گل بزند؟ قطعا انتقادات روی کیفیت بازی او تاثیر می‌گذارد. من فکر می‌کنم رمضانی بازیکن باکیفیتی است. بعد هم، داشته‌های پرسپولیس همین‌ها هستند، باید حفظ شان کنیم. قرار باشد مهدی عبدی را بکوبیم، رمضانی را بی‌کیفیت بدانیم، چه کار کنیم؟ این وضعیت را بدتر می‌کند. ضمن اینکه این‌ها اصلا بازیکنان خوبی هستند. باید به عبدی و رمضانی احترام گذاشت و باورشان داشت. یحیی بلد است چطور از آن‌ها بازی بگیرد. کسانی که ادعا دارند این‌ها بازیکنان ضعیفی هستند، خودشان چه کارکردند؟ من می‌گویم 20 سال در آن پست بازی کردم و عضو پرسپولیس هم بودم، می‌دانم کسی که به آن شکل پاس گل قشنگ می‌دهد و در کار تیمی خوب عمل می‌کند، اگر گل نمی‌زند، مشکلش فقط روحی روانی است که نمی‌تواند یک توپ ساده را گل کند. عبدی را حمایت کنیم، روزبه‌روز بهتر می‌شود.
-به نکته خوبی اشاره کردید، اگر حمایت هم نکنیم، با انتقاد چیزی به داشته‌های کنونی پرسپولیس اضافه نمی‌شود. قطعا حمایت کردن و انگیزه دادن در این مقطع بهتر می‌تواند نتیجه دهد.

ما یک فینال خیلی مهم در پیش داریم. باید از تیم حمایت کرد. بعدش امیری و پهلوان نیستند یحیی کار درستی انجام می‌دهد. باید ترکیب‌های مختلف را محک بزند. تنها حمایت به شکل درست از تیم می‌تواند به پرسپولیس کمک کند تا اگر خدا بخواهد قهرمان شویم.
– قهرمان می‌شویم؟
به دلم افتاده قهرمانیم و با این موفقیت دل مردم ایران شاد می‌شود. ما که دیگر هیچی نداریم، دلخوشی مان شده همین پرسپولیس و استقلال. مردم واقعا همه گرفتارند. خدا کند پرسپولیس قهرمان آسیا شود و همه خوشحال شویم.
-مثل روزهایی که در پرسپولیس بازی می‌کردید، از چنین قهرمانی‌ای خوشحال می‌شوید؟
بله، من اصلا در محل مان در تهرانسر معروفم. همه می‌دانند که بعد از هر برد پرسپولیس در محل شیرینی پخش می‌کنم. زندگی ما همین است. پرسپولیس قهرمان شود باز هم شیرینی خواهم داد.
-مشکل تیم را فقط خط حمله می‌دانید؟ در باقی خطوط جنس پرسپولیس جور است؟
من فکر می‌کنم ازنظر دفاعی خوب هستیم و فقط جلو مشکل‌داریم که آن‌هم روحی و روانی است. ما که نمی‌توانیم از مریخ بازیکن بیاوریم. رمضانی سابقه‌اش در سایپا خوب بوده، در پرسپولیس هم همه سرها را زد، پاس خوب داد و موقعیت به وجود آورد. مشکل از آن‌هایی است که این بازیکنان را می‌کوبند. عبدی و رمضانی جوانند باید کمک شان کرد. اگر بخواهیم پیگیر این حرف‌ها باشیم به‌راحتی فینال آسیا را از دست می‌دهیم.
دلیل خوب نتیجه نگرفتن پرسپولیس در 3 بازی اول لیگ چه بود؟
به نظرم در 3 تا بازی قبلی یک مقدار ساده گرفته بودند، نیاز بود مدیریت جدید هم از روحی روانی بچه‌ها را شارژ کرده و به امور مالی آن‌ها رسیدگی کنند. خدا را شکر که خبر آمد پول به تیم تزریق‌شده، ما ایرانی‌ها این مدلی هستیم که اگر انگیزه داشته باشیم می‌توانید از همه موانع رد شویم، وای به‌روزی که انگیزه نداشته باشیم و کل کارایی‌مان از دست می‌رود. به هر حال زندگی امروز ما با پول می‌گذرد. بدون پول یک کیلو سیب‌زمینی هم‌دست فوتبالیست نمی‌دهند. زندگی فوتبالیست از این راه می گذره باید پرداختی ها به‌موقع باشد. تیم ما هرگز اشباع‌نشده، تیم دوندگی خیلی خوبی دارد. یحیی هم آدمی نیست که ببیند بازیکنش اشباع‌شده، بگذارد به کار ادامه دهد. یادتان باشد که پرسپولیس همیشه هست این آدم‌ها هستند که عوض می‌شوند.
-به‌عنوان سوال آخر خواستم در مورد موضوعی که اخیرا در مورد حضور نوه علی پروین در تیم‌های پایه خبرساز شده، بپرسم. در جریان موضوع هستید؟
یک بار عکسش را دیدم. من فکر می‌کنم پیشکسوت پرسپولیس اجازه داشته باشد که بچه‌اش را به تمرین بفرستد، اگر استعداد داشت بماند و نداشت هم برود. نه اینکه اسم‌ها در تمرین شرکت کنند ولی اگر پسر جمشید شاه‌محمدی فوتبال بلد نیست به‌واسطه اسم و سابقه پدرش بماند. این غلط است. علی پروین هم‌چنین چیزی را نمی‌خواهد. اتفاقا زمانی که مربی جوانان پرسپولیس بودم، علی آقا بچه خواهرش یا بچه یکی از اقوامش را یک سال به تمرین فرستاد. بعد هم پیغام فرستاد که جمشید، اگر خوب است او را بردارید. یعنی اصرار نداشت که حتما باید او در تیم بماند.
حالا او را برداشتید؟
نه، اتفاقا نامش هم علی پروین بود. خوب نبود خطش زدم. معمولا همین هست. خیلی‌ها هستند که فامیل شان را می‌آورند ولی من فکر می‌کنم باید حق را بدهید به حق‌دار. هرکسی که بهتر است و بیشتر تلاش می‌کند، حالا می‌خواهد بچه پولدار باشد یا فقیر. باید نگاه فوتبالی داشت.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.