استقلال 2 – 2 پرسپولیسدربی 94/داستان تکراری تعویض و گل دقیقه ۹۰

0 15

تیم های استقلال و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته هشتم لیگ برتر دوازدهم به میدان رفتند تا نود و چهارمین دربی پایتخت رقم بخورد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، با گزارش لحظه ای نود و چهارمین شهرآورد تهران همراه شوید:

دربی 94

هفته هشتم لیگ برتر، دوشنبه 1399/10/22

ورزشگاه :آزادی

هوادار: بدون تماشاگر

ترکیب استقلال:رشید مظاهری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، محمد نادری(دقیقه 65 محمد دانشگر)، احمد موسوی(دقیقه 46 شیخ دیاباته)، مهدی مهدی‌پور(دقیقه 80 فرشید اسماعیلی)، مسعود ریگی، آرش رضاوند(دقیقه 88 داریوش شجاعیان)، ووریا غفوری، مهدی قائدی و ارسلان مطهری/ سرمربی: محمود فکری

 

ترکیب پرسپولیس:حامد لک، سید جلال‌حسینی،محمد‌حسین کنعانی‌زادگان، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، کمال‌ کامیابی‌نیا، میلاد سرلک،احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی(دقیقه 86 آرمان رمضانی)/ سرمربی : یحیی گل محمدی

 داور:رضا کرمانشاهی

کمک ها: آرمان اسعدی – تورج عیوض محمدی/کمک داور اضافی 1 و 2: بیژن حیدری – وحید کاظمی

اخطار:

  • استقلال:محمود فکری(29)،احمد موسوی(41)،عارف غلامی(55)
  • پرسپولیس:کنعانی زادگان(75)،سرلک(80)

اخراج:

 

لحظات حساس:

دقیقه 3: شوت زمینی سرلک را مظاهری مهار کرد.

دقیقه 15:سانتر عالی برای نوراللهی می رفت تا موقعیت خطرناکی را خلق کند اما توپ از روی سر این بازیکن و پهلوان گذشت.

دقیقه 19:پاس احمد نوراللهی برای مهدی عبدی با ضربه سر این بازیکن همراه شد اما توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه گذشت.

دقیقه 23: پس از کار تیمی بازیکنان پرسپولیس توپ به احمدنوراللهی رسید و شوت این بازیکن از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 45:پاس عرضی نعمتی به نوراللهی رسید و شوت عالی این بازیکن راهی به دروازه استقلال باز نکرد.

دقیقه 56: کمال کامیابی نیا که در محوطه جریمه پیشروی کرده بود،در حالی که در زاویه بدی با دروازه استقلالی ها قرار داشت هنگام پاس تعادل خود را از دست داد و همین مهم سبب شد تا نادری توپ را دفع کند و این موقعیت برای سرخپوشان از دست برود.

دقیقه 61: تو سر توپ عالی و دریبل عارف غلامی توسط مهدی عبدی می رفت تا این بازیکن را درموقعیت گلزنی قرار دهد اما تعادل او بر هم خورد و توپ به نوراللهی رسید و ضربه این بازیکن راهی به دروازه استقلالی ها باز نکرد.

دقیقه 67: در یک ضد حمله که توسط احمد نوراللهی شکل گرفت این بازیکن به تنهایی به محوطه جریمه استقلال نفوذ کرد اما شوت او با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

شرح گل:

دقیقه2(استقلال 1 – 0 پرسپولیس): بازیکنان استقلال با استفاده از غفلت لحظه ای مدافعان پرسپولیس به محوطه جریمه نفوذ کردند و ارسلان مطهری گل اول این بازی را به ثمر رساند.

دقیقه 51(استقلال 1 – 1 پرسپولیس):پاس بلند مدافعین پرسپولیس از بازیکنان استقلال عبور کرد و به مهدی عبدی رسید. این بازیکن ببا حرکتی فریبنده مدافعان استقلال را جا گذاشت و با یک ضربه زمینی دقیق توپ را به تور دروازه آبی ها بچسباند.

دقیقه 66(استقلال 1 – 2 پرسپولیس):پاس عالی عبدی برای وحید امیری این بازیکن را صاحب موقعیت کرد او نیز با فرصت طلبی دروزاه استقلال را برای بار دوم باز کرد.

دقیقه 2+90(استقلال 2 – 2 پرسپولیس): مهدی قایدی با استفاده از غفلت مدافعان پرسپولیس توپ را به سمت دروازه پرسپولیس شوت کرد و سید جلال حسینی که روی خط دروازه ایستاده بود سعی در برگشت دادن توپ داشت اما توپ به پای او برخورد کرد و درون دروازه جای گرفت.

 

شرح بازی:

پرسپولیس در حالی در نود و چهارمین دربی به میدان رفت که علی شجاعی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

نیمه اول این بازی با گل غافلگیر کننده استقلالی ها همراه بود و آنها دقیقه 2 دروازه پرسپولیس را باز کردند و نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید. البته پس از گل این قرمزها بودند که صاحب توپ و میدان بودند اما موقعیت های آنها به گل تبدیل نشد.

در نیمه دوم ورق کاملا برگشت و شاگردان گل محمدی در دقیقه 51 به گل اول دست پیدا کردند و این مهدی عبدی بود که با نفوذ های پیاپی خود توانست دروازه مظاهری را باز کند. دقایق اندکی پس از گل اول اینبار عبدی زمینه ساز گل دوم شد و امیری نتیجه بازی را به نفع سرخپوشان تغییر داد. اما در دقیقه 86 کادر فنی پرسپولیس دست به تعویض زد و مهدی عبدی که نقش موثری در دربی 94 داشت جای خود را به آرمان رمضانی داد.

در اوقات اضافه استقلالی ها دو حمله به سمت دروازه سرخپوشان انجام دادند و  دربی 94 که تا دقیقه 92 به نفع پرسپولیس دنبال می شد به تساوی 2 بر 2 رسید.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.