برنامه‌ریزی آشفته سازمان لیگ همه را به جان پرسپولیس انداخته استمرا به خیر تو امید نیست شر مرسان

0 15
برنامه‌ریزی آشفته سازمان لیگ همه را به جان پرسپولیس انداخته استمرا به خیر تو امید نیست شر مرسان

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: ذوب‌آهن بیانیه داد و آن‌هم چه بیانیه پر بهانه‌ای.
واقعیت امر این است که وقتی با چنین مواردی روبرو می‌شویم، قبل از این که وارد بحث فوتبال بشویم، مسایل دیگه‌ای به ذهن‌مان خطور می‌کند. نا امید و متاثر می‌شویم از کشور و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، قبل از این که بخواهیم وارد بحث رنگ‌ها بشویم. به این فکر می‌کنیم که چه افرادی با چه تربیتی می‌توانند پشت چنین اظهارات و ادعاهایی قرار بگیرند؟ جامعه ایرانی چگونه به سمت چنین قهقرایی در حال حرکت است؟ بالاخره مشت نمونه خروار است. اصلا با چه عقل سلیمی می‌شود پذیرفت در چنین کشوری می‌توان به آینده امیدوار بود. وقتی افراد در قبال آنچه می‌گویند هیچ مسوولیتی را احساس نمی‌کنند. فقط این یک مورد نیست. همین 2 روز قبل، یک عده‌ای دوره افتادند و به بهانه تاریخ دربی، به دور از انصاف و عدل و عقل، پرسپولیس و استقلال را جمع بستند و شروع کردند به اعتراض. این در حالی بود که پرسپولیس از روز اول درباره دربی اصلا حرفی نزد و شرطی نگذاشت. این استقلال بود که از اول بهانه‌جویی کرد و حالا که خواسته آن‌ها هم برآورده شد بازهم غر می‌زنند. این وضعیتی است که وجود دارد و حالا هم بیانیه کنایه‌آمیز ذوب‌آهن که اولین شاخصه آن وارونه جلوه دادن حقیقت به‌ویژه به هواداران خودشان است. نوعی پرو پاگاندا و جوسازی برای این که در کمیته انضباطی با نتیجه عمل خود روبه‌رو نشوند. وقتی بعضی حرف‌ها را می‌زنی به امید آن‌که مخاطب باور کند، معنایش این است که حساب کرده‌ای مخاطب تو شعور لازم را برای تشخیص سره از ناسره نداشته باشد. حالا می‌خواهد این مخاطب را جامعه رسانه‌ای تلقی کرده باشی یا هواداران خودت.
*سازمان لیگ وارفته، همینه، همینه
در بیانیه ذوب‌آهن نکات دردناکی وجود دارد از این بابت که باور نمی‌کنی، چنین اوضاع و احوالی حاکم باشد که یک نفر خود اوضاع را سهوی یا عمدی خراب کرده و بعد از عالم و آدم طلبکار باشد. از پرسپولیس اسم نیاورده‌اند ولی برای مشخصاتی که می‌دهند، حتی یک نمونه دیگری وجود ندارد.
از هزینه‌های میلیونی باشگاه‌ها، هزینه گزاف بلیت، هواپیمای چارتر، هزینه استقرار در هتل، غذا و بار دیگر لغو بلیت و رزرو مجدد بلیت و خستگی تیم‌ها می‌گویند و بعد اضافه می‌کنند فدای سر تیم خاص!
این‌ها چه دخلی به پرسپولیس دارد؟ آیا پرسپولیس بازی را لغو کرد یا اگر مقصری در کار باشد ذوب‌آهن است که زهره هراتیان، رییس ایفمارک رسما اعلام کرد تخلفاتی داشته است. الان پرسپولیس باید معترض باشد یا ذوب‌آهن؟ الان سازمان لیگ باید معترض باشد یا ذوب‌آهن. البته وقتی سازمان لیگ شُل و وارفته برخورد می‌کند نتیجه‌اش همین می‌شود.
در مورد سازمان لیگی سخن می‌گوییم که اگر پیگیری و نامه‌نگاری دوباره پرسپولیس نبود، اصلا معلوم نبود پرونده آن بازی را به جریان بیندازد یا نه؟ بالاخره آن روز یک اتفاقی افتاد. یا مشکل از ذوب‌آهن بود یا از سازمان لیگ، پس با چه منطقی در بیانیه به کنایه پرسپولیس با عنوان تیم خاص مخاطب قرار می‌گیرد.
