پرسپولیس ایران 1 – 2 اولسان هیوندای کره جنوبیفینال لیگ قهرمانان آسیا2020/ قاتلی به نام VAR

0 41

تیم فوتبال پرسپولیس ایران از ساعت 15:30 به مصاف اولسان هیوندای کره جنوبی رفت.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، با گزارش لحظه ای این بازی همراه باشید:

فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020، شنبه 1399/9/29

ورزشگاه : الجنوب قطر

هوادار:

داور:عبدالرحمن الجاسم از قطر

کمک ها:رمضان سعیدالنعیمی و سعود احمد از قطر

کمک داور ویدئویی(VAR):خمیس محمد

ترکیب پرسپولیس ایران:حامد لک، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری(دقیقه 73 آرمان رمضانی)، سعید آقایی، احمد نوراللهی، بشار رسن، میلاد سرلک، سیامک نعمتی، مهدی عبدی و امید عالیشاه(دقیقه 90 علی شجاعی) .

ترکیب اولسان هیوندای کره جنوبی:جو سوهوک، دوی بولتوایس، پارک جوهو،(دقیقه 72هونگ چئول) کیم این سونگ، سین جین هو، جونیور(دقیقه 83 یانسن)، یون بیتگارام، ون دوجائه، کیم تایی، هوان کیم کهی، لی چونگ یونگ(دقیقه 72 لی کیون هو) .

 

اخطار:

  • پرسپولیس:
  • اولسان:سین جو هو (دقیقه 78)،جونیور (دقیقه 83)

اخراج:

 

لحظات حساس:

دقیقه 7: سانتر بشار رسن دروازه اولسان را تهدید کرد اما به مهدی عبدی نرسید و به هدر رفت.

دقیقه 9:بازیکنان اولسان با یک کار تیمی از غفلت بازیکنان پرسپولیس استفاده کردند اما ضربه بیتگارام، بازیکن شماره 10 این تیم به تیر دروازه لک برخورد کرد.

دقیقه 12: کار تیمی و پاسکاری فوق العاده بازیکنان پرسپولیس احمد نوراللهی را صاحب موقعیت کرد و توپ راهی کرنر شد.

دقیقه 14: برخورد سرلک با وون دوجاِئه پشت محوطه جریمه موجب شد داور یک ضربه ایستگاهی به نفع آبی پوشان اولسان اعلام کند اما ضربه آبی پوشان اولسان راه به جایی نبرد.

دقیقه 17:حمله اولسان از سمت راست و ارسال روی دروازه پرسپولیس به جونیور رسید اما ضربه سر این بازیکن مهار شد.

دقیقه 22: شوت محکم و غافلگیر کننده بیتگرام را حامد لک با یک واکنش به موقع برگشت داد.

دقیقه 23: حمله دوباره اولسان از سمت راست جونیور را صاحب موقعیت کرد اما ضربه سر او با فاصله زیاد از دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 42: حرکت مهدی عبدی با توپ به محوطه جریمه اولسان و جدا شدن توپ از پای او سبب شد تا بازیکنان آبی پوش توپ را به کرنر بفرستند.

دقیقه 1+45: برخورد احمد نوراللهی با بازیکن اولسان در حالی بود که از سوی داور مسابقه واکنشی به همراه نداشت اما اولسان درخواست بازبینی این صحنه را داشتند که متاسفانه پنالتی به نفع آنها اعلام شد.

دقیقه 53: زمانی که بازیکنان اولسان در محوطه جریمه پرسپولیس حضور داشتند نسبت به مهار توپ توسط شیری اعتراض نشان داده و در خواست بازبینی صحنه را دادند. کمک داور ویدئویی با تشخیص خطای هند که حاصل کم تجربگی شیری بود ، ضربه پنالتی دوم را به نفع آبی پوشان اولسان اعلام کرد.

دقیقه 67:شوت احمد نوراللهی را دروازه بان اولسان دو دو ضرب مهار کرد.

دقیقه 69: عالیشاه از روی نقطه کرنر سمت چپ زمین ارسالی به محوطه جریمه اولسان داشت که توسط جو سو هوک دفع و در برگشت نیز شوت شیری مهار شد.

