تاریخ همه بازی‌ها به جز دربی مشخص شد، آیا سازمان لیگ درخواست استقلال را اجابت کرد؟این هم پاداش فینالیست آسیا

0 35

شیوا دورانگر – خبرنگار: از روزی که اعلام شد دیدار پرسپولیس و سپاهان به دلیل حضور سرخپوشان در فینال لیگ قهرمانان آسیا در هفته هفتم برگزار نمی‌شود تا امروز ، شاهد تلاش استقلالی‌ها برای عقب انداختن دربی بودیم و سرانجام هم سازمان لیگ تحت نفوذ و فشارها تسلیم شد و همان کاری را انجام داد که رقیب خواسته بود. روز گذشته برنامه هفته‌های هشتم و نهم اعلام شد و سازمان لیگ تغییراتی در بازی‌ها داشت. پرسپولیس که در هفته هفتم باید به مصاف استقلال می‌رفت در تاریخ ۵ دی به‌جای دربی به مازندران می‌رود تا دیدار عقب‌افتاده‌اش با نساجی را انجام دهد. طبق برنامه قبلی نساجی باید با فولاد در هفته هشتم بازی می‌کرد. پرسپولیس هم در هفته نهم به‌جای رویارویی با مس می‌بایست دیگر دیدار معوقه خود یعنی بازی با ذوب‌آهن را برگزار کند که با این تصمیم، مسابقه آلومینیوم اراک و ذوب‌آهن که در هفته نهم باید انجام شود لغو شد. یعنی سازمان لیگ فقط به خاطر اینکه دل استقلالی‌ها را به دست آورده باشد، تمام نظم و  برنامه لیگ را به هم زد که بازی‌های عقب‌افتاده پرسپولیس قبل از دربی انجام شود! خنده‌دار نیست؟ تا همین‌جا ۵ تیم نساجی، مس،آلومینیوم، فولاد و ذوب‌آهن به خاطر یک تصمیم کودکانه باید تاوان پس دهند، چراکه سوگلی لیگ برای دربی نیمی از بازیکنانش را ندارد. انگار برای سازمان لیگ جز استقلال منافع سایر تیم‌ها مهم نیست. باید گل گرفت در فوتبالی را که فدراسیونش هیچ عنان و اختیاری از خودش ندارد و به ساز تیم‌ها می‌رقصد; یک روز تسلیم فشار بالادستی‌ها می‌شود و روزی دیگر سیاه، کرونا نمایی استقلالی‌ها. اگر نمی‌توانند جو را کنترل کنند از مسوولیتی که دارند کنار بکشند. این نمی‌شود که هر بار سرمربی استقلال قهر کرد یا بازیکنان این تیم مصدوم و بیمار شدند بازی‌های آن‌ها لغو شود. باز صد رحمت به سعید فتاحی که با همه ایرادهای که به او وارد بود نقشه فرار استقلالی‌ها به ترکیه را زیرسیبیلی رد نکرد و رای سوپر جام را به سود پرسپولیس داد، اما مشخص نیست سهیل مهدی و همکارانش در سازمان لیگ چه‌کار می‌کنند؟ مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال به‌صراحت می‌گوید دربی عقب بیفتد تا مصدومان تیمش برسند. محمد کاظمی این حرف را نه با رسانه‌های نوشتاری که در گفت‌وگو با رادیو ورزش اعلام کرده است و حتما سازمان لیگ هم‌صحبت‌های وی را شنیده چون مخاطبش همین سازمان بود. او گفته بود: انتظار دارند سازمان لیگ فوتبال به وعده خود عمل کند و پس از بازی فینال آسیا، بازی‌های معوقه پرسپولیس برگزار شوند و تا آن زمان بازیکنان مصدوم ما به بازی خواهند رسید.

همان‌طور که می‌دانید استقلال مصدومان زیادی دارد ازجمله دیاباته، ریگی، یزدانی و غفوری. یا سازمان لیگ متوجه فرصت‌طلبی آبی‌ها از موقعیت پرسپولیس نیست یا بدون تعارف با این تیم همدست است. چون برای اتفاقاتی که افتاده دلیل دیگری نمی‌توان پیدا کرد، مخصوصا که سازمان لیگ قاعده بازی را به هم زده و برخلاف همیشه که بازی‌های معوقه تیم‌ها سر فرصت برگزار می‌شد، این بار پیش‌دستی کرده است. این حرکت ظالمانه در تاریخ ثبت می‌شود و رفتاری که با پرسپولیس شد لکه سیاهی بر پیشانی این فوتبال خواهد گذاشت.

فرض بگیریم که همه حرف‌هایی که زدیم اشتباه باشد آیا برای شما سوال پیش نیامده که چرا پرسپولیس اول نباید با سپاهان بازی کند؟ مگر خود سازمان لیگ نمی‌گفت قبل از دربی اول این مسابقه را برگزار خواهد کرد؟چه چیزی باعث شده که پرسپولیس اول از همه با نساجی بازی کند؟ گر چمن نساجی مصنوعی نبود و ورزشگاه این تیم استاندارد بود باز هم این اصرار وجود داشت؟ تنها چیزی که از این تصمیم به ذهن می‌رسد این است که شانس مصدومیت و ابتلای بازیکنان پرسپولیس به کرونا در این بازی بیشتر از سایر مسابقات است. و این همان شرایط برابری  است که استقلالی‌ها از آن حرف می‌زدند; مصدومان آن‌ها برسند و بازیکنان پرسپولیس زیر فشار بازی‌ها دچار مصدومیت یا مبتلا با کرونا شوند. خود شاهد بودید که برای رسیدن به این هدف دست به چه‌کارهایی زدند.

