درباره معرکه کرونایی اصفهانی‌ها و لغو دیدار هفته ششم شاگردان گل محمدیبه نام پرسپولیس، به کام ذوب‌آهن

0 16
درباره معرکه کرونایی اصفهانی‌ها و لغو دیدار هفته ششم شاگردان گل محمدیبه نام پرسپولیس، به کام ذوب‌آهن

میلاد اعظمی – خبرنگار: جمعه‌شب بود که به‌صورت رسمی اعلام شد دیدار هفته ششم پرسپولیس و ذوب‌آهن به دلیل شرایط کرونایی ذوب‌آهن لغو شد تا پرسپولیس عملاً بدون برگزاری هیچ بازی رسمی به قطر پرواز کند و آماده دیدار فینال لیگ قهرمانان با نماینده شرق آسیا شود.
این اتفاق در حالی رخ داد که پرسپولیسی‌ها به‌شدت به دنبال برگزاری این بازی بودند و تاکید داشتند که در شرایط سلامت این دیدار برگزار شود چرا که با لغو بازی هفته پنجم با نساجی و با ذوب‌آهن عملا پرسپولیس بدون بازی رسمی پا به فینال لیگ قهرمانان آسیا می‌گذاشت، مساله‌ای که به‌شدت ازنظر فنی به ضرر پرسپولیس تمام شد.
از هفته پیش بود که معرکه کرونایی ذوب‌آهنی‌ها شروع شد. آن‌ها پیش از بازی با شهر خودرو در هفته پنجم اعلام کردند که تعداد زیادی از بازیکنان‌شان به کرونا مبتلا شده‌اند، اما آن دیدار برگزار شد و ذوب‌آهن شکست خورد. پس از آن بازی از قاسم حدادی فر به‌عنوان کاپیتان ذوب‌آهن تا دیگر عوامل این تیم اعلام کردند که شرایط کرونایی در ذوب‌آهن خوب نیست و برای اینکه اتفاقی برای پرسپولیس قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا رخ ندهد باید بازی 2 تیم در هفته ششم لغو شود.
آن موقع ذوب‌آهنی‌ها ادعا کردند که 17 ،16 بازیکن این تیم به کرونا مبتلا شدند که بعد از تست گیری در ایفمارک مشخص شد که این تعداد فقط 6 نفر هستند و همین مساله باعث شد تصمیم به برگزاری بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن گرفته شود، ضمن اینکه باید بازیکنان کرونایی ذوب‌آهن در قرنطینه قرار می‌گرفتند و پس از انجام 2 تست کرونای پیاپی مشخص می‌شد که چند نفر از آن‌ها می‌تواند برای ذوب‌آهن بازی کند اما این اتفاق رخ نداد.
جمعه‌شب اعلام شد که قاسم حدادی فر به خاطر اینکه تست کرونایش مثبت شده اجازه سوارشدن به هواپیما را پیدا نکرده و با توجه به اینکه در 2 روز گذشته با تیم تمرین داشته ممکن است دیگر بازیکنان و اعضای کادر فنی ذوب‌آهن هم درگیر شده باشند به خاطر همین بازی با پرسپولیس لغو شد، اما به نظر می‌رسد پشت پرده چیز دیگری باشد.
ذوب‌آهن این روزها شرایط فنی خوبی ندارد و از طرفی گفته می‌شود که بین برخی بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم هم اختلافاتی وجود دارد. شاید ‌ذوب‌آهنی‌ها می‌دانستند که اگر مقابل پرسپولیس قرار بگیرند شکست سنگینی را متحمل می‌شوند و این می‌تواند اوضاع را برای آن‌ها بدتر کند، به خاطر همین به بهانه کرونا شرایط را طوری فراهم کردند که بازی هفته ششم با پرسپولیس لغو شود تا شاید آن‌ها به اهداف شان برسند. به قول معروف لغو بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن عملا به نام پرسپولیس و به کام ذوب‌آهنی‌ها بود.
البته برای این مساله ادله زیادی وجود دارد پرسپولیسی‌ها به‌شدت دنبال برگزاری بازی بودند چون می‌دانستند اگر بازی با ذوب‌آهن لغو شود آن‌ها بدون انجام بازی رسمی به فینال می‌روند که این اصلا خوب نیست، اما از آن طرف ذوبی‌ها به دنبال لغو بازی بودند و حتی گفته می‌شد در شرایطی که اعلام شده قاسم حدادی فر باید 4 روز در قرنطینه بماند تا جواب 2 تست کرونایش بیاید بعد از روز دوم قرنطینه را شکسته و به محل تمرین تیمش رفته و به‌نوعی پروتکل‌های مهم کرونایی را زیر پا گذاشته تا به لغو بازی تیمش و پرسپولیس کمک کرده باشد.
ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که پس از اعلام رسمی لغو بازی، مدیر رسانه ذوب‌آهن در اینستاگرام اعلام می‌کند که تلاش‌های ذوب‌آهنی‌ها برای لغو این بازی با پرسپولیس نتیجه داد و این دیدار برگزار نشد. این یعنی ذوب‌آهنی‌ها دنباله لغو شدن بازی با پرسپولیس در هفته ششم بودند و نه پرسپولیسی‌ها.
وقتی موارد مختلف را کنار هم می‌گذاریم متوجه می‌شویم که ذوب‌آهنی‌ها به خاطر مشکلات درون تیمی و باشگاهی خودشان شرایطی را فراهم آوردن تا نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا ضربه بخورد. قطعاً در این مورد کمیته انضباطی و کمیته اخلاق باید ورود کنند و بگویند چرا چنین رفتاری از سوی ذوب‌آهنی‌ها و شخص قاسم حدادی‌فر رخ داد تا بازی مهم پرسپولیس و این تیم برگزار نشود.
حالا سوال اینجاست که آیا پرسپولیس که یک پای فینال لیگ قهرمانان آسیاست باید تاوان شرایط بد و مشکلات ذوب‌آهن را بدهد؟ اگر ذوب‌آهنی‌ها وضعیت خوبی در جدول داشتند بازهم چنین رفتاری از آن‌ها سر می‌زد؟ ذوب‌آهنی‌ها که به بهانه کرونا اعلام کردند نگران سلامت پرسپولیسی‌ها هستند و ظاهرا نگران نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا بودند چرا چنین رفتاری از خودشان انجام دادند و چرا شرایط را طوری فراهم کردند که دیدار مهم پرسپولیس با آن‌ها لغو شود؟
در یک کلام باید گفت بیشترین ضرر را از لغو بازی پرسپولیس – ذوب‌آهن، پرسپولیس و البته کادر فنی و بازیکنان خوردند. این دیدار در شرایطی لغو شد که نماینده شرق آسیا هر 4 روز یک‌بار یک دیدار را انجام داده و عملاً در شرایط مسابقه و بازی است اما این طرف پرسپولیس بدون برگزاری هیچ بازی رسمی به فینال رفت تا شرایط برای برگزاری دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا نابرابر باشد. حالا کار کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس برای فینال بسیار سخت‌تر شد البته که یحیی و شاگردانش نشان دادند که مرد روزهای سخت هستند و در شرایط سخت کارهای بزرگ انجام می‌دهند اما این ناهماهنگی‌ها و این چوب لای چرخ گذاشتن‌های تیم‌های دیگر هیچ وقت از یاد پرسپولیسی‌ها و هواداران شان نمی‌رود. اینکه حتی تیم‌هایی مانند نساجی و ذوب‌آهن هم حاضر نشدند کمترین همکاری را با پرسپولیس داشته باشند نشان می‌دهد که موفقیت‌های پرسپولیس نه‌تنها خاری در چشم رقبای اصلی‌اش در لیگ است بلکه تیم‌های معمولی هم نمی‌توانند این موفقیت‌ها را ببینند.
پرسپولیسی‌ها هیچ وقت یادشان نمی‌رود که تیم نساجی در شرایطی که در تهران تمرین می‌کرد حاضر نشد دیدار خودش با پرسپولیس را به تهران منتقل کند و عملاً با لجبازی برای برگزاری بازی در زمین بی‌کیفیت قائمشهر پرسپولیس را از یک بازی رسمی محروم کرد و ذوب‌آهن هم که چنین برنامه‌ای اجرا کرد تا مقابل پرسپولیس بازی نکند. این روزها همیشه یاد پرسپولیسی‌ها می‌ماند و همه پرسپولیسی‌ها برای‌شان مسجل می‌شود که جز خودشان کسی را ندارند و هر موفقیتی هم به دست می‌آید حاصل تلاش همه پرسپولیسی‌هاست و نه هیچ‌کس دیگر.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.