وقتی لیگ با من بمیرم تو بمیری اداره مي‌شود!به نام پرسپولیس، به کام استقلال

0 16
وقتی لیگ با من بمیرم تو بمیری اداره مي‌شود!به نام پرسپولیس، به کام استقلال

شیوا دورانگر – خبرنگار: برنامه‌ریزی عجیب سازمان لیگ صدای همه تیم‌ها را در آورده و آن‌ها را به جان هم انداخته است.

ماشین‌سازی به این اعتراض مي‌کند که چرا آن‌ها باید با 3روز فاصله به مصاف سپاهانی بروند که یک هفته استراحت کرده است. باشگاه نساجی مي‌خواهد فاصله زمانی دیدار آینده‌اش با حریف قبلی‌اش یعنی پرسپولیس به یک اندازه باشد. گل‌گهری‌ها بیانیه مي‌دهند که تا یکسان شدن تعداد بازی‌ها به میدان نخواهند رفت. فولادی‌ها گلایه دارند چرا باید 3هفته پیاپی بیرون از خانه بازی کنند و….کار به جایی رسیده که کنترل شرایط از دست مسوولان خارج شده و سهیل مهدی مي‌گوید سازمان لیگ مرغ عزا و عروسی شده است! ولی با این هرج و مرجی که شکل گرفته است به نظر مي‌رسد مظلوم نمایی دیگر چاره ساز نباشد و سرپرست سازمان لیگ برای کاهش تنش‌ها بهتر است اول از همه سبک مدیریتش را عوض کرده و استقلال فدراسیون را در برابر خواسته‌های نا به جای تیم‌ها حفظ کند. چه بهتر که جناب سرپرست، این تغییر را اول از همه از خود شروع کند، باشد که دیگر شاهد تزلزل در تصمیم‌گیری‌ها نباشیم و سازمان لیگ برای باشگاه‌ها تصمیم بگیرد، نه باشگاه‌ها برای سازمان لیگ!
روزی که دربی به خواست استقلالی‌ها عقب افتاد و سازمان لیگ اعلام کرد بازی‌های معوقه پرسپولیس را زودتر برگزار مي‌کند، هشدار دادیم لیگ با این تصمیم اشتباه دچار بی نظمی و به تیم‌ها لطمه وارد خواهد آمد اما گوش شنوایی وجود نداشت،چون جناب مهدی به جای این‌که مصلحت لیگ را در نظر بگیرند، تنها به دنبال برآورده کردن منافع استقلال بود. به راستی چه اشکالی داشت دربی سر موعد برگزار شود. آن زمان پرسپولیس 3بازی عقب افتاده داشت که مي‌شد سر فرصت انجامش دهد اما حالا علاوه بر این تیم، بسیاری از تیم‌های دیگر نیز بازی معوقه دارند. چون وقتی تقویم لیگ زیر و رو شده است و در نتیجه سلسله‌وار تعداد زیادی بازی به حالت تعلیق در آمده است.
سوال این‌جاست مگر در نیم فصل قبل بازی‌های استقلال قبل از دربی با پرسپولیس برابر بود که حالا باشد؟ آن زمان 2 هفته قبل از دربی قرار بود استقلال با فولاد بازی کند که به‌خاطر حضور آبی‌پوشان در پلی‌آف این دیدار لغو شد و پرسپولیس هم هیچ اعتراضی به موضوع نداشت و دربی سر موعد برگزار شد. این اتفاق چندین بار دیگر تکرار شد اما با وجود لغو چند بازی، لیگ منظم برگزار شد، چون خبری از این مسخره بازی‌ها نبود.
اما خودتان شاهدید تصمیم اخیر چه پیامدهایی داشته است. تیم‌ها ناراضی و شاکی هستند و حق هم دارند، چون سردرگم شده‌اند. یک تیم از هفته نهم بازی دارد، آن یکی دهم. یکی باید میزبان مي‌شد، حالا باید در شهر دیگری به میدان برود. البته که بعضی تیم‌ها نیز در این میان هدفی جز ماهی گرفتن از آب گل‌آلود ندارند و بدون دلیل در حال غر زدن هستند. که از جمله آن‌ها مي‌توان به استقلال و ذوب‌آهن اشاره کرد.