دست یحیی روی نیمکت خالی است، مهره‌های خوبی از دست داده و فشار زیادی را تحمل می‌کند، اما این تیم شخصیت‌ قهرمانی‌اش را حفظ کرده و همین امروز به یک برد پرگل نیاز داردبجنگ با همین موجودی

0 28
دست یحیی روی نیمکت خالی است، مهره‌های خوبی از دست داده و فشار زیادی را تحمل می‌کند، اما این تیم شخصیت‌ قهرمانی‌اش را حفظ کرده و همین امروز به یک برد پرگل نیاز داردبجنگ با همین موجودی

مریم سرخوش – خبرنگار: فرصتی برای واکاوی قهر و غضب یحیی گل‌محمدی نیست، انگار عزمی هم برای برخورد با ادبیات سخیف و مصاحبه کف خیابانی سرپرست مدیرعاملی سابق و اخراجش از مجموعه باشگاه وجود ندارد اما میان همه این حواشی تلخ، یک چیز بیشتر از همه به ذوق می‌زند، پرسپولیس نزدیک به 50 روز است که در هیچ دیداری پیروز نشده و پایان این وضعیت برای تیمی که همچنان کیفیت تیم قهرمان 4 دوره اخیر لیگ برتر را حفظ کرده و زیبا بازی می‌کند، از همه‌چیز مهم‌تر خواهد بود.
***
دوشنبه پیش بود که دربی برگزار شد و پرسپولیس باوجود برتری فنی در این دیدار برد را با تساوی در وقت‌های اضافه عوض کرد. نشست خبری پس ‌از این دیدار با اظهارات تند و غافلگیرکننده یحیی همراه شد و او از وزیر ورزش خواست تا در کادر هیات‌مدیره این تیم تغییراتی را ایجاد کند. تغییری که همه می‌دانستند اشاره به برکناری مهدی رسول‌پناه دارد.
گل محمدی خواسته یا ناخواسته پرسپولیس را بعد از بازی درخشان مقابل استقلال وارد بحران عجیبی کرد و صحبت‌هایش موجی از فضای احساسی بر شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت که با حمایت پیشکسوتان و بازیکنان پرسپولیس هم همراه شد. ترند شدن هشتگ‌ «اخراج رسول‌پناه» نشان داد که هواداران تا چه حد نسبت به این مدیر حاشیه‌ساز باشگاه احساس بدی دارند و خواستار خروجش از پرسپولیس هستند.
***
بی‌شک رسول‌پناه جزو گمنام‌ترین مدیران باشگاه‌های ورزشی بود که حواشی پس از انتصابش به عنوان سرپرست او را به یکی از معروف‌ترین افراد فوتبالی بدل ساخت. هم‌زمان با شدت گرفتن اختلافاتش با یحیی گل‌محمدی هم 2 فایل صوتی و تصویری خارج از اصول اخلاقی به فاصله 2 ماه از او در فضای مجازی پخش شد. گفت‌وگویی که در خیابان انجام شده و خبرنگار هم به‌صورت مخفیانه اقدام به ضبط آن کرده بود. رسول‌پناه در جدیدترین بخش از منتشرشده از آن فیلم حتی به رقم کلان قرارداد گل‌محمدی هم اشاره‌کرده و گفته قصد داشته سرمربی پرسپولیس را به خاطر درخواست مبلغ 20 میلیارد تومان برای 3 سال از اتاق بیرون کند، اما درنهایت با 15 میلیارد تومان به توافق رسیده‌اند. انتظار می‌رفت این صحبت‌ها با واکنش جدی از سوی نهادی نظارتی همراه شود اما باوجود تهدید تلویحی گل‌محمدی به استعفا و جو منفی شدیدی که پس‌ازاین صحبت‌ها از سوی هواداران پرسپولیس علیه رسول پناه گرفته شد، اما تا لحظه تنظیم این مطلب او همچنان عضو هیات مدیره پرسپولیس است و خبری از اخراجش شنیده نمی‌شود.
