امروز برای پرسپولیس برای شاد کردن دل میلیونها هوادار به قطر می رودتو برو سفر سلامت

0 7

تیم فوتبال پرسپولیس امروز یکشنبه عازم دوحه خواهد شد تا آماده بازی با فینالیست شرق شود. دیداری که همه ما انتظار داریم از دل آن، اولین جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا بیرون بیاید.

همه امیدواریم در حالی که پرسپولیس برای دستیابی به این موفقیت، تقریبا باید تمام قواعد فوتبال را بر هم بزند. خوش‌مان بیاید یا نیاید، این عین واقعیت است. تقریبا در تمام موارد شرایط به سود رقیب است. آخرین اتفاق بد نیز همان بود که بسیاری هواداران پرسپولیس را خوشحال کرد! لغو بازی با ذوب‌آهن که کادر فنی حساب ویژه‌ای روی آن بازکرده بود تا بخشی از کمبودها را جبران کند و از فاصله با تیم حریف بکاهد.

خوشحالی بخشی از هواداران البته به ترس آن‌ها از ابتلای بازیکنان به کرونا ناشی می‌شد ولی یحیی گل‌محمدی که قطعا بهتر از همه ما شرایط تیم خود و وضعیت فینالیست شرق را می‌دانست، این بازی را برای تیم خود و عملکرد بهتر در 29 آذر لازم داشت و به این دلیل روی آن برنامه‌ریزی کرده بود. اتفاقی که به هر حال روی نداد و به بدترین شکل ممکن هم شاهد آن بودیم. سازمان لیگ برتر اگر کمی زودتر تکلیف را روشن می‌کرد حداقل این مجال وجود داشت که یک بازی تدارکاتی با تیمی از لیگ یک برنامه‌ریزی شود که البته مستلزم انجام تست کرونا بود. هرچند به نظر باید این تدبیر احتیاطی از طرف سرمربی و مدیر تیم تدارک دیده می‌شد و هزینه تست کرونای آن تیم را هم باشگاه متقبل می‌شد. در واقع در فوتبال ایران همیشه باید منتظر بود که همه‌چیز در آخرین لحظه بر هم بریزد.

به هر حال پرسپولیس امروز یکشنبه عازم کشور قطر است.

*کنفدراسیون ساعت پرواز پرسپولیس را تغییر داد

در همین بدو امر کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ساعت سفر پرسپولیس، شرایطی را تعیین کرده است. کنفدراسیون از پرسپولیس خواسته است به شکلی برنامه‌ریزی کند که سرخپوشان قبل از سوت پایان بازی به قطر نرسند و برای این منظور وقت‌های اضافه و حتی زمان تقریبی موردنیاز برای ضربات پنالتی را هم حساب کرده‌اند. به این ترتیب کنفدراسیون ساعت پرواز پرسپولیس را دستخوش تغییر کرده است.

*پرسپولیس در هتل فینالیست شرق

در چنین شرایط جای شکر باقی است که در توافق مدیرعامل باشگاه با شرکت هما، پرواز اختصاصی در اختیار تیم قرار دارد و هماهنگی‌ها برای ساعت پرواز هم در حال انجام است. البته استدلال کنفدراسیون این است که با توجه به بازگشت تیم بازنده نیمه‌نهایی به کشورش، پرسپولیس باید به هتلی برود که فینالیست شرق در آن حضور دارد که به این ترتیب خواسته باشگاه برای اقامت 2 تیم در یک هتل جدید پذیرفته‌نشده است. خواسته‌ای که به هر حال به‌جا بود و نشان می‌داد که باشگاه و عوامل تیم به این ریزه‌کاری‌ها توجه دارند.

