انتقاد از پرسپولیسِ فینالیست آسیا و قهرمان لیگ منصفانه نیستکلهر:امیدوارم سمیعی راه مدیران گذشته را نرود

0 8
انتقاد از پرسپولیسِ فینالیست آسیا و قهرمان لیگ منصفانه نیستکلهر:امیدوارم سمیعی راه مدیران گذشته را نرود

پرسپولیس امروز به مصاف سپاهان خواهد رفت. رویارویی 2 تیم همیشه جذابیت‌های خودش را داشته، هدایت 2 تیم را هر مربی‌ای که بر عهده داشته باشد، همیشه جدال پرسپولیس و سپاهان زیبا و هیجان‌انگیز است.
حالا یک موضوع دیگر هم بر حساسیت‌های این مسابقه اضافه می‌کند، اینکه مسابقه‌ای پیش از دربی خواهد بود. علاوه بر این، سرخپوشان در 2 بازی گذشته خود به برد نرسیده اند و حالا عطش زیادی برای کسب 3 امتیاز این بازی دارند که به کورس برگردند. در همین رابطه با پیشکسوت فوتبال ایران و قرمزپوشان صحبت کردیم. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با محمود کلهر را در زیر می خوانید:

-این روزها انتقاد از یحیی گل محمدی و پرسپولیس به خاطر از دست دادن 4 امتیاز در 2i بازی گذشته، اوج گرفته است. انتقادات به‌جاست؟
من فکر می‌کنم که انتقاد در این زمان اصلا نمی‌تواند کمکی به پرسپولیس کند. یحیی کارنامه و رزومه خودش را در مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان نشان داده است. تیمی که قهرمان لیگ شده و به فینال آسیا رسیده، یعنی در کنار بازیکنان خوب، کادر مربیگری خوبی دارد و این‌ها خیلی کمک کرده به پرسپولیس که جایگاه مناسبی پیدا کند. شک ندارم اگر از تیم و این کادر فنی حمایت شود یحیی باز هم می‌تواند یک پای فینال لیگ قهرمانان آسیا و قهرمان ایران باشد. شک ندارم باز هم تیم نتایج خوبی می‌گیرد آن هم با وجودی که 60 درصد ترکیب قبلی از تیم جداشده‌اند. شما حساب کنید ترابی، علیپور، شجاع، بشار و بیرانوند که جدا شدند، انصاری هم که آسیب‌دیده و در خط حمله آل کثیر هم محروم است. با وجود این نفراتی که نیستند، تیم نتایج خوبی گرفته و انتقاد از پرسپولیس منصفانه نیست. تیمی که این‌همه خوب نتیجه گرفته به نظر من شایسته حمایت بیشتری است.
-مدتی بعد از اتمام پرونده برانکو، حالا صحبت از پرونده بودیمیر است. سال‌هاست این ماجرا در پرسپولیس تکرار می‌شود و در عین حال هم همه دولتی‌ها می‌خواهند پرسپولیس و استقلال را خصوصی کنند، در این ماه‌های پایانی این دولت فکر می‌کنید واقعا این اتفاق بیافتد؟
امیدوارم که فوتبال ما بیش از این به سمت سیاسی شدن پیش نرود. مطمئن باشید با این رویه فقط عقب‌گرد خواهیم داشت و در خوشبینانه ترین شکل ممکن، فوتبال مان درجا می‌زند. هزار تا قهرمانی هم بیاوریم، تا زمانی که زیرساخت‌های‌مان درست نباشند و مدیریت نداشته باشیم، این کمکی به فوتبال ما نمی‌کند. من اعتقاد دارم باید نگاه مدیران جدیدی که مسوولیت می‌گیرند، به فوتبال عوض شود. باید با آن مدیرانی که به فوتبال ضربه هم زدند و کمکی نکردند فرق داشته باشد. با اشتباهات آن‌ها این مشکلات اقتصادی گریبان فوتبال را گرفته است. فوتبال ما اسیر عقب‌گرد شده، فکری نکنیم این امر دائمی می‌شود. در مورد پرسپولیس هم همیشه گفتم و بازهم می‌گویم امیدوارم سمیعی مدیر جدید پرسپولیس مسیر مدیران گذشته را نرود و نگاه ویژه‌تری به این باشگاه بزرگ داشته باشد. پرسپولیس می‌تواند همیشه تیم اول ایران و آسیا باشد اگر مدیریت پربهتری داشته باشیم. خصوصاً وزارت ورزش نگاه سیاسی به ورزش نداشته باشد که فوتبال مان رشد کند. فوتبال افراد متخصص می‌خواهد. در غیر این صورت به عقب برخواهیم گشت.
-انتخابات پیش روی فدراسیون فوتبال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
یکسری هستند که همیشه در این فدراسیون حضور دارند و هیچ کمکی هم به فوتبال نمی‌کنند. آن‌ها رابطه ای می آیند، هیچ شناختی هم از فوتبال ندارند و صرفا حضورشان در فوتبال به خاطر ارتباط خوبی است که با روسای بالاترشان دارند. فوتبال ما با این مدیران چند سال است که درجا می‌زند. امیدوارم افراد متخصص کاندیدا شوند نه آدم‌هایی که سیاسی هستند و به خاطر ارتباط با بالادستی‌ها می آیند.
-منظورتان گروه تاج و کفاشیان است که سال‌هاست بر این فوتبال حاکم هستند؟
خودتان بهتر از من می دانید، آدم‌هایی که سال‌هاست هستند و هیچ کمکی به فوتبال نکردند. این ها به خاطر ارتباطی که با وزارت ورزش و جاهای دیگر دارند باز هم پست می‌گیرند. سال‌هاست این اتفاق می‌افتد. انتقاد هم می‌شود اما ثمری ندارد.
-از بازی با سپاهان بگویید؟
من فکر می‌کنم پرسپولیس در این بازی نسبت به بازی‌های دیگر بهتر عمل می‌کند و می‌تواند برنده این دیدار باشد چون سپاهان رو به جلو بازی می‌کند و این بازی می‌تواند جذاب باشد. پرسپولیس در فاز دفاعی فوق‌العاده خوب عمل می‌کند ولی خط حمله‌اش زهردار نیست. امیدوارم که بتواند این مشکل را حل کند و در هر 2 فاز حمله و دفاع خوب باشد.
-برخی می‌گویند ممکن است پرسپولیس بازی با سپاهان را فدای دربی کند.
بعید می‌دانم یحیی چنین کاری کند. با شناختی که من از او دارم، برایش همه بازی‌ها حکم فینال را دارند و این 3 امتیاز با 3 امتیاز دربی فرقی نمی‌کند. همه بازی‌ها را مقتدرانه و با بهترین ترکیبش پیش می‌برد تا امتیاز بگیرد.
-و دربی؟
می‌تواند مثل دربی قبلی که 2-2 شد، 2 تیم فوتبال رو به جلویی ارائه دهند. می‌توانیم فوتبالی دفاعی نبینیم. تیم یحیی و فرهاد مجیدی در بازی قبلی نشان دادند که تفکر رو به جلو دارند و همه راضی بودند. امیدوارم این بازی هم به همین شکل باشد. 2 تیم ترس را کنار بگذارند و فوتبال هجومی را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.