چالش یحیی؛ نگرانی از کرونایی های ذوب آهن یا دور بودن از شرایط  مسابقهترس از تکرار خاطره تلخ فینال 1992

0 10

شیوا دورانگر – خبرنگار: پرسپولیس کمتر از ۱۵روز دیگر باید در فینال لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود. این درحالی است که شرایط کرونایی باعث شده این تیم وضعیت متفاوتی را قبل از بازی فینال تجربه کند و در وضعیت سختی قرار داشته باشد. بعد از این‌که با تصمیم سازمان لیگ دیدار مقابل نساجی در هفته پنجم لغو شد. سرخپوشان یک هفته زودتر به اردو رفتند و قرار است تا بازی با ذوب‌آهن در قرنطینه باشند. این تصمیم به‌خاطر این گرفته شده است که رفت‌وآمدها به باشگاه محدود شده و سلامتی بازیکنان در خطر قرار نگیرد. بر همین اساس برنامه‌های کادر فنی تغییر کرد و سرخپوشان از سه‌شنبه خود را برای بازی هفته ششم مقابل ذوب‌آهن آماده مي‌کنند. البته اگر برنامه سازمان لیگ دستخوش تغییر نشود و این بازی طبق تاریخ اعلام شده در شنبه هفته آینده برگزار شود. پس از ابتلای چند بازیکن ذوب‌آهن شایعاتی مبنی بر لغو این دیدار مطرح شد و حتی ذوبی‌ها در این ارتباط درخواست رسمی خود را با ارسال نامه‌ای به سازمان ارائه کردند.

رضایی: تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا بازی با پرسپولیس برگزار نشود

بنابر اعلام سرمربی ذوب‌آهن تست کرونا ۶بازیکن این تیم مثبت بوده است و چند بازیکن دیگر که با مبتلایان در ارتباط بوده‌اند به این بیماری مشکوک هستند. رحمان رضایی با بی‌اطلاعی از احتمال تعویق دیدار تیمش با پرسپولیس گفته است: «با شرایطی که پرسپولیس برای فینال لیگ قهرمانان آسیا دارد، باید منتظر تصمیمات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باشیم و در ادامه بیان داشت که تمام تلاش خود را می‌کنند تا بازی‌های این تیم مقابل شهرخودرو و پرسپولیس برگزار نشود.»

کربکندی: موفقیت پرسپولیس، یک افتخار ملی است

کربکندی هم ضمن تایید صحبت‌های رضایی مبنی بر درخواست این باشگاه برای به تعویق انداختن 2بازی آینده مقابل شهر خودرو و پرسپولیس گفت: «اگر لغو بازی پرسپولیس با نساجی به‌خاطر سفر به مازندران و جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا بوده است سوالم این است که «مگر تهران کرونا ندارد؟چطور پرسپولیس می‌تواند به مازندران نرود ولی ما می‌توانیم به تهران بیاییم؟ اگر دیدار پرسپولیس با نساجی به تعویق افتاده، بازی ما با پرسپولیس هم باید به تعویق بیفتد.» این عضو هیات‌مدیره باشگاه ذوب آهن در ادامه افزود: «پرسپولیس در آستانه کسب یک افتخار ملی است و هر همکاری با آن بشود اشکالی ندارد. وقتی بازی این هفته پرسپولیس تعطیل می‌شود طبیعتا بازی با ما که به فینال آسیا نزدیک‌تر است هم تعطیل می‌شود.»

