پرسپولیس قدر موقعیت های فراوان گلزنی مقابل ذوب آهن را ندانست و به راحتی غافلگیر شددست و دلباز نباشیم

0 19

شیوا دورانگر – خبرنگار: پرسپولیس با وجود خلق موقعیت‌های زیاد حریف ذوب‌آهن نشد و درحالی‌که با یک گل از حریف خود پیش بود در دقایق پایانی 2امتیاز را در خانه از دست داد و به تساوی یک بریک رضایت داد. تک گل پرسپولیس در این دیدار را امید عالیشاه در دقیقه۱۷ و گل ذوبی‌ها را میلاد جهانی در نودمین دقیقه به ثمر رساند. با این نتیجه پرسپولیس10 امتیازی شد و به رتبه نهم صعود کرد و تیم رحمان رضایی هم با 6امتیاز در جایگاه پانزدهم باقی ماند.

بازی معوقه هفته ششم لیگ برتر
پنجشنبه11/10/99؛ ساعت: 15
استادیوم: آزادی- بدون تماشاگر
داور: بیژن حیدری
کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و براتعلی مولوی؛ داور چهارم: علی احمدی
کمک داوران پشت دروازه: امیر عرب‌براقی و مجید محمدی ناظر داوری: بهرام مهرپیما.

اخطار: سعید آقایی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی،کمال کامیابی‌نیا(پرسپولیس)
میلاد جهانی، مهرداد قنبری، فرشاد محمدی‌مهر(ذوب‌آهن)

اخراج
سعید آقایی(از پرسپولیس)
سیدعبدا… حسینی(ذوب‌آهن)

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال‌حسینی، محمدحسین کنعانی، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، کمال‌ کامیابی‌نیا (۷۰ میلاد سرلک) امید عالیشاه (۷۰ مهدی مهدی‌خانی) ،احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی (۶۰ آرمان رمضانی).
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب ذوب‌آهن: شهاب‌الدین گردان، وحید محمدزاده، سیدعبدا… حسینی، قاسم حدادی‌فر (۵۴ عرفان پورافزار)، علی دشتی، میلاد جهانی، مهرداد قنبری، ابوالفضل عکاشه (۵۴ حسین شنانی)، دانیال مومنی (۷۴ ایوان مارکوویچ)، فرشاد محمدی مهر و محمد سلطانی‌مهر.
سرمربی: رحمان رضایی

لحظات حساس:
دقیقه ۱۸: سیامک نعمتی با حرکتی از سمت راست با یک پاس رو به عقب فرصت خوبی رای پرسپولیس ایجاد کرد اما پاس او را شهاب گردان به کرنر فرستاد.
دقیقه ۳۴: امید عالیشاه با حرکتی از سمت راست و ارسال توپ روی دروازه ذوب‌آهن فرصت بسیار خوبی برای مهدی عبدی ایجاد کرد اما ضربه سر این بازیکن راهی اوت شد.
دقیقه: مهرداد قنبری با استفاده از دست اجازه نداد توپ عبور کند که داور به‌خاطر این حرکت ضمن اعلام یک ضربه ایستگاهی به سود پرسپولیس، بازیکن ذوب‌آهن را با کارت زرد جریمه کرد و در ادامه احمد نورالهی با استفاده از این فرصت دروازه ذوب‌آهن را هدف قرار داد که با واکنش گردان توپ راهی کرنر شد.
دقیقه ۵۲: محمدی مهر با حرکتی از سمت راست، توپ را به سلطانی‌مهر رساند اما شوت این بازیکن راهی به دروازه پیدا نکرد.
دقیقه ۵۷: سیامک نعمتی پشت محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ شد و با یک شوت پای راست دروازه ذوب‌آهن را هدف قرار داد اما توپ او راهی اوت شد.
دقیقه ۷۵: سیامک نعمتی با حرکتی از سمت راست و ارسال توپ روی دروازه ذوب‌آهن فرصت بسیار خوبی برای آرمان رمضانی ایجاد کرد اما ضربه سر او به اوت رفت.
دقیقه ۱+۹۰.: شوت وحید امیری را شهاب گردان به شکل ناقص دفع کرد و در ریباند هم گلر ذوب‌آهن توپ را از مقابل پای رمضانی گرفت.
دقیقه ۶+۹۰: پرسپولیس در سه توپ برگشتی پیاپی نتوانست از موقعیت استفاده کند تا این فرصت تبدیل به ضدحمله جدی برای ذوب شود اما حرکت سریع مارکوویچ و شوت زمینی او را حامد لک جمع کرد.

شرح گل:
دقیقه ۱۷ : روی ارسال یک ضربه کرنر از جناح راست از طرف احمد نورالهی توپ به امید عالیشاه رسید و این بازیکن با شوت از زاویه بسته گل اول بازی را به ثمر رساند.
دقیقه ۹۰: ضد حمله سریع شاگردان رضایی از سمت چپ زمین و از سمتی که با جای سعید آقایی خالی مانده بود میلاد جهانی در مصاف تک به تک دروازه لک را باز کرد.