***
فارغ از آنچه که قرار است چه برخوردی درباره تمام ادعاهای رسول‌پناه و البته صحبت‌های تخریبی‌اش نسبت به دیگر بازیکنان صورت بگیرد، یک نکته دیگر وجود دارد که از همه‌چیز مهم‌تر است، این‌که یحیی قطعا می‌داند در مقطع کنونی چه چیزی درست است اما انجامش نمی‌دهد و آن خواسته هواداران برای تکرار قهرمانی. یحیی نشست خبری پس از بازی را به جنجال کشاند و ناکامی‌هایی که پرسپولیس مدتی است به آن دچار شده را به رسول‌پناه نسبت داد، اتفاقی که پس از بازگشتنش از قطر و تساوی در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم شاهد بودیم و او سربسته انتقاداتی را به هیات مدیره باشگاه بابت رضایت به جدایی رسن وارد کرد. همان زمان هم این انتقاد به مذاق برخی مدیران پرسپولیس ازجمله رسول‌‌پناه خوش نیامد و با انتشار بیانیه‌ای در رسانه رسمی باشگاه دلایل جدایی رسن را اعلام کردند که این بیانیه بیشتر در جواب به سرمربی تیم بود تا دلایل قانع‌کننده برای جدایی یکی از بازیکنان تأثیرگذار پرسپولیس. همان زمان هم گفته ‌شد در این بیانیه بندهای جنجالی وجود داشته که مدیرعامل مجوز انتشار آن‌ها را نداده است.
***
به نظر می‌رسد حاشیه‌های آقای دندانپزشک در فوتبال ایران و به‌ویژه پرسپولیس تمام نشده باشد و خبرنگاری که اقدام به انتشار دومین فیلم از صحبت‌های رسول‌پناه کرده بود، در فضای مجازی از تهدید و تحت‌فشار قرار گرفتنش برای عدم انتشار ادامه فیلم‌ها خبر می‌دهد، اما گل‌محمدی برگ اختلافاتش با هیات مدیره را رو کرده و دیگر نمی‌تواند ناکامی تیمش را به این افراد نسبت دهد. پرسپولیس در دربی و پایان آن بازی نشان داد که با حاشیه دست به گریبان شده و این حواشی را گل‌محمدی پررنگ‌تر کرد اما همه دیدند که این تیم شخصیت‌ قهرمانی‌اش را با همان کیفیت فنی‌ و بازی زیبا و منطقی حفظ کرده است. آن‌ها شایسته برد دربی 94 بودند، اما کادر فنی نتوانست جریان مسابقه را به سمت حفظ پیروزی سوق دهد و نتیجه 2 بر یک در دقایق پایانی از دست رفت. حالا فارغ از تمام این حواشی سرخپوشان به یک برد پرگل همین امروز و همین دوشنبه نیاز دارند. گل‌محمدی باید از همین حالا خود و تیمش را جمع کند تا پیروزی‌هایش شروع شوند، البته با هر آنچه در موجودی فعلی‌اش دارد.
***
می‌دانیم که دست یحیی روی نیمکت تیمش خالی است و مهره‌های خوبی را از دست داده است. حواشی اخیر هم‌فشار زیادی را به وی تحمل کرده و مسوولیت سنگینی روی شانه‌های خود احساس می‌کند. حتی به او حق می‌دهیم که از وزارت ورزش خواستار عزل مدیری شود که این‌همه حاشیه برای تیم ایجاد کرده و همچنان حضور و حواشی‌اش ادامه دارد. اما یحیی باید بداند که میراث دار پرسپولیسی است که حکایت‌هایش از دهه 60 و 50 سینه‌به‌سینه نقل‌شده و خود ما هم دهه 70‌ آن را به چشم دیدیم. همان تیمی که ستاره‌هایش روی نیمکت چشم‌انتظار تعویض با بازیکنان داخل میدان بودند. پرسپولیسی که سال 78 قهرمان شد روی نیمکتش عابدزاده، سراج، انصاریان، عبدی، باغمیشه، تارتار، محمدخانی و… حضور داشتند. اما همان پرسپولیس در سال‌های اخیر با پنجره بسته، دست خالی و بدون انبوه حضور ستارگانش قهرمانی‌ها را تکرار کرده و کیفیت فنی‌اش همچنان حفظ‌شده است. او در این تیم توپ زده و به‌خوبی می‌داند که این پرسپولیس سرگرمی دیدن 90 دقیقه بازی و دنبال توپ دویدن نیست، این تیم زندگی کسانی شده که برای باختش جان می‌دهند و آن‌قدر خوب است که می‌شود برایش مُرد،‌ برای این هوادار پرچم عشق همان لوگوی گوشه پیراهن است که بوسه‌باران می‌شود. این هوادار قهرمان نشدن آسیا و تساوی لحظه آخر دربی را هم پشت سر گذاشته و این وظیفه یحیی است که از حالا به بعد بجنگند برای حفظ نام و مقام همین پرسپولیس. او باید بجنگند و بداند که اگر تمام این دنیا هم علیه او و تیمش باشند، این هوادار در صف اول حمایت از او ایستاده.‌‌ اما امروز می‌خواهد خوشحالی‌ و بازگشت پرسپولیس به مدار قهرمانی را هم ببیند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.