کی بود، کی بود من نبودم بازی قشنگی است که فوتبال ما با آن بیگانه نیست. مثلا ذوب‌آهن تخلف مي‌کند و لغو شدن بازی را بر گردن پرسپولیس مي‌اندازد یا استقلالی‌ها دربی را عقب انداخته و زمانی که خرشان از پل گذشت مي‌گویند چرا پرسپولیس همان زمان که از آسیا برگشت با ما بازی نکرده است! تغییر برنامه لیگ در ظاهر به نام پرسپولیس تمام شد اما در واقع به کام تیم دیگری بود،که کاش این را تیم‌های دیگر مي‌فهمیدند و به جای فشار به پرسپولیس یقه همان تیمی را مي‌گرفتند که از سازمان لیگ قول گرفته تا دربی را عقب بیندازند.
هر روز که مي‌گذرد ابعاد تازه ای از این ماجرا روشن مي‌شود. به طوری که در برنامه دوشنبه شب فوتبال برتر پرویز مظلومی افشا کرد که سهیل مهدی به آن‌ها قول داده بود که بازی‌ها قبل از دربی برابر شود! اگر بخاطر داشته باشید سازمان لیگ در ابتدا مخالف انجام این کار بود و حتی سرپرست سازمان لیگ روی انتن زنده واکنش تندی به درخواست استقلال نشان داد اما به درستی مشخص نشد چه اتفاقی افتاد که موضع وی تغییر کرد و حکم به انجام بازی‌های معوقه پرسپولیس گرفته شد. آنچه مشخص شد این تصمیم سازمان لیگ نبود و شاید دستور از جای دیگری صادر شد اما این را با قاطعیت مي‌توان عنوان کرد که تهدیدهای مسوولان مبنی بر این‌که تا بازی پرسپولیس برابر نشود، دربی انجام نمی‌دهیم در این قضیه بی‌اثر نبوده است که در این صورت باید پرسید سهیل مهدی با قول و وعده آن‌ها را راضی کرده در لیگ بازی کنند؟ اگر غیر از این است تهدید کردن و قول دادن چه معنایی دارد؟ مگر غیر از این است که کار سازمان لیگ، برنامه‌ریزی و برگزاری مسابقات باشگاهی است؟ پس چطور مي‌شود که این سازمان به عنوان یک نهاد رسمی فوتبال از خود اقتدار ندارد و با من بمیرم تو بمیری و التماس به تیم‌ها مسابقات را برگزار کند.
فردا روزی دوباره نماینده‌های ما باید در آسیا بازی کنند، تیم‌ملی به اردو برود و یا ممکن است تیمی درگیر کرونا شود. لیگ است و هزاران اتفاقی که پیش بینی نشده است. به راستی آن زمان هم سازمان لیگ برای تامین نظر تیم‌ها و گرفتن بهانه‌ها از آن‌ها مي‌خواهد مسابقات را طبق خواسته‌های دیگران پیش ببرد؟ لیگ ما در بیستمین سال فعالیت خود به سر مي‌برد،ولی به راستی چقدر توانستیم به استانداردهای روز دنیا نزدیک شویم؟وقتی نمی توانیم یک برنامه کلی برای لیگ ترسیم کنیم و مسابقات مثل لیگ محلات هفته به هفته اعلام مي‌شود دیگر چه جای حرفی داریم؟گرچه که مسوولان سازمان لیگ ناتوانی خود را گردن کرونا مي‌اندازند اما مگر ما تنها کشوری هستیم که درگیر کرونا هستیم؟ چطور قطر مي‌تواند مسابقات به آن مهمی را بدون یک مورد ابتلا به کرونا برگزار کند،اما ما از پس یک لیگ ۱۶ تیمی هم بر نمی آیم؟همین حالا در اسپانیا و انگلیس بسیاری از تیمها بازی عقب افتاده دارند اما نمی شنویم که تیم‌ها فشار بیاورند که باید همه بازی‌ها یکسان باشد، در حالی که به طور مثال صدرنشین لالیگا یعنی اتلتیکو مادرید چند بازی کمتر از ديگر تیم‌ها انجام داده است و با همین وضعیت مقابل رئال مادرید قرار گرفت و دربی حساس مادرید بدون هیچ تنشی انجام شد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.