*بله پرسپولیس خاص است
اصلا ازاین‌پس باید به خودمان ‌همین لقب را بدهیم البته نه از زاویه‌ای که در بیانیه روز گذشته ذوب آمد. پرسپولیس همیشه خاص بوده است. اصلا کدام تیم در ایران را می‌توان نام برد که مانند پرسپولیس باشد. کدام تیم همان روز اول تاسیس خودش چند میلیون هوادار دارد؟ پرسپولیس خاص است به خاطر کثرت هوادارانش که بیشترین هستند و در هر نقطه‌ای از ایران حضور دارند.
پرسپولیس خاص است که با پنجره بسته و با 13، 14 بازیکن قابل ذکر تا فینال آسیا می‌رود. خاص است که وقتی مربی قهرمانش را برمی‌دارند بازهم قهرمان می‌شود. خاص است که کلی ستاره از دست می‌دهد ولی باز تا فینال آسیا می‌رود. روز بازی با شوک کنفدراسیون روبه‌رو می‌شود و مهاجم گلزنش را از دست می‌دهد ولی باز تا فینال می‌رود. خاص است که دربی 6تایی در کارنامه دارد. خاص است که اولین تیم می‌شود که 4 سال پیاپی با وجود همه کارشکنی‌ها قهرمان می‌شود. پرسپولیس، خاص نباشد چه کسی می‌خواهد خاص باشد.
*برای پرسپولیس تقویم را هم اجرا نکردند
در بیانیه آورده‌اند که یک روز می‌خواهند به تیم خاص استراحت بدهند و روز دیگر می‌خواهند برایش بازی دست‌گرمی بگذارند. این ادعاهای کذب از کجا می‌آید. پرسپولیس لغو کدام بازی را خواسته بود؟ چرا دروغ؟ سر ماجرای نساجی هم صحبت از لغو بازی نبود. صحبت از جابه‌جایی محل بازی بود. خب خدا رو شکر هفته قبل همه دیدیم آن زمین چه شرایطی دارد. اصلا زمینی است که به آن مجوز برگزاری مسابقه داده شود؟ اگر هست، پس چرا نساجی خودش می‌آید و در زمین ورزشگاه پرسپولیس، درفشی فر، تمرین می‌کند. بازی با ذوب‌آهن هم که بخشی از تقویم مسابقات بود. یعنی این که پرسپولیس بخواهد تقویم بازی‌ها انجام شود چیز عجیبی است. اسمش این می‌شود که به پرسپولیس حال داده‌اند؟ یا این که با بر هم زدن تقویم و برنامه‌های پرسپولیس در کارش گذاشته‌اند؟
سازمان لیگی که هیچ صلابتی ندارد تا از برنامه خود دفاع کند، نتیجه کارش می‌‎شود همین آشفته بازار. اصلا فکرش را هم نمی‌شود کرد که از ترکیب بهاروند و سهیل مهدی بخواهد ملاتی بیرون بیاید که بنایی را سفت و محکم بنا کند.
*لغو بازی با ذوب‌آهن توطئه علیه پرسپولیس و ایران
مهم نیست برای بازی با ذوب‌آهن در شبکه‌های اجتماعی چه خبر بود. هواداری که می‌گفت برای احتمال ابتلا به کرونا، این بازی انجام نشود، اصلا حق ندارد برای فینال آسیا به تیم، کادر فنی و حتی مهدی شیری معترض باشد. فوتبال که منچ و مارپله نیست. حساب و کتاب دارد. ایرادهای کار پرسپولیس باید در بازی‌های لیگ در می‌آمد. تیم و بازیکنی که در شرایط مسابقه نباشد را که به فینال لیگ قهرمانان نمی‌فرستند. لغو آن بازی کار هرکسی بود اقدامی مخرب علیه پرسپولیس بود حتی اگر عواملی از خود پرسپولیس در آن نقش داشته باشند که البته بعید است چون پرسپولیس سفت و سخت اجرای تقویم مسابقات را می‌خواست. لغو آن بازی را می‌توان در حد یک توطئه علیه فوتبال ایران ارزیابی کرد. سازمان لیگ باید مشخص کند که در این کار سهیم بوده است یا نه؟
*متهم به قربانی می‌توپد!
رییس ایفمارک در اظهارنظر رسمی گفت که تخلفاتی از ذوب‌آهن که منجر به وضعیت به وجود آمده شده است از سوی ستاد کرونا به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال‌شده است.
