پرسپولیس خوشحال برای وقت اضافه، ناراحت برای ویسل کوبهلباس خوش‌یمن به تن سرخپوشان ماند

0 18
پرسپولیس خوشحال برای وقت اضافه، ناراحت برای ویسل کوبهلباس خوش‌یمن به تن سرخپوشان ماند

تیم فوتبال پرسپولیس دیروز یکشنبه وارد قطر شد تا خود را آماده بازی با اولسان هیوندای کره کند که وقتی سرخپوشان روی آسمان بودند، ویسل کوبه را بدون حضور اینیستا شکست داد.
اعضای تیم فوتبال پرسپولیس دیروز با تدبیری که صورت گرفت، قبل از فرودگاه در هتل دورهم جمع شدند. در آن‌جا چمدان‌ها را تحویل دادند تا توسط چندتن از اعضای تدارکات زودتر راهی فرودگاه شود. بازیکنان‌ هم با 2 دستگاه اتوبوس راهی فرودگاه شدند.
*تاخیر در پرواز به خاطر فینال شرق آسیا
تیم فوتبال پرسپولیس قصد داشت، تهران را ساعت 13 به مقصد دوحه ترک کند. اما این برنامه تغییر کرد. این تغییر به دلیل تاخیرهای معمول در پروازهای ایران نبود، بلکه مسوولان کنفدراسیون خواسته بودند تیم فوتبال پرسپولیس، زمانی وارد دوحه شود که بازی نیمه‌نهایی شرق پایان‌یافته باشد و با مشخص شدن دیگر فینالیست لیگ‌قهرمانان آسیا، هتل محل اقامت سرخپوشان مشخص گردد.
*هتلی آشنا
درنهایت با پیروزی اولسان در نیمه‌نهایی قرار شد که پرسپولیس به هتل محل اقامت این تیم برود که برای سرخپوشان البته برای بازیکنان فصل‌های گذشته، غریبه نبود هرچند که پرسپولیس نسبت به قبل چهره دگرگون‌شده‌ای دارد.
پرسپولیس در هتل تورچ دوحه مستقر شد که هتل اصلی در کمپ بین‌المللی اسپایر است که پرسپولیس در زمان برانکو، بارها تجربه حضور در آن را داشته است و این شاید امتیازی به‌حساب آید.
*پرسپولیسی‌ها ویسل کوبه را می‌خواستند
اولین سوال پرسپولیسی‌ها بعد از رسیدن به قطر و روشن شدن موبایل‌ها این بود که کدام تیم حریف پرسپولیس شده است. هرچند بازیکنان تیم در مصاحبه‌ها گفتند برای‌شان فرقی نمی‌کند که کدام تیم راهی فینال شود ولی مشخصا همه ویسل کوبه کم‌تجربه‌تر را به‌ویژه با توجه به فقدان حضور اینیستا ترجیح می‌دادند. نقش کلیدی این بازیکن از نظر روانی و فنی آن‌هم در سیستم نوینی که ژاپنی‌ها با توسل به آن بازی می‌کردند زمانی معلوم شد که باوجود مصدومیتش او را در یک‌چهارم پایانی برای زدن پنالتی به زمین آوردند.
*پرسپولیس برای فینال سرخپوش ماند
وقتی پیراهن‌های جدید آماده نشد، پرسپولیس اعلام کرد با همان پیراهن خوش‌یمنی که با آن تا فینال رسیدند بازی خواهد کرد. جالب این که در زمان مرحله گروهی که بازی‌ها متمرکز انجام شد بنا بر حکم قرعه و رنگ پیراهن حریفان، پرسپولیس تمام بازی‌ها را با پیراهن اصلی خود بازی کرد و حالا با راهیابی اولسان آبی‌پوش، پرسپولیس در فینال، سرخپوش خواهد بود. البته 2 تیم توسط مربیان وطنی خودشان هدایت می‌شوند که جالب توجه است.
*چند پرسپولیس فرودگاه را روی سرشان گذاشتند
تیم فوتبال پرسپولیس که به دوحه رسید در فرودگاه با استقبال دو، سه پرسپولیسی روبرو شد که فرودگاه را روی سر خودشان گذاشته بودند. البته بدیهی است که با توجه به شرایط کرونا، تدارک برنامه استقبال به‌کلی منتفی بود. با این وجود قطری‌ها که میزبان جام جهانی خواهند بود و تا آن زمان مسابقات مهمی را میزبانی می‌کنند با اتوبوس تزیین‌شده به نشان رقابت‌ها و پرسپولیس، سرخپوشان را سورپرایز کردند.
