اولسان هیوندای رقیب بزرگتری از الدحیل 2018 نیستاز سیبیل 2018 تا تراشیدن مو به سبک 2020

0 42

مرضیه دارابی – خبرنگار: در آستانه فینال آسیا، حرف محمدحسین کنعانی زادگان ما را به خاطره‌ای در سال 2018 برد. پرسپولیسی که الدحیل را به شکلی حماسی و غرورانگیز از لیگ قهرمانان حذف کرده بود، یک بر صفر السد را در خانه از پیش رو برداشت. این نتیجه خیلی‌ها را به فینالیست شدن امیدوار کرده بود.

ما در خانه تیم قدرتمند قطری که بغداد بونجاح را هم در اختیار داشت، شکست داده بودیم و حالا همین مساله شده بود نگرانی خیلی‌ها که نکند بچه‌ها کار را تمام‌شده بدانند.

بازی برگشت در پیش بود که با هماهنگی رضا چلنگر، در هتل با برانکو قرار مصاحبه گذاشتیم. پروفسور پیش از گفت‌وگو پرسید چای یا قهوه و این شد شروع گپ ما با سرمربی پیشین سرخپوشان، آن‌هم در آستانه مهم‌ترین مسابقه سال، دیدار برگشت با السد.

برانکو از بازیکنانش گفت، از تصمیمات پدرانه و انضباطی که در تیمش گرفته دفاع کرد، گفت که می‌داند بزرگ‌ترین آفت این روزها، می‌تواند این باشد که بچه‌هایش فکر کنند دیگر کار تمام است.

او گفت که کار اصلی ما باقی‌مانده و باید السد را پشت سر بگذاریم.

حرف‌ها رو به پایان بود، مرد کروات هیچ سوالی را بی‌جواب نگذاشته بود که برای حُسن ختام مصاحبه و اتمام آن با صحبت‌های فان، از او پرسیدم شجاع و چند بازیکن دیگر گفته‌اند اگر قهرمان آسیا شویم، موهای شان را از ته می‌تراشند، برانکو هم اشاره کرد به کادر فنی‌اش که چندتایی از آن‌ها هم می‌خواهند همین کار را بکنند و من نگاهی کردم به سرِ برادرش! که نیازی به تراشیده شدن نداشت.

همان وقت گفتم، خود شما چطور؟ سریع گفت من سیبیل می‌گذارم.

***

گفت‌وگوی اختصاصی برانکو با روزنامه پرسپولیس، بازتاب جالبی در بین هواداران داشت. پرسپولیس با السد در تهران مساوی کرد و به فینال لیگ قهرمانان رسید. از فاصله بازی نیمه‌نهایی تا فینال، کمپینی در بین هواداران تشکیل شد که آن‌ها هم می‌گفتند اگر پرسپولیس قهرمان شود، آن‌ها هم سیبیل می‌گذارند.

پرسپولیس با شرایط بسیار سختی به ژاپن رفت. بازی خوبی هم مقابل کاشیما ارائه داد، اما رسیدن دیرهنگام به ژاپن و عدم داشتن زمان کافی برای مطابقتِ زمانی و آب و هوایی با کشور میزبان، به همراه کمبود بازیکن، دستان بسته کادر فنی به خاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی و ساق‌های خسته بازیکنان، عاملی شد که در خانه کاشیما 2 بر صفر مغلوب شویم تا تساوی بدون گل در تهران به کارمان نیاید.

پرسپولیس کاری کرد که دوست و دشمن تحسین اش کردند، رسیدن به فینال با پنجره بسته و تکرار قهرمانی لیگ، کاری نبود که از تیم های با پنجره باز هم بربیاید.

به هر شکل شرایط به‌گونه‌ای پیش رفت که فرصت تراشیدن مو و گذاشتن سیبیل برای پرسپولیسی‌ها مهیا نشود، هرچند که پیش از بازی فینال، حتی صورتِ با سیبیل برانکو هم طراحی شده بود، اما کمبود بازیکن اجازه چنین اتفاقی را نداد.

***

حالا 2 سال از آن ماجرا گذشته، برانکو از پرسپولیس رفته، پرونده طلبش از باشگاه بسته‌شده و سرمربیگری تیم ملی عمان را بر عهده دارد. پرسپولیسی که 2 بازی نه‌چندان قابل‌قبول در دور رفت لیگ قهرمانان آسیا پشت سر گذاشته بود و به نظر شانس زیادی حتی برای بالا آمدن از مرحله مقدماتی نداشت، زمانی که کرونا ادامه این رقابت‌ها را «متمرکز» کرد، در شرایطی که تغییرات زیادی در ترکیب این تیم ایجادشده و چند مهره کلیدی از جمع سرخپوشان جداشده بودند، در دوحه کار بزرگی انجام داد.

با ارائه بازی‌های فوق‌العاده، درنهایت به نیمه‌نهایی رسید و در این مسابقه هم در شرایطی که 2 ساعت قبل از بازی اعلام کرده بودند که عیسی آل کثیر 6 ماه محروم شده و در شرایطی که بازیکن اخراجی هم داشت، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و سرخپوشان به فینال آسیا رسیدند.

هرچند النصر هنوز هم بی خیالِ شکایت و اعتراض نشده، اما شاگردان یحیی گل محمدی روز شنبه آینده برای رسیدن به کاپ آسیایی، یک بازی مقابل فینالیست شرق آسیا برگزار خواهند کرد.

پرسپولیس اگر این بازی را ببرد، هم اولین تیم ایرانی خواهد بود که قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را از آن خودکرده و هم اینکه به‌عنوان نماینده آسیا در جام باشگاه‌های جهان شرکت خواهند کرد.

حالا در آستانه فینالِ دومِ سرخپوشان، محمدحسین کنعانی زادگان گفته است: «درصورتی‌که در فینال آسیا به پیروزی برسیم و قهرمان شویم به قولم عمل می‌کنم و موهایم را می‌تراشم.»

او که یکی از مهره‌های کلیدی و تأثیرگذار در خط دفاعی پرسپولیس است و البته گل‌های مهمی هم برای تیمش به ثمر رسانده، در فینال می‌تواند به همراه سید جلال و سایر ارکان دفاعی، نقشی موثر در رسیدن به قهرمانی داشته باشد.

هرچند امروز هم به خاطر حاشیه‌های یک ماه اخیر پرسپولیس و جدایی چند مهره تأثیرگذار دیگر، همچنان تیم در شرایط ایده آلی به استقبال فینال آسیا نمی‌رود، اما حالا همه با تمام وجود می‌خواهند که پرسپولیس قهرمان آسیا شود.

شاید کارِ نیمه‌تمام لیگ قهرمانان 2018، در کنار فینالِ بدون جام، موهایی که تراشیده نشد و سیبیل هایی که گذاشته نشد، قرار باشد در فینال 2020 تمام شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.