شرح بازی:
این مسابقه 2نیمه متفاوت داشت و در نیمه اول توپ و میدان بیشتر در اختیار سرخپوشان بود و آن‌ها چندین و چند فرصت خوب گلزنی روی دروازه شهاب گردان ایجاد کردند و می‌توانستند در همان نیمه نخست اختلاف را به چند گل برسانند که بی‌دقتی بازیکنان پرسپولیس و واکنش خوب گردان مانع از انجام این اتفاق شد.
در نیمه دوم اما این ذوب‌آهنی‌ها بودند که نمایش بهتری داشتند و یکی،2فرصت نصف‌ونیمه هم به‌دست آوردند و روی درخشش بازیکنان تعویضی و ایوان مارکوویچ هافبک صربستانی خود به گل تساوی دست یافتند. پس از این گل سرخپوشان که در نیمه دوم عقب کشیده بودند در پی جبران نتیجه برآمدند اما هر چه زدند به دربسته خورد. در این لحظات تیم ذوب‌آهن با دفاع متراکم تمام راه های نفوذ را بر سرخپوشان بسته بودند و با چنگ و دندان نتیجه را حفظ کردند.
پرسپولیس گل نزد تا مجازات شود
همان‌طور که گفته شد پرسپولیس شروع خوبی در بازی داشت و چند فرصت خوب گلزنی ایجاد کرد اما بنظر می رسد بازیکنان این تیم پس از گل اول از روی شکم سیری ضربات آخر را زدند. این قانون نانوشته فوتبال است که اگر در یک بازی گل نزنی، گل می‌خوری. گل دقیقه نود ذوبی‌ها زنگ هشداری بود برای شاگردان گل‌محمدی که متوجه باشند در بازی‌های آینده از فرصت‌های خود بهتر استفاده کنند، چون اختلاف یک گل همیشه در فوتبال شکننده است و تضمینی برای برد نیست.

هشدار به تازه‌واردها
به خصوص بعضی بازیکنان تازه وارد تیم که به‌نظر می‌رسد هنوز متوجه جایگاه فعلی خود نشده‌اند. متاسفانه بازیکنان تیم در دقایق پایانی کمی عصبی بازی را دنبال کردند و اسیر حاشیه‌سازی ذوبی‌ها شدند. نقطه عطف حریف بعد از ۱۰نفره شدن 2تیم شکل گرفت؛ جایی که عبد… حسینی در ثانیه‌های آخر به عمد ضربه‌ای به لک زد و با سعید آقایی که به دفاع از هم تیمی‌اش آمده بود درگیر شد و داور هر 2 بازیکن را کارت قرمز جریمه کرد. ثانیه‌هایی بعد تیم ذوب روی یک ضدحمله از جناح چپ پرسپولیس و در حالی‌که مدافعان این تیم به هوای گل جلو کشیده بودند به گل تساوی رسید. از بازیکنی چون سعید آقایی که مدافع کم‌تجربه‌ای نیست انتظار می‌رفت در آن لحظه سعه صدر بیشتری داشته باشد و خود را درگیر حاشیه‌سازی حریف نکند.
2اخراجی در ۶هفته برای پرسپولیس!
حالا سعید آقایی با اخراج در دیدار با ذوب آهن، بازی مقابل دیگر تبم اصفهانی را از دست داده تا دست سرمربی تیم را در پوست گردو بگذارد. نکته این‌جاست که مدافع چپ پرسپولیس بعد از کامیابی نیا دومین بازیکن اخراجی سرخ‌ها در 6 هفته اخیر است. در بازی اخیر علاوه بر آقایی 3 بازیکن دیگر تیم از داور کارت زرد گرفتند که این قابل توجه است.اگر قرار باشد بازیکنان تیم به همین راحتی در هر بازی کارت بگیرند، کار پرسپولیس در ادامه فصل سخت خواهد شد، به خصوص در پست دفاع و حمله که با کمبود بازیکن رو به رو است.

گلزنی هافبک پرسپولیس بعد از ۷۴۵ روز
اما از نمایش خوب امید عالیشاه نباید گذشت. کاپیتان سوم سرخ‌ها علاوه بر گلی که زد با خلق دو موقعیت، ۴ تکل موفق و ۳ قطع توپ بهترین بازیکن زمین شد و در حالی دروازه ذوب را باز کرد که ۷۴۵ روز بود نتوانست بود گلی بزند.اخرین گل عالیشاه در دور برگشت فصل هجدهم وارد دروازه پارس جنوبی شده بود.

عالیشاه در یک قدمی علیپور
ذوب‌آهن را باید حریف مورد علاقه عالیشاه دانست.او در مصاف‌هایی که پیش از این برابر سفیدپوشان ایستاده بود موفق شده بود 2 گل بزند که هر 2 در فصل پانزدهم و در رفت و برگشت بود. در بازی رفت که ذوبی ها با اشتباهات داوری در دقیقه ۹۰ بازی را با نتیجه 2 بر یک واگذار کردند عالیشاه گل اول بازی را زده بود. در بازی برگشت نیز که 2 تیم در اصفهان به تساوی 2 بر 2 رسیدند عالیشاه یکی از 2 گل پرسپولیس را زد.در این بازی هم حریف در دقیقه ۹۳ توانست بازی را به تساوی بکشاند تا گل‌های عالیشاه سرنوشت مشابه ای پیدا کند و در دقایق پایانی پرپر شود.

یحیی از قطبی گذشت
یحیی گل‌محمدی در بازی با ذوب‌آهن برای پنجاه و دومین بار روی نیمکت پرسپولیس نشست تا از رکورد افشین قطبی بگذرد.این مربی در ۵۱ بازی با پرسپولیس صاحب ۲۶ برد، ۱۵ تساوی و ۱۰ باخت شده بود اما گل‌محمدی که سومین فصل حضورش را در جمع سرخ‌ها سپری می کند در ۵۲ بازی گذشته موفق به ۲۹ برد و ۸شکست شده است و این فرصت را دارد تا خود را در 2بازی آینده به استانکو نزدیک کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.