*پرسپولیس منتظر جواب تست‌ها
اعضای تیم فوتبال پرسپولیس پس از رسیدن به دوحه با سرعت زیادی تحت تست کرونا قرار گرفتند و تشریفات گذرنامه و روادید هم با سرعت انجام شد که توقف کاروان هر چه کوتاه‌تر باشد. اعضای تیم حالا عجله دارند، هر چه سریع‌تر، جواب تست‌ها را دریافت کنند. تا آن زمان محدودیت برای تیم زیاد خواهد بود. با توجه به همین محدودیت و همچنین زمان رسیدن تیم به قطر، بازیکنان دیروز فقط استراحت داشتند، اما یحیی برای تمرین امروز برنامه‌ریزی کرده است.
*رسول‌پناه را نبردند، رغبتی بی‌خبر از اوضاع
اعضای هیات مدیره پرسپولیس غیر از مهدی رسول‌پناه همگی عازم کشور دوحه شدند. آن‌ها علی القاعده نمی‌توانند در مراسم اهدای جام و مدال حضور داشته باشند. درباره دلیل عدم سفر رسول‌پناه گمانه‌زنی زیاد است و اکثر افراد در باشگاه می‌گویند وی با توجه به اتفاقاتی که روی داد، تمایلی برای رویارویی با اعضای تیم نداشت. از سوی دیگر از روزهای قبل بحث بود که ممکن است انرژی مثبتی بین او و تیم به‌ویژه یحیی گل‌محمدی رد و بدل شود و بعضی خبرگزاری‌ها هم نوشتند که سفارش یحیی هم این بود که مسایل تنش‌زا در این سفر اتفاق نیفتد.
در این شرایط اظهارنظری از علی رغبتی عضو هیات مدیره هم با رویکرد منفی هواداران رو به‌رو شد و حتی صحبت‌هایی را بین اعضای تیم رقم زد. وی از آمادگی کامل تیم گفته بود در حالی که یک بازیکن محروم حضور ندارند و بازی‌های لیگ هم برگزار نشد و در عمل تیم نتوانست برنامه آماده‌سازی را آن‌طور که می‌خواست اجرا کند.
وی همچنین از حمایت رییس جمهور گفت در حالی که به نظر هواداران اصلا چنین مساله‌ای اتفاق نیفتاد. آن ها هنوز جدایی برانکو را از چشم دولت می‌بینند، روزهای پر مشکل پرسپولیس که هیچ‌کس به دادش نرسید و ازجمله در جریان پرداخت مطالبات برانکو فراموش نکرده‌اند.
*عیسی منتظر رخصت CAS
پرسپولیس رفت و عیسی آل‌کثیر ماندگار شد. او برای این که به تیم منتقل شود به رخصت و مجوز دادگاه داوری ورزش نیاز دارد تا حکم محرومیت وی را به حالت تعلیق درآورد. این در حالی است که جعفر سمیعی هم در تهران ماند. گفته می‌شود او چهارشنبه به دوحه پرواز می‌کند و شاید اگر عیسی مجوز بازی پیدا کند کمی زودتر به اتفاق یکدیگر راهی شوند.
*پرسپولیسی‌ها خوشحال از وقت اضافه بازی نیمه‌نهایی
اعضای تیم فوتبال پرسپولیس از شنیدن خبر ورود بازی نیمه‌نهایی شرق به‌وقت اضافه خوشحال شدند. این به معنای خستگی بیشتر برای اولسان بود هرچند فاصله 6 روزه تا فینال به نظر مشکل آن‌ها را حل خواهد کرد. فینال این دوره در واقع در شرایط نابرابری انجام می‌شود. اولسان مدت‌هاست در قطر حضور دارد. در آن ورزشگاه‌ها بازی می‌کند. حریفان قدرتمندی داشته است و در اوج شرایط مسابقه است ولی پرسپولیس در حالی به فینال می‌رود که آخرین بازی رسمی اش 19 روز قبل آن بود. هرچند بازیکنان پرسپولیس مصمم به اداره و مدیریت این مسابقه به‌ویژه در نیمه اول هستند تا کم‌کم با شرایط آداپته شوند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.