سکوتی که برای پرسپولیس گران تمام می‌شودروزهای سخت سرخپوشان در لیگ

0 12
سکوتی که برای پرسپولیس گران تمام می‌شودروزهای سخت سرخپوشان در لیگ

شیوا دورانگر – خبرنگار: این روزها تمام دلمشغولی‌ پرسپولیسی‌ها فتح قاره آسیاست و مدیریت و کادر فنی تلاش می‌کنند تا به بهترین شکل بازیکنان را برای حضور در فینال آماده کنند که این قابل توجه است. به‌هرحال قرار گرفتن در چنین موقعیتی، اتفاق کوچکی نیست و سال‌هاست که به‌جز پرسپولیس هیچ تیمی نتوانسته از فوتبال ما در فینال حاضر باشد. درصورتی‌که سرخ‌ها این بار بتوانند قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کنند، اولین جام قاره‌ای را برای فوتبال ایران به ارمغان خواهند آورد که یک افتخار بسیار بزرگ است. در این میان اما به نظر می‌رسد، رسیدن به این خواسته چنان حواس مسوولین باشگاه را درگیر خودکرده که موجب غفلت آن‌ها از سایر مسایل شده است. طوری که اهمیت قهرمانی در لیگ داخلی فراموش شده و کسی نگران فشردگی بازی‌های تیم بعد از فینال نیست. البته پرسپولیسی‌ها با این مساله بیگانه نیستند و در گذشته هم در فاصله کم و با فشردگی زیاد بازی‌های خود را برگزار کرده بودند. اما چیزی که در حال حاضر مورد بحث است تحمیل این فشارها از سوی برخی رقبا به پرسپولیس می‌باشد تا شرایط را به سمتی ببرند که سازمان لیگ بازی‌های این تیم را در کوتاه‌ترین زمان برگزار کند. حتما متوجه شدید که از چه چیزی سخن می‌گوییم و در جریان خواسته نامعقول استقلالی‌ها از سازمان لیگ هستید که خواهان برگزاری بازی‌های معوقه پرسپولیس قبل از دربی شده‌اند! البته در روزهای قبل به‌طور مفصل به این موضوع پرداخته شد، اما شیطنت‌های ادامه‌دار رقیب و سکوت مسوولین پرسپولیس و از آن مهم‌تر انفعال سازمان لیگ در برابر استقلالی‌ها باعث شد یک‌بار دیگر این بحث را بازکنیم. چون به نظر می‌رسد باشگاه هر چه که در این زمینه کوتاه می‌آید و نجابت به خرج می‌دهد، رقیب را برای رسیدن به مقاصدش بی‌پرواتر می‌کند و اگر تا دیروز می‌خواستند بازی با سپاهان زودتر از دربی برگزار شود، حالا می‌گویند مسابقه با نساجی و درصورتی‌که ذوب‌آهن هم لغو شد، هر 3 دیدار قبل از دربی باشد که این درخواست نه قانونی و نه عقلانی. حتی اگر این بازی‌ها در فواصل زمانی کم، یعنی ۴ روز یک‌بار برگزار شود، دست‌کم تا دربی 2 هفته زمان خواهد برد و این یعنی اینکه سازمان لیگ باید تغییرات گسترده‌ای در برنامه بازی‌ها اعمال کند و بازی‌های نساجی، ذوب‌آهن و سپاهان را در هفته‌های پیش رو لغو کند تا این تیم‌ها بتوانند به میل استقلال مقابل پرسپولیس بازی کنند. بماند که با این تصمیم دربی هم خود به خود به تعویق می‌افتد و رقیب که هر روز یک بازیکن کلیدی‌اش را به خاطر مصدومیت از دست می‌دهد فرصت پیدا می‌کند که نفرات آسیب‌دیده‌اش را به این بازی برساند.
موضوع وقتی جالب می‌شود که می‌شنویم سرپرست سازمان لیگ گفته است تصمیم دارند بازی‌ها معوقه پرسپولیس را به شکلی برگزار کنند که به سایر تیم‌ها سخت نگذرد، اما با توجه به مواردی که در پاراگراف بالا گفته شد برگزاری دیدارهای معوقه قبل از دربی، به تیم‌هایی که بازی‌های آن‌ها مقابل پرسپولیس لغو شده است لطمه می‌زند و برخلاف آنچه سهیل مهدی باور دارد این فشار فقط متوجه پرسپولیس نیست. و درست‌ترین کار این است که دربی سرموعد برگزار شود و بازی‌های عقب‌افتاده به روال سابق هرزمانی که تقویم جای خالی داشت انجام شود. البته سازمان لیگ هنوز تصمیمی درباره این موضوع نگرفته است، ولی با جوی که رسانه‌های رقیب راه انداخته‌اند باشگاه پرسپولیس باید منتظر هر اتفاقی باشد، مگر اینکه مسوولین به خود آمده و به‌جای انتشار پست در صفحات شخصی خود به شکل قانونی از حق‌وحقوق تیم دفاع کنند.
