گل‌محمدی به دنبال گل نخوردن در دربیترابیان: پرسپولیس بالانس نیست

0 26

دستیار اسبق یحیی گل محمدی معتقد است با توجه به خالی بودن دست یحیی گل محمدی، وی در دربی دنبال گل نخوردن و کنترل بازی است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، رضا ترابیان درباره وضعیت پرسپولیس در آستانه دربی به فارس گفت: در این 3-2 ماه تغییرات زیادی در پرسپولیس ایجاد شد. برخی بازیکنان خیلی خوب از تیم یحیی گل محمدی رفتند و خودم اعتقاد داشتم احتمال دارد این تیم نتواند در لیگ قهرمان نتیجه بگیرد اما نفراتی که جایگزین ستاره‌هایی مثل علیپور و ترابی شدند، با چند جلسه تمرین هماهنگی خوبی با سایر نفرات به دست آورده و عملکرد خوبی داشتند. به همین دلیل پرسپولیس توانست به فینال لیگ قهرمانان صعود کند اما در ادامه جدایی بازیکنانی مثل خلیل زاده، نادری و محرومیت آل کثیر سبب شد دست کادرفنی بسته تر از قبل شود.

وی ادامه داد: کمبود مهر‌های تاثیرگذار در بازی فینال آسیا کار را به جایی رساند که پرسپولیس نتوانست قهرمان شود. پس از آن هم بشار رسن از تیم جدا شد. اکنون پرسپولیس در خط حمله و دفاع شرایط دشواری دارد اما وضعیت استقلال در هفته‌های اخیر خیلی بهتر بوده زیرا این تیم بازیکنان زیادی در اختیار دارد و برخلاف پرسپولیس دست کادرفنی این تیم باز است. در بازی‌های اخیر هم با رسیدن به هماهنگی لازم از لحاظ سبک و نتیجه گیری شرایط ایده‌آلی داشته است.

مدافع اسبق پرسپولیس تصریح کرد: بازیکنان استقلال در دیدارهای اخیر خیلی انرژیک بوده و به خوبی حریف را پرس کرده و کارهای تاکتیکی انجام می‌دهند. البته گل محمدی مربی باتجربه و باهوشی است که با همین داشته‌هایش می توان به وی امیدوار بود. شرایط دربی همیشه به شکلی بوده که نمی‌توان روی کیفیت بازیکنان و شرایط دو تیم در جدول نگاه کرد. خیلی مواقع تیمی که در ظاهر شرایط مناسبی نداشته نتیجه را به سود خود رقم زده است. به همین دلیل می‌توان به تیم یحیی امیدوار ماند.

ترابیان ادامه داد: وقتی من درباره مهره‌های پرسپولیس صحبت می‌کنم منظورم این است از لحاظ نفراتی بالانس نیست. پست تخصصی سیامک نعمتی دفاع راست نیست اما با توجه به اشتباه کمرشکن مهدی شیری در بازی اولسان، اعتماد گل محمدی به وی سلب شده است. به همین دلیل مجبور است از سیامک در پست غیر نخصصی استفاده ‌کند. همچنین می‌بینیم وحید امیری در پست مهاجم نوک و احمد نوراللهی پشت مهاجم به زمین می‌روند که پست غیرتخصصی‌شان است. این مسائل کادرفنی را ناراحت کرده و خیلی مواقع مجبور می‌شود با تک مهاجم و دو هافبک دفاعی بازی کند.

وی اضافه کرد: قطعا گل محمدی در دربی ابتدا به دنبال نگه داشتن بازی و گل نخوردن است. در ادامه برای درآوردن بازی به ضد حمله فکر می‌کند. درحالیکه پرسپولیس هیچ وقت با این سبک بازی نمی‌کرد و همیشه دنبال بازی هجومی و فشار روی دروازه حریف بوده است اما همان بسته بودن دست کادرفنی سبب شده این تیم تغییر سبک بدهد. هرچند نفرات فعلی پرسپولیس در بسیاری از پست‌ها جزو بهترین‌های ایران هستند اما نقطه ضعف بزرگ این تیم در خط حمله است.