*پرسپولیس برای اولین تمرین باید بجنگد

مشکلات پرسپولیس فقط به اتفاقات مترقبه و غیرمترقبه در ایران محدود نمی‌شود. مشکلات در قطر هم وجود خواهد داشت. پرسپولیس قصد دارد فردا اولین تمرین خود را در قطر انجام بدهد. این در حالی است که به تیم اعلام‌شده است؛ بعد از انجام تست کرونا در فرودگاه، عازم هتل خواهند شد و باید در هتل بمانند تا جواب تست‌ها بیاید که این حداقل 24 ساعت به طول می‌انجامد. این قانون بار قبل هم وجود داشت ولی بعد از اصرار و اعتراض زیاد، شرایط تمرین مهیا شد. پرسپولیس باید این داستان را فردا هم تکرار کند. کنفدراسیون باید در نظر بگیرد همین حالا هم با شرایطی که وجود دارد همه عوامل به سود فینالیست شرق است و پرسپولیس تازه باید خود را با شرایط قطر وفق بدهد و در این شرایط، حذف یک جلسه تمرین زورگویی است.

*ورزشگاه فینال، تغییر می‌کند؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا ورزشگاه الجنوب را برای برگزاری فینال بازی‌ها در نظر گرفته است. در حال حاضر شرایط این گونه است که پرسپولیس تازه به قطر می‌رسد. از حضور آن‌ها در قطر و بازی در ورزشگاه الجنوب مدتی می‌گذرد ولی فینالیست شرق در آن آب و هوا بوده و به‌تازگی در این ورزشگاه به میدان رفته است. شرط انصاف، تغییر محل برگزاری بازی فینال است. همه می‌دانیم که معمولا محل برگزاری بازی‌های فینال بازی‌هایی با این درجه اهمیت تغییر نمی‌کند. باشگاه پرسپولیس هم این را می‌داند ولی به نظر باید چنین خواسته‌ای مطرح شود و دلیل آن شرایط خاص کرونا و عدم رعایت عدالت و مساوات برای 2 تیم در جریان برگزاری مسابقه است. در واقع با توجه به شکل برگزاری بازی‌ها که مثل هیچ‌گاه نبوده کنفدراسیون هم باید آمادگی انعطاف داشته باشد. به هر حال سنگ مفت و گنجشک مفت است. البته مقام‌های فدراسیون می‌گویند در این ارتباط رایزنی‌هایی شده است. در این صورت پرسپولیس امیدوار است که اگر با چنین خواسته‌ای مخالفت هم شود حداقل شرایط برای پذیرش درخواست تمرین در آن ورزشگاه برای جبران این نقص موردقبول واقع گردد. پرسپولیس امیدوار است اگر ورزشگاه تغییر نکرد حداقل یک تمرین خود را در زمین محل برگزاری مسابقه انجام دهد.

*هم‌اتاقی‌ها هم مشخص‌شده‌اند

غیر از مواردی که گفته شد، به نظر همه هماهنگی‌ها انجام‌شده است. قرار است اعضای تیم جز در مواردی مانند صرف ناهار هیچ ملاقاتی باهم نداشته باشند. کاروان پرسپولیس تا این لحظه 62 نفره است و خوشبختانه، همه عوامل تیم بدون کم و کاست روادید دریافت کرده‌اند. سفارت قطر البته هنوز ویزای تعدادی از خبرنگاران و عکاسان را صادر نکرده است که جزو کاروان تیم نیستند.

با نامه‌نگاری‌های انجام‌شده، حتی اتاق بندی‌های هتل و همچنین فهرست برنامه‌های تیم برای استراحت، صرف غذا، تمرین، جلسات فنی و موارد دیگر مشخص‌شده است تا عوامل قطری و برگزارکنندگان رقابت‌ها هماهنگی‌های لازم را در این ارتباط به عمل‌آورند.

*عیسی بخشیده شود، جداگانه می‌رود

عیسی آل‌کثیر همچنان منتظر است که دادگاه داوری ورزش وضعیت او را مشخص کند. حکم او اگر تعلیق شود در صورت قهرمانی پرسپولیس در جام باشگاه‌های جهان هم به میدان خواهد رفت و در غیر این صورت هر 2 مسابقه را از دست می‌دهد.

پرسپولیس برای ویزای این بازیکن اقدام کرده است ولی سفر او منوط به تعلیق حکمش خواهد بود. تست کرونا هم زمانی را به خودش اختصاص می‌دهد و با این شرایط باید دید، وضعیت او چه خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.