به قول مدیرعامل سپاهان تیم پرسپولیس که برای تفریح به قطر نمی‌رود و اگر بازی‌های این تیم لغو شده از روی جبر و اجبار بوده است. ضمنا اولین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و برای سایر نماینده‌های ایرآن‌هم در گذشته بوده است.اما سازمان لیگ هیچ‌وقت نگران این نبود که به جانبداری از یک تیم متهم شود، ولی حالا چه شده است که سهیل مهدی می‌گوید اگر بازی‌های معوقه را قبل از دربی برگزار کنند آن‌ها را به جانبداری از استقلال محکوم و اگر به بعد از دربی موکول شود، به جانبداری از تیم دیگری محکوم می‌کنند؟
بی‌تعارف وقتی سازمان لیگ عنان و اختیار خود را دست تیم‌ها می‌دهد باید منتظر هر واکنشی باشد. آن‌ها اگر از همان ابتدا به‌جای اینکه لی‌لی به لالای استقلال بگذارد باید قاطعانه مقابل این تیم می‌ایستاد. همان‌گونه که در گذشته چنین کرده بود، اما حالا سرپرست سازمان لیگ جور دیگری رفتار می‌کند و می‌گوید در درجه اول سعی می‌کنند رضایتمندی همه حاصل شود و به شکلی جلو بروند که حداقل تنش را به سایر تیم‌ها وارد نکنند و سپس منطق برگزاری مسابقات را گم نکنند!
به‌راستی مگر روزی که باشگاه استقلال درخواست داد بازی با فولاد به خاطر حضور این تیم در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا لغو شود چرا سازمان لیگ به دنبال جلب رضایت سایر تیم‌ها نبود؟
یا زمانی که استقلالی‌ها خود را به کرونانمایی زدند و جمی‌ها شاکی شدند، خبری از این حرف‌ها نبود؟ در یک سال و چند وقت اخیر که سهیل مهدی در راس کار بوده است بیش از ۱۰ مسابقه در فوتبال ما به دلایلی لغو شده است، اما هیچ‌وقت این بحث‌ها مطرح نبوده و سازمان لیگ به تیم‌هایی که بازی‌های آن‌ها به تعویق افتاده فرصت کافی برای انجام بازی‌های آن‌ها داده است.
به‌طور مثال در نیم‌فصلی که گذشت بازی شهر خودرو – گل گهر در هفته هشتم به دلیل هم‌زمانی با مناسبت‌های مذهبی به تعویق افتاد و چند هفته بعد در مشهد برگزار شد.
از هفته یازدهم، بازی تیم‌های گل گهر- ماشین‌سازی، پارس جنوبی- پیکان، تراکتور- شهر خودرو و نفت آبادان- سپاهان به دلایل آماده نبودن شرایط برگزاری مسابقه به زمان دیگری موکول و بعد از نیم‌فصل برگزار کرد. در هفته دوازدهم نیز دیدار پرسپولیس- نساجی و پیکان- تراکتور به دلیل آلودگی هوا لغو شده بود که هر 2 بازی با یک ماه تاخیر برگزار شد.
در نیم‌فصل دوم هم شیوع کرونا باعث شد تا چند بازی به تعویق بیفتد ازجمله 2 بازی فولاد و یکی بازی استقلال که هیچ‌یک از آن‌ها بلافاصله انجام نشد و سازمان لیگ بعدازاینکه بازیکنان این 2 تیم بیماری کرونا را پشت سر گذاشتند در ابتدا بازی‌هایی را که در برنامه داشتند به انجام رساندند و سپس مسابقات معوقه خود را برگزار کردند. آن‌هم در شرایطی که برخی از این تیم‌ها یک پای قهرمانی و حتی کسب سهمیه بودند، ولی جالب است که سازمان لیگ آن روزها از اینکه متهم به جانبداری از تیم خاصی شود ترسی نداشت حتی وقتی صدای برخی تیم‌ها از تبعیض‌هایی که برای استقلال و فولاد در نظر گرفته شد درآمده بود. ولی حالا که جز استقلال سایر حریفان پرسپولیس(سپاهان،ذوب‌آهن و نساجی)
اعتراضی به لغو بازی‌های پرسپولیس ندارند و خبری از تنش به آن صورت که سهیل مهدی از آن حرف می‌زند نیست و حتی سایرین گفته‌اند به تصمیم سازمان لیگ احترام می‌گذارند، ولی آن‌ها بنا دارند به خاطر یک باشگاه کل تقویم مسابقات را به هم بزنند تا فقط دل استقلالی‌ها را به دست آورده باشند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.