داستان تمام‌نشدنی بدهی پرسپولیس به کروات‌ها کابوسی به نام بوشیچ!

0 18
داستان تمام‌نشدنی بدهی پرسپولیس به کروات‌ها کابوسی به نام بوشیچ!

میلاد اعظمی – خبرنگار: ظاهراً ماجرای بدهی باشگاه پرسپولیس به برانکو ایوانکوویچ و دستیاران کروات او تمام‌شدنی نیست. روز ۲۱ مرداد سال جاری وکیل کادر فنی کروات پرسپولیس اعلام کرد که ۹۹ درصد است بدهی این باشگاه به مارکو مربی بدنساز پرسپولیس پرداخت‌شده و این مربی یک درصد باقی‌مانده را هم بخشیده است. ۶ شهریور هم اعلام شد که بدهی باشگاه پرسپولیس به زلاتکو ایوانکوویچ و ایگور پانادیچ از محل درآمدهای پرسپولیس در فیفا پرداخت‌شده و این 2 مربی به پول خود می‌رسند تا خطری از سوی آن‌ها باشگاه پرسپولیس را تهدید نکند. حدود 2 ماه بعد هم در روز ۸ آبان بوشیچ وکیل مربیان کروات در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تمام بدهی باشگاه پرسپولیس به برانکو ایوانکوویچ پرداخت‌شده و این مربی دیگر هیچ ادعای مالی علیه پرسپولیس ندارد. او اعلام کرد که این موضوع به فیفا هم اعلام‌شده تا فرآیند انضباطی که علیه باشگاه پرسپولیس در این پرونده به وجود آمده بود تمام شود.
حالا چند ماه پس از تمام شدن این غائله بوشیچ ادعای تازه‌ای را در خصوص برانکو و دستیارانش مطرح کرده است. او مدعی شده که برانکو ایوانکوویچ برای پرداخت نشدن مطالبات مالیاتی‌اش توسط باشگاه پرسپولیس به فیفا شکایت کرده است و باشگاه پرسپولیس باید مالیات برانکو را در 4 سال گذشته پرداخت کند. همچنین این وکیل کروات مدعی شد که دستیاران برانکو برای پرداخت شدن مالیات قراردادشان و همچنین عدم پرداخت پاداش لیگ قهرمانان آسیا و سود قراردادشان از پرسپولیس به فیفا شکایت کردند.
بوشیچ در شرایطی این ادعا را مطرح کرده که پیش ‌از این اعلام کرده بود که باشگاه پرسپولیس دیگر هیچ بدهی به موکلانش ندارد و این پرونده کاملاً بسته‌شده اما حالا صحبت‌های دیگری مطرح می‌شود. این مساله را از چند جنبه می‌شود مورد بررسی قرار دادند.
اول اینکه طبق ادعای خود این وکیل، باشگاه پرسپولیس دیگر بدهی به کروات‌ها نداشته اما حالا درست در آستانه بازی حساس پرسپولیس و سپاهان و پس از آن دربی تهران چنین ادعای مطرح می‌شود. ادعایی که ابتدا هم از سوی فیفا رد شد ولی وکیل مربیان کروات سابق پرسپولیس به دنبال به اثبات رساندن آن است.
البته از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که مسوولان باشگاه مستندات لازم را در این خصوص در اختیار دارند اما چون بوشیچ ادعای مالیات را مطرح کرده این مساله دوباره قابل بررسی است. باید که آیا بوشیچ و مربیان سابق و کروات پرسپولیس برای ادعای خود سند و مدارک هم دارند یا خیر. یا اینکه این ادعا به قول معروف سنگی در تاریکی هست تا شاید بتواند باز هم از پرسپولیس پول بگیرد.