دقیقه 82:شوت سیامک نعمتی در حالی از بالای دروازه به بیرون رفت که پیش از آن بازیکنان اولسان احمد نوراللهی را در محوطه جریمه نقش بر زمین کردند. در این حین احمد نوراللهی به شدت نسبت به کم توجهی داور مسابقه واکنش نشان داد و همین مهم سبب شد تا داور مسابقه به بازبینی صحنه خطا بپردازد. در کمال عجب این صحنه به سرعت توسط داور بازبینی و دستور ادامه بازی داده شد!

دقیقه 89: ارسال در محوطه جریمه برای پرسپولیس روی سر احمد نوراللهی فرود آمد و دروزاه بان از زیر طاق توپ را بیرون کشید اما این صحنه توسط کمک داور آفساید اعلام شده بود.

دقیقه 1+90: بولتوایس خطایی را در محوطه جریمه روی احمد نوراللهی انجام داد اما داور مسابقه پیش از آن خطای سید جلال حسینی را اعلام کرده بود و اینبار نیز شانس اعلام خطای پنالتی برای پرسپولیس از بین رفت.

شرح گل:

دقیقه 45(پرسپولیس ایران 1 – 0 اولسان هیوندای کره جنوبی): مهدی عبدی از غفلت بازیکن اولسان استفاده کرد و توانست با یک حرکت فوق العاده . فرصت طلبانه در آخرین ثانیه های نیمه اول پرسپولیس ایران را به برتری رساند.

دقیقه 2+45(پرسپولیس ایران 1 – 1 اولسان هیوندای کره جنوبی): در حالی که ثانیه های پایانی نیمه نخست سپری می شد اما در یک صحنه مشکوک کمک داور ویدئویی تشخیص پنالتی به نفع اولسان را داد. جونیور که با ضربه های سر خود چند بار دروازه پرسپولیس را تهدید کرده بود پشت ضربه پنالتی ایستاد. ضربه این بازیکن به خوبی توسط حامد لک مهار شد اما متاسفانه در ریباندر ، جونیور توپ را وارد دروازه پرسپولیس کرد تا نیمه نخست با تساوی به پایان برسد.

دقیقه 55(پرسپولیس 1 – 2 اولسان هیوندای کره جنوبی) : جونیور بار دیگر پشت ضربه پنالتی ایستاد و حلاف جهت حامد لک ضربه خود را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

شرح بازی:

پرسپولیس در حالی به عنوان نماینده ایران پا به میدان مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا گذاشت که تعدادی از مهره های کلیدی خود را در اختیار نداشت.

احسان پهلوان ، وحید امیری و عیسی آل کثیر به دلیل محرومیت در مهم ترین مسابقه پرسپولیس غیبت داشتند اما سرخپوشان با این وجود نماینده شایسته ای برای ایران بودند.

در نیمه نخست دو تیم حمله هایی را داشتند و با توجه به این مهم که بازیکنان اولسان استراحت کمتری داشته و در شرایط مسابقه بودند اما پرسپولیس با قدرت مقابل این تیم ظاهر شد. در این نیمه از بازی یک گل میان دو تیم رد و بدل شد که گل نماینده کره جنوبی حاصل ضربه پنالتی بود و گل پرسپولیس را عبدی به ثمر رساند.

در دقایق ابتدایی نیمه دوم کم تجربگی مهدی شیری و حرکت عجیب او موجب شد تا دوباره داور به سراغ VAR برود و خطای هند او در محوطه جریمه گرفته شود. به این شکل بود که در دقایق اندکی اولسانی ها به کمک VAR و ضربه پنالتی به دو گل دست پیدا کردند.

نهایتا فینال لیگ قهرمانان برای پرسپولیس ایران با کمک ، داور و سیستم VAR  با مقام نایب قهرمانی به پایان رسید تا حسرت به دست نیاوردن جام قهرمانی آسیا ادامه داشته باشد و اینبار نقش کنفدراسیون را در این شکست نمی توان نادیده گرفت.

 

 

بیشتر بخوانید

حواشی لحظه به لحظه فینال لیگ قهرمانان آسیا

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.