شرایط سخت‌تر شد ولی من به این تیم امیدوارمداداش زاده: با این هجوم به پرسپولیس، معلوم نیست فینال بعدی چه زمانی باشد

0 18
شرایط سخت‌تر شد ولی من به این تیم امیدوارمداداش زاده: با این هجوم به پرسپولیس، معلوم نیست فینال بعدی چه زمانی باشد

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: پرسپولیس تحت‌فشار زیادی قرار دارد، چه به جهت بازی مهم فینال آسیا که در پیش است و چه به دلیل هجمه‌هایی که نسبت به آن صورت می‌گیرد. به‌جای این‌که شاهد باشیم با پرسپولیس رقابت می‌کنند تا در این رقابت خود را بالا بکشند، شاهد یکسری حسادت‌ها هستیم.
در گفت‌وگویی که با بهزاد داداش زاده داشتیم، او نیز به این مساله اشاره دارد و شرایط فعلی را برای فوتبال ایران بسیار بد می‌شمارد.
*نقطه‌ضعف لیگ قهرمانان کمرنگ شد، اوضاع پرسپولیس بهتر نشد
پیشکسوت فوتبال پرسپولیس در گفت‌وگو با پرسپولیس نیوز، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که همیشه برای لیگ قهرمانان آسیا به‌ویژه برای تیم‌های منطقه غرب آسیا وجود داشت، این بود که یک تیم باید تا فینال با 2 ترکیب بازی می‌کرد. این مساله یک‌جور استاندارد دوگانه را ایجاد می‌کرد و نقطه‌ضعفی برای رقابت‌ها بود. این مساله در این دوره تا حدودی بهتر شده بود و شرایطی فراهم آمد که این نقص برطرف شود. هرچند درنهایت برای پرسپولیس این‌طور پیش رفت که تا پای فینال با یکسری بازیکن به میدان برود و در فینال تعدادی را در اختیار نداشته باشد که در عمل باعث یک ترکیب جدید شده است. به نظر باید با قاطعیت گفت که در میان تمام مدعیان، پرسپولیس سخت‌ترین شرایط را پشت سر گذاشته است.
*در لیگ برتر همه‌چیز به ضرر پرسپولیس شد
وی ادامه داد: در چنین شرایطی، بازی‌های لیگ برتر در حکم بازی‌های تدارکاتی خوبی برای پرسپولیس بود تا تیم با هماهنگی و آمادگی فنی و ذهنی در آن مسابقات شرکت کند. به نظرم کادر فنی هم به‌خوبی در حال استفاده از این شرایط بود، اما در ادامه شرایط بد شد و عملا فکر می‌کنم برنامه‌ها به ضرر پرسپولیس به هم‌ریخت. بازی با نساجی انجام نشد و پرسپولیس، به خاطر از دست دادن این بازی متضرر شده است، بعضی در این ارتباط جوسازی کردند و خلاف این را مطرح کردند. پرسپولیس دنبال فرار از بازی‌ها نبود و روی این بازی هم حتما برای ایجاد هماهنگی‌های فنی و حفظ تیم و نفرات در شرایط مسابقه نیاز داشت.
*شرایط ذوب‌آهن برای پرسپولیس خوب نیست
پرسپولیس به یکی، دو بازی تدارکاتی نیاز دارد. با توجه به این‌که گفته می‌شود در قطر چنین امکانی نیست، همین بازی با ذوب‌آهن باقی می‌ماند. البته فکر می‌کنم ترجیح کادر فنی این بود که ذوب‌آهن با حداکثر توانش در بازی حاضر باشد تا بچه‌ها بهتر در شرایط مسابقه قرار بگیرند. این‌که بازی انجام می‌شود خوب است ولی بهتر می‌شد که ذوب‌آهن هم این مشکلات را نداشت و پرسپولیس خودش را یک محک جدی می‌زد.
*پرسپولیس باید یک مهاجم می‌گرفت
بازیکن سابق پرسپولیس و تیم‌های ملی ایران درباره ارزیابی خود از شرایط تیم خاطرنشان کرد: آنچه زیاد درباره‌اش صحبت می‌شود، بحث خط حمله است. خب مساله این است که لیگ فوتبال ایران کلا در بحث مهاجم مشکل دارد. پرسپولیس توانسته بود این مشکل را حل کند. عیسی آل کثیر خوب جواب داد. عملکرد او باعث می‌شد، دیگران هم راحت‌تر کنار او بازی کنند اما او و پرسپولیس بد آوردند. این مساله از دلایل بروز مشکل، فشار فنی و به ‌ویژه روانی است که روی دیگر مهاجمان وجود دارد. قطعا در این بخش به تمرکز و برنامه‌ریزی بیشتری نیاز داریم و به نظرم کادر فنی هم روی این مساله متمرکز است. در این‌که پرسپولیس با محرومیت آل‌کثیر نیاز به جذب مهاجم پیدا کرد شکی نیست. البته شرایط سخت بود ولی باید برای این مساله اقدام می‌شد تا دست کادر فنی هم بازتر باشد.
*عبدی از پس بازی‌های بزرگ برمی‌آید
وی ادامه داد: بازیکنی مثل مهدی عبدی توانایی خودش را قبل از این نشان داده است اما توقعات زیاد است و این موضوع، کار را سخت می‌کند. او مهاجم فرصت‌طلبی نشان داده است. نشان داد که از پس بازی‌های بزرگ هم برمی‌آید. آرمان رمضانی را هم اتفاقا بازیکن خوبی دیده‌ام. او باید این اشتباهات را انجام بدهد تا پخته شود. مهم است که تحت تاثیر مسایل حاشیه‌ای قرار نگیرد. روی او فشار زیادی است ولی باید خودش را از این مسایل رها کند. از سوی دیگر همه باید در نظر بگیرند که بازی در پرسپولیس به ‌کلی با بازی در دیگر تیم‌ها فرق می‌کند. بازیکنان بسیاری را دیده‌ایم که در تیم‌های قبلی خود همه‌کاره بوده‌اند یا با عنوان آقای گلی به پرسپولیس آمدند و به مشکل خوردند.
