توصیه‌ای مهم به پرسپولیسی‌ها برای بازی امروزمواظب نیمکت پرحاشیه فولاد باشید

0 17
توصیه‌ای مهم به پرسپولیسی‌ها برای بازی امروزمواظب نیمکت پرحاشیه فولاد باشید

میلاد اعظمی – خبرنگار: پرسپولیس در یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل بعد از نمایش دلنشینی که مقابل استقلال ارائه داد امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف فولاد می رود. همیشه بازی با فولاد در هر شرایط یک بازی حساس و سخت برای پرسپولیس بوده مخصوصا این فصل که فولاد از نظر فنی تیم خوبی است و شکست آن‌ها کار دشواری اما منهای مسایل فنی، فولاد این فصل یک شرایط ویژه دیگر هم دارد.
از ابتدای فصل هر تیمی که با فولاد بازی کرده با نیمکت پرسروصدا و پرحاشیه این تیم مساله داشته. مخصوصا در بازی‌های حساس که نیمکت نشینان پرتعداد فولاد عادت دارند با سروصدای زیاد و حتی در برخی موارد با فحاشی بازی را به حاشیه بکشانند و تمرکز نیمکت حریف را به هم بزنند.
در بازی‌های این فصل فولاد با استقلال، سپاهان و تراکتور نیمکت این تیم به هر شکل و نحوی و با هر بهانه‌ای بازی را به حاشیه کشانده و حتی کار به دعوا و فحاشی هم کشیده شده. با توجه به این‌که نیمکت فولاد پرتعداد است دعوا کردن و به حاشیه کشیدن بازی بک تاکتیک مهم برای فولادی‌ها به شمار می رود.
نیمکت نشینان فولاد از سرمربی گرفته تا مربیان دیگر، ید طولایی در به حاشیه بردن بازی دارند و قطعا برای بازی پرسپولیس هم چنین برنامه ای را در ذهن دارند. خیلی جالب است که هر بازی یک مربی به این شکل و به خاطر اعتراض اخراج می شود، مخصوصا در بازی‌های حساس که این اتفاق در آن رخ می‌دهد. منهای بازی با استقلال و سپاهان و تراکتور در دیدار با گل گهر و نساجی هم که همگی بازی‌های حساسی برای فولاد بودند شاهد این حواشی و این درگیری‌ها از سمت نیمکت این تیم بوده‌ایم.
مسلما در بازی امروز با پرسپولیس هم این اتفاق رخ می‌دهد و نیمکت نشینان فولاد درصدد هستند تا با به حاشیه کشاندن بازی و با شلوغ‌کاری بتوانند حداقل امتیاز را از تهران بگیرد. آن‌ها می‌دانند که پرسپولیس در حال حاضر در شرایط و فرم خوب خودش است و البته نیمکت کم‌صدا و کم حاشیه‌ای دارد به خاطر همین ترجیح می‌دهند قسمتی از انرژی خود را برای حاشیه‌سازی روی نیمکت بگذارند و البته ترسی هم ندارند که یکی، دو مربی خود را هم روی نیمکت به خاطر حواشی احتمالی از دست بدهند.
در زیر می‌خواهیم قسمت‌هایی از صحبت‌های سرمربی و مربیان استقلال، گل گهر، تراکتور، سپاهان و نساجی را بعد از بازی با فولاد مرور کنید تا ببینید که نیمکت پرحاشیه این تیم چه نقشی در یک بازی دارد.
محمود فکری:« در رابطه با داوری صحبت نکنم بهتر است. امیدوارم خود کارشناسان درباره داوری صحبت کنند و نظر بدهند. بازی پربرخورد و پرحاشیه‌ای بود. مسایلی روی نیمکت‌ها اتفاق افتاد. نمی‌خواهم وارد مسایل شوم. مسایل داوری را به عهده کارشناسان می‌گذاریم.»
سعید الهویی مربی گل گهر: «فوتبال یک جایگاهی است برای عرضه و رقابت کردن و همه ما با هم رقیب هستیم، ولی ما همه جامعه فوتبال هستیم و در کنار هم دوست هستیم. وقتی بیرون از بازی همدیگر را می‌بینیم. به اعتقاد شخصی من بهتر است که شرایط طوری باشد که روابط دوستانه همیشه ادامه داشته باشد و در زمین مردانه و اخلاقی رقیب باشیم، بیرون از زمین هم که با هم دوست هستیم.»
وحید فاضلی سرمربی پیشین نساجی: «در فوتبال حواشی زیاد است و باید احترام ها را نگه‌داریم. من در پایان بازی رفتم و به آقای نکونام تبریک گفتم. هیجانات فوتبال هست و نمی‌توانیم آن را حذف کنیم. ولی باید با احترام توامان باشد. دوست ندارم به همکاران من بی‌احترامی شود.»
علیرضا منصوریان سرمربی وقت تراکتور: « یک‌لحظه احساس کردم که بحثی شد برای همین هم جواد نکونام را بغل کردم که او گفت یکی از کادر شما به من توهین کرد. همان‌جا گفتم اگر کسی از کادر ما توهینی کرده باشد، واقعا عذرخواهی می‌کنم. اما من اشتباه کردم که جواد را بغل کردم، باید بقیه را هم بغل می‌کردم. فکر می‌کردم دعوا را خواباندم‌. من می‌گویم فرض کنیم کادر من اشتباه کرده است، کارت قرمز هم گرفت، حمید رجبی چرا اخراج شد؟ نکونام را برده‌ام، شما هم بروید سر جای خودتان و دخالت نکنید. اصل کار نکونام بود که گفت به او توهین کرده‌اند، من هم گفتم معذرت می‌خواهم و برخورد می‌کنم اما دیدم من و جواد با هم‌صحبت می‌کنیم و آن پشت جنجالی هست که به تونل ورزشگاه هم کشیده بود. این موضوع باید یک جا تمام شود.»
علیرضا مرزبان مربی سپاهان: «بازی در نیمه دوم بیشتر جنجالی و فیزیکی شد و مدام تیم پزشکی فولاد در زمین بود و هر دفعه یکی از بازیکنان فولاد روی زمین می‌افتاد و این اتفاق بازی جوانمردانه را زیر سوال برد.» مرزبان که به نظر می رسید به‌شدت از شیوه بازی فولاد خوزستان ناراحت است، ادامه داد: « با این مسایل مجبوریم زندگی کنیم و درس بزرگی برای بازیکنان ما بود که حریف از این حربه‌ها استفاده می‌کند. این خیلی دردناک است چراکه باید یک فوتبال پاک را به مردم ارائه دهیم اما این اتفاقات باعث جریحه‌دار شدن فوتبال می‌شود.»
این صحبت‌ها و این مسایل نشان می‌دهد که نیمکت نشینان فولاد چقدر روی به حاشیه کشیدن بازی و استفاده از این مساله برای گرفتن امتیاز در بازی‌های حساس حساب کرده‌اند. این یعنی پرسپولیسی‌ها خیلی باید حواس شان به نیمکت این تیم در بازی امروز باشد و باید هم نیمکت نشینان و هم بازیکنان بدانند که نباید اسیر حواشی خودساخته فولادی‌ها روی نیمکت شوند تا بتوانند 3 امتیاز حساس این بازی را بگیرند.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.