پیش‌ از این اعلام‌شده بود که پرداخت مالیات قراردادها بر عهده بازیکنان و مربیان است، اما ظاهراً در قرارداد باشگاه پرسپولیس با برانکو این مساله مطرح‌شده بود که مالیات قرارداد بر عهده خود باشگاه است. حتی اگر فرض را هم بر این مساله بگیریم که مالیات برانکو در این 4 سال پرداخت‌نشده باشد باید تمام مدیران مقصر در تمام آن 4 سال جوابگو باشند که چرا تعهدی که بابت مالیات به برانکو داشتن را عملی نکردند تا پس از پرداخت بدهی سنگین پرسپولیس به برانکو و دستیارانش حالا مشکل جدید پیش روی باشگاه پرسپولیس قرارگرفته باشد.
نکته وقتی ترسناک می‌شود که برخی رسانه‌ها اعلام کردند میزان کل بدهی پرسپولیس در این پرونده به برانکو و دستیارانش چیزی نزدیک به ۵۰۰ هزار یورو است مبلغی که اصلاً کم نیست. هرچند در این مورد مسوولان باشگاه پرسپولیس معتقدند که این فقط یک ادعاست که مطرح‌شده و سندیت ندارد.
البته به نظر می‌رسد که در این مورد خاص و با توجه به اینکه پیش ‌از این فیفا این ادعا و شکایت کروات‌ها را رد کرده بود یک تلاش دیگر برای گرفتن چنین مبلغی سنگین است. یعنی بوشیچ در تلاش است تا چنین مبلغ سنگینی را زنده کند آن‌هم در این شرایط عجیب‌وغریب مالی باشگاه پرسپولیس! شاید هم با توجه به اینکه باشگاه پرسپولیس بعد از نایب‌قهرمانی در آسیا حدود ۲ میلیون و 800 هزار یورو پاداش نصیبش شده باعث شده تا بوشیچ طمع کند و سنگی در تاریکی بیندازد.
البته در این‌که باشگاه پرسپولیس باید مالیات قرارداد برانکو و دستیارانش را طبق آن چیزی که در قرارداد نوشته‌ شده پرداخت می‌کرده شکی نیست، اما اینکه چطور الان و در این شرایط این ادعای مطرح می‌شود کمی عجیب است. البته با توجه به اینکه در بحث این موضوع مساله اداره مالیات در میان است ممکن است با برخی همکاری‌های صورت گرفته با باشگاه پرسپولیس این مالیات تخفیف خورده
یا کمتر شود تا باشگاه پرسپولیس به چنین مبلغ سنگین محکوم نشود.
نکته جالب در خصوص این پرونده ادعای دستیاران برانکو برای پاداش لیگ قهرمانان آسیاست که اعلام نشده مربوط به فینال سال ۲۰۱۸ است یا فصل دیگر. حتی اگر بشود مساله مالیات را به یک طریقی توجیه کرد اما این ادعا دیگر قابل توجیه نیست. وقتی برانکو و دستیارانش اعلام می‌کنند که تمام مطالبات شان را از پرسپولیس گرفتند و دیگر ادعایی در این خصوص ندارند چطور چند ماه بعد یادشان می‌آید که پاداش فلان مساله را نگرفتند؟ به‌هرحال باشگاه پرسپولیس باید در خصوص این مورد خاص بسیار باهوش و باسیاست عمل کند تا در این وضعیت پرسپولیس جریمه سنگین مالی دیگری نشود.
هر چه هست این روزها بوشیچ به عنوان یک وکیل به یک کابوس بزرگ و عجیب برای پرسپولیسی‌ها تبدیل شده است. در پرونده بدهی باشگاه به برانکو و دستیارانش عملا پیروز ماجرا بود و وکیل ماریو بودیمیر هم هست و توانسته که رای قطعی پرداخت ۴۷۵ هزار دلار به این بازیکن را علیه پرسپولیس از فیفا بگیرد. حالا او با ادعای جدید می‌خواهد دوباره از پرسپولیس پول بگیرد و باید دید که آیا این کابوس کرواتی موفق می‌شود باز هم به پرسپولیس ضررهای سنگین و مالی بزند یا خیر.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.