*رمضانی باید مسیری را برود که علی دایی رفت
داداش زاده تصریح کرد: من به بازی آرمان رمضانی برابر پدیده دقت کردم. بسیار دونده و پرتلاش بود. می‌آمد و حتی جلوی کرنر شدن توپ به ضرر پرسپولیس را می‌گرفت ولی جلوی دروازه حریف به مشکل می‌خورد. این وضعیت را که می‌بینم با خودم می‌گویم، موضوع به استرس و فشار برمی‌گردد. به اعتقاد من، او می‌تواند مسیر علی دایی را برود. خب من از اوایل کار، کنار علی دایی بازی می‌کردم. او هم فرصت‌های زیادی را از دست می‌داد ولی همت، تلاش و اعتمادبه‌نفس مثال‌زدنی داشت و هر چه گذشت، بهتر و بهتر شد تا آنجا که حالا بعد از تمام این سال‌ها، هنوز بیشترین گل زده ملی را دارد. رمضانی باید آرامش، تمرکز و اعتمادبه‌نفس را در کنار تمرین زیاد، دنبال کند. از طرفی باید حواس‌مان باشد که در حال حاضر بازیکنان کنونی، موجودی تیم هستند و تا این جا هم عالی کار کرده‌اند. من خودم نگران بودم که نفرات جدید هماهنگ نشوند ولی در لیگ قهرمانان عالی کار کردند و یحیی به‌خوبی شرایط تیم را به حد مطلوب رساند.
*یحیی خیلی صبوری کرد
داداش زاده ادامه داد: یحیی گل محمدی واقعا خیلی صبوری کرد. به‌ویژه در آن مقطعی که دیدیم چه مسایلی پیش آمد و چه شرایط سختی بر تیم گذشت. او برخلاف عادتی که در دیگر تیم‌ها می‌بینیم حاشیه را از خود و تیم دور و تمرکز و آرامش ایجاد کرد و نتیجه‌اش را دید. حالا هم باید کمک کنیم که تیم آرامش و تمرکز داشته باشد و در این صورت با وجود تمام مسایلی که وجود دارد، به فینال امیدوار هستم.
*معلوم نیست فینال آسیایی بعدی برای فوتبال ایران، چه زمانی باشد
پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: باید تمام تلاش خودمان را بکنیم چون با شرایط اقتصادی که وجود دارد و هجمه‌ای که علیه پرسپولیس برنامه‌ریزی‌شده است، معلوم نیست فینال بعدی برای فوتبال ایران چه زمانی باشد؟ در سال‌های اخیر هیچ تیمی مثل پرسپولیس از پس مشکلات و رقابت‌هایی لیگ قهرمانان برنیامد. ولی می‌بینیم در کنار تمام مشکلاتی که وجود دارد چه هجمه‌ای نسبت به تیم رقم‌زده می‌شود. من واقعا نمی‌دانم این‌همه هجمه و حاشیه‌سازی علیه پرسپولیس چه دلیلی دارد. چون موفق نبوده‌ایم، آیا باید هر کاری انجام بدهیم که تیم دیگر زمین بخورد؟! این چه جور رفتاری است؟ من آن فینال آسیا با نیسان را به یاد دارم. بازی رفت در ژاپن یک بر یک شد. از آنجا برگشتیم، رفتیم برای تعطیلات ولی آن‌ها رفتند اروپا اردو زدند. زحمت کشیدند و نتیجه گرفتند.
*با حمله به پرسپولیس، خودشان به‌جایی نمی‌رسند
بهزاد داداش زاده عنوان کرد: پرسپولیس خیلی زحمت و سختی کشید تا به این فینال رسید. دیگران هم به‌جای کارشکنی باید بروند زحمت بکشند.
تا عرق نریزید، موقعیتی به دست نمی‌آورید. کارشکنی برای پرسپولیس کمکی به آن‌ها نمی‌کند. این راه موفقیت نیست.
وی خاطرنشان کرد: من تعجب می‌کنم از آدم‌هایی که چه در دوران بازیگری و چه بعد از آن، نام و آوازه‌ای داشته‌اند، بزرگ فوتبال به‌حساب می‌آیند و در مقام مسوول یک تیم باسابقه، مثل یک هوادار کم‌تجربه، جوان و احساسی رفتار می‌کنند و حرف می‌زنند. به‌جای تمرکز روی بازی همان هفته، روی بازی چند هفته دیگر تمرکز می‌کنند و نتیجه‌اش هم می‌شود ناکامی در بازی که حواس‌شان به آن نبوده است. خب وقتی آن‌ها که مثلا بزرگ تیم‌شان هستند، آن‌طور رفتار می‌کنند، از بازیکن جوان آن تیم، دیگر انتظاری نمی‌رود. نمی‌دانم چرا به‌جای این‌که روی خودشان کار کنند، این‌قدر حواس‌شان به پرسپولیس است. هم برای خودشان نتیجه بد دارد و هم نماینده فوتبال کشور را تضعیف می‌کنند. الان پرسپولیس اگر قهرمان شود، در دوره بعد نگاه به نماینده‌های ایران از سوی حریفان چگونه خواهد بود؟ ای‌کاش این رفتارها را اصلاح کنیم.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.