مسوولان این تیم از همان روزی که بازی با سپاهان لغو شد به سازمان لیگ اعتراض کردند که شرایط برای هر 2 تیم قبل از دربی باید برابر باشد و اول سپاهان مقابل پرسپولیس بازی کند و سپس استقلال؛ که این اتفاق واکنش سازمان لیگ را به دنبال داشت و سهیل مهدی گفته بود اظهارات مظلومی، هواداران استقلال را مقابل سازمان لیگ قرار داده است و چه دربی را قبل از بازی سپاهان برگزار کنیم و چه بعد از آن، مورد اعتراض قرار می‌گیریم و مشکلاتی به وجود می‌آورد. باید ابتدا ببینیم زمان‌بندی سفر پرسپولیس به قطر برای فینال لیگ قهرمانان آسیا چگونه است تا بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم. با این وجود استقلالی‌ها ساکت ننشستند و روزی نبود که درباره این موضوع اظهار فضل نکنند.

2 مسابقه بعدی پرسپولیس با نساجی و ذوب‌آهن که لغو شد هجمه‌ها به سازمان لیگ شدت گرفت و آبی‌ها برای اینکه همراهی سایر تیم‌ها را داشته باشند، در بوق و کرنا کردند برگزاری دیدارهای عقب‌افتاده پرسپولیس بعد از دربی ظلم به سایر مدعیان قهرمانی است! اما این بار محاسبات استقلالی‌ها درست از آب درنیامد و نه تنها هیچ یک از مدعیان پی ماجرا را نگرفتند که به‌نوعی از پرسپولیس حمایت کردند; تا جایی که سپاهانی‌ها اعلام کردند در برگزاری مسابقات تابع سازمان لیگ هستند و پرسپولیس برای تفریح به قطر نمی‌رود و باید با نماینده فوتبال ایران همکاری کرد که به نظر می‌رسد جمله آخر در کنایه به استقلالی‌ها بیان‌شده بود. البته حتی اگه سپاهانی‌ها همکاری هم نمی‌کردند، چاره ای جز لغو این مسابقه نبود چون طبق قانون ای اف سی پرسپولیس باید ۴ روز قبل از دیدار فینال در قطر حاضر می‌شد و در واقع بازی پرسپولیس و سپاهان به دلیل تداخل با این مسابقه عقب افتاد.

امیر قلعه نویی، سرمربی تیم بالانشین گل گهر هم که در فصول گذشته با پرسپولیس در تنش بود برخلاف همیشه برای این تیم در آسیا آرزوی موفقیت کرد و حتی به تمجید پرسپولیسی‌ها پرداخت که با کمترین امکانات نتایج خوبی به دست آورده‌اند.

وقتی تیر استقلالی‌ها به سنگ خورده و خبری از اتحادهای پوشالی نشد، حامیان رسانه‌ای این تیم تلاش کردند با انتشار اخبار کذب و متشنج کردن جو به سازمان لیگ فشار بیاورند تا دربی را به زمان دیگری بیندازند. به‌طور مثال تلاش شد تا این‌طور وانمود شود که دیدار با ذوب‌آهن را به خواست و مصلحت پرسپولیس لغو کرده‌اند، در حالی که پرسپولیسی‌ها با وجود مبتلا شدن چند بازیکن ذوب‌آهن به کرونا خواهان مسابقه با این تیم بودند تا خود را برای بازی فینال آماده کنند و این باشگاه اصفهانی بود که پای خود را در یک کفش کرده بود که این بازی باید لغو شود و حتی برای اینکه پرسپولیسی‌ها را بترسانند مرتبا از مشکوک بودن سایر بازیکنان خود خبر داده و می‌گفتند به نفع آن‌هاست که مقابل ذوب‌آهن بازی نکنند! که درنهایت نیز همین اتفاق افتاد و به خاطر اینکه برخی کرونایی ها ذوب‌آهن قبل از دریافت تست دوم با سایر نفرات این تیم قبل از مسابقه با پرسپولیس تمرین کردند دیدار 2 تیم لغو شد.

البته به ضرس قاطع نمی‌توان گفت که این اتفاق عمدی و با برنامه قبلی بوده و سازمان لیگ باید موضوع را بررسی و در این‌باره شفاف سازی کند. اگر تخلف ذوبی‌ها ثابت شود این تیم به خاطر نقض قانون جریمه خواهد شد. به هر حال دیر یا زود این هم مشخص می‌شود و حتی اگر سازمان لیگ از کنار این موضوع بگذرد باز هم شواهد دیگری هست که ثابت می‌کند بازی به خواست ذوبی‌ها لغو شده است. نشان به این نشان که شب قبل از مسابقه مدیر رسانه‌ای باشگاه ذوب‌آهن در صفحه شخصی خود خبر داد با تلاش و پیگیری‌های این باشگاه دیدار پرسپولیس و ذوب‌آهن به زمان دیگری موکول شده است. ولی همان‌طور که اشاره شد در روزهای قبل برخی‌ها حقیقت را وارونه جلوه دادند تا فشار را روی پرسپولیس بیشتر کنند و به خواسته خود هم رسیدند.

پرسپولیسی که از یکطرف تحت‌فشار شدید قطری‌ها به جهت رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی قرار دارد و از طرفی کارشکنی رقیب. متأسفانه مسوولین باشگاه هم به خواب خرگوشی فرو رفته‌اند.از خیلی وقت پیش هشدار داده بودیم مراقب کارشکنی‌ها رقیب باشند، اما این مساله جدی گرفته نشد و حالا پرسپولیس در بازگشت از قطر باید در جنگی نابرابر لیگ را ادامه دهد.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.