انتظاری: این فینال مثل بازی با استرالیا در تاریخ ثبت می شودبرای آرزوی فنونی زاده متاسفم، خوب است پرسپولیسی ها استوری او را ببینند

0 19

مرضیه دارابی – خبرنگار:  سهراب انتظاری یک جوری از فینال صحبت می کند که گویی بازی به سود سرخپوشان تمام شده و هرگز نباید در قهرمانی این تیم شک و تردیدی داشت. او می گوید مگر تیم کره ای، چه تیمی است که همه می گویند شانس تیم کم است. او البته از اقدام اخیر مهدی فنونی زاده هم ابراز تاسف می کند. در آستانه فينال آسيا گفت و گويي داشتيم با بازيكن سابق پرسپوليس تا از او در مورد بازي حساس پيش رو، مقابل اولسان كره جنوبي بپرسيم. گفت و گوي روزنامه پرسپوليس با سهراب انتظاری را در زير مي خوانيد:

-شروعی غیر از این نمی توانیم داشته باشیم که بازی شنبه را چطور می بینید؟

قهرمان می شویم، صددرصد قبول می شویم.

-اما اولسان هم تیم خیلی خوبی است.

مگر از کجا آمدند؟ اینقدر بزرگ شان نکنید. البته خیلی هم خوب است کسی که روی تیم ما حساب نکند، این طوری فشار روی بچه ها کم می شود. به نظر من به این بچه ها باید امید داشت. دلم روشن است و خیلی خوشبین هستم که می توانیم قهرمان شویم. مگر آن ها کی هستند؟ ما بازیکن با غیرت و باتعصب داریم و خوشبختانه آن تیم این فاکتور را ندارد. این‌طور نیست که 3-4 بازیکن مان نباشند، یعنی اینکه می بازیم. بقیه نفرات عالی هستند. قطعا دعای همه ما پشت سر تیم است و این تیم با کاپ به ایران برمی گردد.

-اگر بخواهید از یکی از حساس ترین بازی های دوره خودتان بگویید که استرس و حساسیتش شبیه به بازی شنبه باشد، کدام را یادآوری می کنید؟

بازی های حساس زیادی داشتیم ولی از بُعد نتیجه می گویم، اولین دوره لیگ برتر که کار قهرمانی به بازی آخر کشیده شد. ما با فجرسپاسی بازی داشتیم و استقلال با ملوان. آن بازی واقعا غیرمنتظره بود، همه فکر می کردند کار قهرمانی استقلال تمام است، آن‌ها با یک مساوی هم اول می شدند، اما درنهایت ما قهرمان شدیم. یادم هست دقیقه 60-65 بود که گل را زدیم، آن 25 دقیقه انگار 25 ساعت گذشت. نمی دانید بر ما چه گذشت تا آن بازی تمام شد. 

-همه امید داریم که آن لحظات فوق العاده را شنبه یک بار دیگر تجربه کنیم.

واقعیت من خیلی دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود، چون اولین بار است با مربی ایرانی به چنین جایگاهی می رسیم. دعای مردم پشت این تیم است و ان شاءا… که با مربی ایرانی این افتخار کسب می شود. فارغ  از اینکه ما پرسپولیسی ها دوست داریم این اتفاق بیافتد، از یک بُعد دیگر هم این بازی مهم است، به واقع جدا از بحث ملی، مهم ترین بازی فوتبالی آسیاست و اگر تیم قهرمان شود، یک افتخار ملی به دست می آید. حداقل 40-30 میلیون هوادار خوشحال می شوند. بگذریم که یکسری ها شیطنت کردند از همین داخل، ولی این یک مساله ملی است.

-چه اتفاقی در این روزها رخ می دهد که باشگاه کره ای بخش هواداران فارسی زبانش را راه اندازی می کند؟! آن‌ها چه هوادار فارسی زبان دیگری غیر از طرفداران تیم رقیب دارند؟

من در فضای مجازی زیاد نیستم ولی دوستان در واتس اپ برایم استوری مهدی فنونی زاده را فرستادند. حالا هم به مرتضی فنونی زاده که پیشکسوت باشگاه ماست، ارادت دارم و صمیمی هم هستیم، اما واقعا از برادرش مهدی که او هم از خوب های فوتبال ماه بوده، تعجب کردم که نوشته «به امید پیروزی اولسان و ناراحتی پرسپولیسی ها و خوشحالی کره ای ها!» من واقعا نفهمیدم چرا چنین آرزویی کرده، ما ایرانی هستیم. من به شخصه استقلال در همین مرحله مقدماتی صعود کرد خوشحال شدم، شاید هواداران هم گله کردند ولی آنجا اسم ایران مطرح بود.

-می دانید موضوع این نیست که حتما یک هوادار خوب باید دوست داشته باشد رقیبش در بازی فراباشگاهی ببرد، اما می شود این آرزوها و نفرین ها را عنوان نکرد.

دقیقا نظر من هم همین هست، می شود در دلت اصلا دوست داشته باشی پرسپولیس ببازد، ولی چرا این را استوری می کنی؟ فوتبال یک رقابت هست، آرزوی نابودی یک تیم را داشتن، اصلا چیز منطقی ای نیست. اگر این تیم موفق شود 40 میلیون هوادار حداقل چند ماهی خوشحالند، آن هم در این وضعیت اقتصادی وحشتناک و با این بیماری لعنتی. با این قهرمانی انرژی مثبت به مردم داده می شود. جنگ ایران و عراق 8 سال مردم ما جنگیدند، این‌همه شهید دادیم به خاطر وطن، به خاطر بالا ماندن پرچم مان، بعد برخی دنبال پرچم ژاپن و کره باشند که آن را به ورزشگاه بیاورند؟ فارغ از رنگ‌ها، آرزوی نابودی هموطن را داشتن، آرزوی قشنگی نیست.

-البته در عین حال که حرف فنونی زاده خوب نبود، اینکه سپهر حیدری با او وارد درگیری شد، هم خوشایند نبود.

سپهر اشتباه کرد جوابش را داد. مردم فهمیده هستند. دوستانم به من نشان دادند که همان استقلالی ها هم از فنونی زاده در اینستاگرام خرده گرفتند. مهدی فنونی زاده یک فوتبالیست ملی بود از او انتظار بیشتری می رود. استقلال هم تیم بزرگی است نباید جمع ببندیم. امثال ناصر حجازی و منصور پورحیدری اسطوره های این تیم هستند. کار واقعا زشتی بود و خیلی دوست داشتم بپرسم چرا این استوری را گذاشته. آدم با این کارها شخصیت خودش را زیر سوال می برد. فقط می توانم ابراز تاسف کنم. البته من فکر کنم اگر استوری فنونی زاده را به بازیکنان ما نشان دهند این انرژی آن‌ها را برای قهرمانی مضاعف می کند و با انگیزه بیشتری برای بالا بردن پرچم ایران و پرسپولیس تلاش می کنند. خدا با ماست بچه های ما باغیرت هستند. این بازی می تواند در تاریخ فوتبال ما ثبت شود، مثل دیدار با استرالیا که تاریخی شد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.