رکوردشکنی‌های کاپیتان ادامه داردکسی جلودار سیدجلال نیست

0 18
رکوردشکنی‌های کاپیتان ادامه داردکسی جلودار سیدجلال نیست

شیوا دورانگر – خبرنگار: سید جلال حسینی با حضور در دربی توانست رکورد جدیدی را به ثبت برساند. مدافع باتجربه سرخ‌ها که در بازی قبلی توانسته بود به رکورد کریم باقری برسد و برای هشتمین بار کاپیتانی در دربی را تجربه کند، در دیدار دیروز توانست به همایون بهزادی و مهدی رحمتی برسد و از این حیث در رده سوم جای بگیرد.
جباری; رکورددار کاپیتانی
رکورد بیشترین کاپیتانی در دربی در اختیار علی جباری قرار دارد. هافبک پیشین استقلال ۱۱ بار در این مسابقه بازوبند را بر بازو بسته و 2 بار توانست دروازه پرسپولیس را باز کند. با کاپیتانی جباری تیم استقلال ۴ بار در دربی برده و ۵ بار شکست‌خورده است. سنگین‌ترین شکست‌های استقلال هم در حضور همین بازیکن به وقوع پیوست که با نتایج ۶ بر صفر و ۴ بر یک به دست آمده است
برد استقلال با کاپیتانی فکری
بعد از جباری یک استقلالی دیگر در رتبه دوم قرار دارد. محمود فکری مدافع سابق آبی‌ها و مربی فعلی این تیم در دوران فوتبالش در ۱۰ بازی بازوبند کاپیتانی را در دربی به بازو بسته بود و توانست 2 گل هم بزند و ۳ بار طعم برد را بچشد. بهترین برد فکری در دربی ۵۵ بود که با گل‌های خود توانست تیمش را با نتیجه 2 بر صفر پیروز کند. فکری ۳ باخت در دربی دارد.
بهزادی و هت تریک با بازوبند
رده سوم در اختیار 2 ستاره سابق 2 تیم است همایون بهزادی از نسل اولین‌های پرسپولیس و مهدی رحمتی دروازه‌بانی که اخیرا به جرگه مربیان پیوسته با ۹ بار کاپیتانی در این مسابقه رکورددار هستند. بهزادی در دربی‌هایی که به‌عنوان کاپیتان حاضر بوده است 2 بار توانسته با نتایج پرگل زمین را ترک کند. او با زدن 3 گل در جام تخت جمشید موجب پیروزی ۶ بر صفر تیمش شد و تنها کاپیتانی است که هت تریک کرده است. در جریان برتری ۴ بر یک پرسپولیس در مقابل استقلال بازوبند را بر بازو داشت. بهزادی ۵ بار در دربی‌هایی که کاپیتان بود طعم شکست را چشید و درمجموع ۴ گل زد.
۴ تایی شدن رحمتی در دربی
مهدی رحمتی که بیشترین سابقه را در بین گلرها در دربی دارد در ۹ مسابقه‌ای که کاپیتان بود فقط یکبار شکست خورد و 3 بار با برد زمین را ترک کرد. سنگین‌ترین شکست استقلال در لیگ برتر با حضور این دروازه‌بان به دست آمد و دروازه وی ۴ بار گشوده شد. رحمتی درمجموع ۷ گل دریافت کرده و ۶ کلین شیت در زمان هایی که با بازوبند کاپیتانی در چارچوب بود را به ثبت رساند. سید جلال که در بازی روز گذشته برای نهمین بار بازوبند را در دربی به بازو بست در صورتی که در ۲ بازی آینده حاضر باشد خواهد توانست نام خود را به‌عنوان بازیکنی که در تاریخ رقابت سرخابی‌ها بیشترین بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته است به ثبت برساند.
سید جلال در فصل اخیر چند رکورد دیگر را هم جابه‌جا کرده بود. پرافتخارترین بازیکن لیگ در هفته نخست با حضور مقابل سایپا به جمع 200تایی های تاریخ پرسپولیس پیوست و چندی بعد هم از ابراهیم صادقی،کاپیتان سابق سایپا که ۴۳۷ بازی باشگاهی در ادوار لیگ برتر داشت گذر کرده و به دومین بازیکن باسابقه تاریخ لیگ برتر تبدیل شد. او در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم با عبور از خسرو حیدری، رکورد بیشترین بازی بین بازیکنان ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را شکست و حالا با ۶۱ بازی، باسابقه‌ترین بازیکن ایرانی در این رقابت‌هاست. در صورتی که این بازیکن بتواند در فصل جاری دوباره جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرد به نهمین قهرمانی‌اش در لیگ برتر دست خواهد یافت تا بیش از پیش دست‌نیافتنی شود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.