افزایش کرونایی‌های ذوب‌آهن و سردرگمی پرسپولیس

روز گذشته مالک باشگاه شهر خودرو  اعلام کرد که بازی تیمش مقابل ذوب‌آهن لغو نخواهد شد و  با تایید سازمان لیگ راهی اصفهان شده‌اند. با این حال پس از انجام تست‌ مجدد از شاگردان رحمان رضایی مشخص شد تعداد کرونایی‌های این تیم به 11‌نفر افزایش یافته و این باشگاه اعلام کرد دیدار مقابل شهرخودرو لغو شده است که با این تفاسیر اعضای ذوب‌آهن به مدت ۱۴روز باید قرنطینه شوند و بازی این تیم مقابل پرسپولیس هم لغو مي‌شود. این بدترین اتفاقی بود که مي‌توانست در آستانه دیدار فینال برای سرخپوشان رخ دهد و لغو این دیدار  تمام برنامه‌های گل‌محمدی را به هم خواهد ریخت و همان‌طور که روز قبل مدیر رسانه‌ای باشگاه اعلام کرد کادر فنی به دنبال برگزاری بازی با ذوب بود و قرار گرفتن مقابل این تیم مي‌توانست به پرسپولیس برای آمادگی هرچه بیشتر در بازی حساس روز ۲۹آذرماه کمک کند. متاسفانه اما پرسپولیس بعد از این‌که نتوانست مقابل نساجی به میدان برود، حالا  باید قید یک بازی دیگر را هم بزند که این موضوع مي‌تواند به آمادگی بازیکنان لطمه وارد کند. در نظر بگیرید آخرین باری که پرسپولیس به میدان رفت در تاریخ ۱۰آذرماه بود که توانست شهر خودرو را شکست دهد و حالا با این شرایط که 2بازی‌اش مقابل نساجی و شهرخودرو لغو شده یعنی عملا ۱۹‌روز قبل از فینال در هیچ مسابقه‌ای به میدان نخواهد رفت.آیا بازیکنان در این شرایط مي‌توانند آمادگی لازم جهت حضور در چنین مسابقه حساسی را داشته باشند؟ آن هم در این شرایط که 3بازیکن کلیدی تیم به دلایلی در فینال حاضر نخواهند بود. باید دید کادرفنی چه راهکاری برای حل این مشکل خواهد یافت و آیا بازی‌های تدارکاتی در دستور کار تیم قرار مي‌گیرد؟آنچه مسلم است دوری بلند مدت از چمن مي‌تواند بازیکنان را از شرایط مسابقه دور کند و به همان اندازه که بازی کردن در چمن مصنوعی قائمشهر یا خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا مي‌توانست برای تیم تهدیدکننده باشد دور شدن از زمین بازی هم مي‌تواند به لحاظ فنی برای تیم آسیب‌زا باشد. ۲۸سال پیش مشابه همین اتفاق برای پرسپولیس رخ داد و شرایط جوی باعث شد دست پرسپولیس از جام کوتاه بماند.

دوستداران قدیمی تیم آن فینال کذایی در تهران را حتما به خاطر دارند که به خاطر بارش سنگین برف به تعویق افتاد و پرسپولیسی که در بازی رفت باید میزبان تیم نیسان مي‌شد، در ژاپن این بازی را برگزار کرد و درحالی‌که با کسب تساوی یک بر یک امیدوار شده بود جام را در خانه نگه دارد اما سهل‌انگاری‌ها مانع از تحقق این اتفاق شد.دیدار برگشت به بعد از تعطیلات نوروزی یعنی فروردین سال بعد موکول شد و بازیکنان تیم که تمرینات خوبی را پشت سرنگذاشته بودند و از شرایط آمادگی دور بودند در عین ناباوری با یک گل مغلوب حریف ژاپنی شدند و جام را در حضور100هزار هوادار خودی از دست دادند.

حالا به نظر مي‌رسد پرسپولیسی‌ها اگر مي‌خواهند اتفاق‌هاي فینال جام در جام ۱۹۹۲ دوباره تکرار نشود باید از آن بازی درس بگیرند و با تمام قوا در فینال حاضر شوند. آن‌ها برای رسیدن به این بازی موانع سخت‌تر از این را هم پشت سر گذاشته‌اند و شک نداریم کادرفنی با درایت تیم برای حل این معضل هم راهکاری خواهند یافت و اجازه نمی‌دهند پرسپولیس این فرصت تاریخی را از دست دهد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.