بازیکن اسبق پرسپولیس تصریح کرد: مهدی عبدی ثابت‌ کرده در کارش ثبات ندارد و با وجود کیفیت خوبش نمی‌تواند در تمام مسابقات این کیفیت را نشان بدهد. آرمان رمضانی هم تاکنون عملکردی در سطح پرسپولیس نداشته است. به همین دلایل آمار گلزنی تیم به شدت پایین آمده است.

ترابیان درباره مباحثی که درباره احتمال تغییر در کادرفنی پرسپولیس در صورت شکست این تیم مقابل استقلال مطرح شده، توضیح داد: معمولا وقتی یک مربی در چند بازی پشت سر هم نتیجه نگیرد، زمزمه این حرف و حدیث‌ها شروع می‌شود. افرادی که دنبال حاشیه سازی بوده یا علاقه ای به کادرفنی ندارند، این بحث را مطرح می‌کنند تا به هدف شان برسند اما گل محمدی در تمام سال‌های مربیگری خود در پرسپولیس، تیم‌های شهرستانی و حتی لیگ یک موفق بوده است و در حال حاضر بهترین مربی لیگ است. اگر الان بخواهند وی را بردارند، مربی جانشین چه کاری می‌خواهد انجام بدهد.

وی ادامه داد: مشکل تیم کادرفنی نیست بلکه کمبود بازیکن است. یحیی با همین نفرات در کنار شجاع، بشار و آل کثیر پرسپولیس را به فینال آسیا رساند و با وجود شایستگی تیمش آن هم وقتی دو نفر از همین سه بازیکن را در ترکیب نداشت، نتیجه را به یکی از تیم‌های پرقدرت و متمول آسیا با دو اشتباه فردی واگذار کرد. نسبت به سال گذشته 60 درصد استخوانبندی تیم تغییر کرده است و مقصر دانستن گل محمدی بی انصافی است.

بازیکن اسبق پرسپولیس ادامه داد: در سوی مقابل حریف به اندازه 3-2 تیم بازیکن باکیفیت دارد و از این لحاظ بهترین تیم ایران است. الان هم روی دور برد افتاده و ضمن ارائه باز‌ی‌های خوب در نتیجه گیری هم موفق است. با این وجود در دربی‌های قبلی بارها شاهد بوده‌ایم تیمی که چنین حالتی دارد از ابتدا روی دروازه حریفش فشار می‌آورد اما در نهایت نتیجه به سود تیم مقابل می‌شود. بازیکنان پرسپولیس در صورت هوشیار بودن می‌توانند نتیجه را به سود خودشان رقم بزنند.

ترابیان افزود: گل‌محمدی به دنبال بسته بازی کردن، کنترل تیم هجومی استقلال و در ادامه ضربه زدن به حریف از طریق ضدحملات است. این روش گل محمدی برای بازی‌هایی مانند دربی خیلی موثر است و شانس دو تیم را برای رسیدن به برد 50-50 می‌دانم.

وی درباره اینکه آیا تجربه یحیی گل محمدی در مربیگری دربی می‌تواند به برگ برنده‌ وی مقابل محمود فکری تبدیل شود، گفت: بحث مربیگری با بازیگری متفاوت است. یحیی در دوران بازی کردن خود باهوش بود و به جای زور زدن در خط دفاعی، مدرن و خوش فکر بازی می‌کرد. با هوش بودن را در دوران مربیگری هم ثابت‌کرده است. تجربه به من می‌گوید وی مقابل تیم‌های بزرگ و هجومی خیلی موفق تر است زیرا برخلاف اینکه به تیم‌های نسبتا دست و پا بسته تر فضای خوبی می‌دهد، مقابل حریفانی مانند استقلال به دنبال بستن فضا است. به بازی با استقلال خوش بین هستم و اطمینان دارم گل محمدی و دستیارانش از پس این مسابقه برمی‌آیند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.