معنی و مفهوم این مساله روشن است. یا این تخلف برای پرسپولیس و فوتبال ایران به بهای از دست رفتن قهرمانی آسیا و چند میلیون دلار تمام شده است یا سازمان لیگ سر خود چنین کرده است. تا این لحظه بر اساس آن اظهارنظر، ذوب‌آهن هم در ردیف مسوولان و مسببان آن شرایط است. واقعا چگونه می‌توانید در چنین شرایطی چنان بیانیه‌ای را صادر کنید. الان پرسپولیس بزرگ‌ترین قربانی شرایط موجود است. چه کسی مسوول جبران این خسارت چند میلیون دلاری است؟ اگر تخلف ذوب‌آهن محرز شود باید مشخص گردد عمدی بود یا سهوی؟ اگر هم تبرئه شود باز این وسط پرسپولیس قربانی بوده است. بالاخره باید پشت بیانیه‌ای که صادر شد، ذره‌ای انصاف و منطق وجود داشته باشد؟ سازمان لیگ چگونه نمی‌تواند ساده‌ترین مسایل را با منطق و اقتدار پیش ببرد تا هر کسی هر چه دلش خواست بگوید و بعد حرف‌های خودش را هم عوض کند مثل نمونه‌ای که در مورد استقلالی‌ها شاهد بودیم.
*اعترافات مقام‌های ذوب‌آهن
از سازمان لیگ بدون سازمان البته نباید هم چیزی بیش از این وضعیت را شاهد باشیم. درست وقتی قرار است به مسایل آن روز رسیدگی شود، چنین بیانیه‌ای بیرون می‌آید. سال قبل هر آنچه لازم بود، شد تا پرسپولیس قهرمان نشود که بزرگ‌ترینش حذف برانکو و کالدرون بود و امسال هم هر کاری شد تا پرسپولیس قهرمان آسیا نشود و شک نداریم که همین اتفاق هم برای لیگ روی می‌دهد. جالب است که در این شرایط در آن بیانیه صحبت از اخلاق و جوانمردی می‌شود. آن بازی که لغو شد ذوب‌آهنی‌ها جشن گرفتند و ما در پرسپولیس بر سر خودمان زدیم که تیم بدون بازی برای فینال لیگ قهرمانان می‌رود و باید شاهد اشتباهات عجیب باشیم و دیدم که چنین بود حالا ذوب‌آهن مدعی است؟ این تغییر برنامه که به سود آن‌ها شد. آن بازی اگر انجام می‌شد که پرسپولیس نقره داغ‌شان کرده بود.
ذوب‌آهن اگر آن بازی را انجام داده بود همان تساوی هفته بعد برابر استقلال را هم شاید نمی‌گرفت.
ذوب‌آهن چطور چنین بیانیه‌ای داده است وقتی اعترافات خود آن‌ها بعد از لغو بازی وجود دارد. مگر حدادی‌فر قبل بازی نگفته بود که می‌خواهند با پرسپولیس بازی کنیم تا کیسه گل بشوند؟ مگر رحمان رضایی مصاحبه نکرد و گفت لغو بازی با پرسپولیس خیلی به ما کمک کرد؟
مگر مدیرعامل ذوب‌آهن در 19 آذر نگفت، لغو بازی با پرسپولیس، لطمه‌ای به دیگر تیم‌ها نمی‌زند؟ مگر دادفر مدیر رسانه‌ای ذوب‌آهن نگفت: با پیگیری‌های ذوب‌آهن بازی با پرسپولیس لغو شد؟
الان بهاروند و سهیل مهدی درباره اظهارات دادفر چه پاسخی دارند؟ به نظر که پرسپولیس را سر کار گذاشته باشند.
آیا سازمان لیگ برای کمک به ذوب‌آهن و مطابق خواسته‌ آن‌ها تقویم مسابقات را به ضرر پرسپولیسی که نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان بود، بر هم زدند؟ خب باور این خیلی سخت است. خب اگر این نباشد، آنچه در بهترین حالت، سهوا در ذوب‌آهن رقم خورد این وضعیت را به وجود آورد و سازمان لیگ هم بس که به دور از اقتدار است، مقصر اصلی را از همه طلبکارتر کرده است.
چرا این کار را کردند. حالا که همه اتفاقات علیه پرسپولیس بوده است چرا همه به پرسپولیس هجوم آورده‌اند. با این سازمان لیگ واقعا قرار است به کجا برسیم؟

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.