به بهانه صد و پنجاهمین حضور آقایی در لیگ برتراز پاس گل مقابل استقلال تا دعوت به تیم ملی

0 7
به بهانه صد و پنجاهمین حضور آقایی در لیگ برتراز پاس گل مقابل استقلال تا دعوت به تیم ملی

شیوا دورانگر – خبرنگار: سعید آقایی، مدافع تازه وارد سرخ ها در بازی مقابل فولاد برای یکصد و پنجاهمین بار در لیگ برتر به میدان رفت. او در این ۱۵۰ بازی توانسته ۲ گل بزند و ۱۳ پاس گل را با پیراهن تیم های مختلف از خود بر جای بگذارد.
آقایی فوتبال خود را از تیم های پایه تراکتور آغاز کرد و بعد از حضور در تیم گسترش فولاد و قهرمانی با این تیم در رقابت های لیگ آزادگان به سطح اول فوتبال راه یافت. سوم مرداد ۹۲
این مدافع چپ پا در حالی که ۱۹ ساله بود برای اولین بار در لیگ برتر به میدان رفت و در جریان شکست تیمش یک نیمه مقابل استقلال بازی کرد. حضور آقایی اما در گسترش فولاد دوامی نداشت و این بازیکن برای گذراندن خدمت سربازی راهی تراکتورسازی شد.
در نیم فصل دوم هم فرصت چندانی به آقایی برای بازی نرسید و این بازیکن جوان تنها ۴ بار در ترکیب تراکتور قرار گرفت که روی هم رفته به ۹۰ دقیقه هم نمی رسید و آقایی بیشتر به عنوان بازیکن تعویضی مورد استفاده قرار می گرفت. در فصل چهاردهم شرایط کمی بهتر شد و این مدافع ۱۱ بار در ترکیب سرخپوشان تبریزی به میدان رفت. آقایی در سومین فصل حضورش در تراکتور توانست اولین گلش را در لیگ برتر به ثمر برساند; این اتفاق در هفته شانزدهم و بازی مقابل نفت تهران به وقوع پیوست و این مدافع پیش تاخته با گلزنی خود 3 امتیاز ارزشمند برای تیمش به ارمغان آورد.
آقایی در فصل پانزدهم فقط در 2 بازی حضور نداشت و طی ۲۳۹۵ دقیقه ای که در زمین بود یک گل زد و 2 پاس گل داد و در حالی که با اتمام خدمتش باید به جمع آبی پوشان تبریزی باز می‌گشت به سبب عملکرد خوبش مسوولین تراکتور را مجاب کرد که قراردادش را تمدید کنند. هر چند که در ادامه شرایط برای آقایی آنگونه که انتظارش را می کشید پیش نرفت و این بازیکن به دلیل مصدومیت بازی های زیادی را از دست داد و در مقطعی با امیر قلعه نویی سرمربی تیم دچار چالش شد و خواهان جدایی شد که در نهایت در تراکتور ماندنی شد و در مجموع ۲۱ بار با پیراهن این تیم در لیگ برتر شانزدهم به میدان رفت. آقایی که تمام دوران فوتبالش را در تبریز و در 2تیم گسترش فولاد و تراکتور توپ زده بود بعد از ۴ سال تصمیم گرفت راهی دیار زاینده رود شود و به کارش در تراکتورسازی با انجام ۶۴ بازی خاتمه داد و در نقل و انتقالات تابستانی لیگ هفدهم به مدت 3 فصل به جمع طلایی پوشان پیوست.
آقایی در اولین سال حضورش در سپاهان توانست در ۲۷ بازی به میدان برود. در فصل هجدهم او فقط یک بازی را به دلیل محرومیت از دست داد و طی ۲۴۱۶ دقیقه ای که در ترکیب بود یک گل زد و ۶ پاس گل داد و در بهترین فصل فوتبالی خود سومین گلساز برتر لیگ هجدهم لقب گرفت. مهم ترین پاس گل وی در مقابل استقلال رقم خورد که با دریبلی دوطرفه وریا غفوری را پشت سر گذاشت و زمینه گلزنی استنلی را فراهم آورد.
آقایی در فصلی که گذشت ۲ پاس گل را در ۱۹ مسابقه ای که در ترکیب سپاهان حاضر بود بر جای گذاشت. بعد از اتمام پایان فصل، قرارداد آقایی با این تیم اصفهانی به پایان رسید و با وجود اینکه مسوولین این تیم تمایل زیادی به ادامه همکاری با این بازیکن داشتند اما آقایی با رد پیشنهاد مالی بهتر از جانب سپاهانی ها و همچنین باشگاه های استقلال و تراکتور تصمیم به حضور در جمع سرخپوشان پایتخت گرفت و با قراردادی 2 ساله به قهرمان لیگ پیوست.
آقایی طی 3 فصلی که در جمع طلایی پوشان بود یک گل و ۸ پاس گل را در ۶۸ مسابقه برجای گذاشت و فرصت حضور در 2 بازی ملی را هم بدست آورد و با این آمار درخشان توانست نظر گل محمدی را جلب و اولین بازیکنی باشد که در نقل و انتقالات تابستانی سرخپوش می شود. او نخستین بار در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در جریان برتری یک بر صفر برابر التعاون با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت و پس از کسب عنوان نایب قهرمانی در این مسابقات و جا افتادن در ترکیب این تیم به یکی از نفرات تاثیرگذار گل محمدی در فصل جاری تبدیل شده است. آقایی در بازی با شهرخودرو سازننده یکی از 3 گل پرسپولیس بود و برابر ذوب آهن هم اولین کارت قرمز فصلش را گرفت تا شروع پرماجرایی در تیم جدیدش داشته باشد. این پایان ماجراجوهایی آقایی نبود و این مدافع خوش تکنیک که تا قبل از آمدن به پرسپولیس ۱۴۲ بار در لیگ برتر به میدان رفته بود، در بازی دیروز یکصد و پنجاهمین حضورش در لیگ برتر را با برد مقابل فولاد خوزستان جشن گرفت. ناگفته نماند که آقایی در فصل جاری ۸ بار در ترکیب پرسپولیس به میدان رفته است و این شانس را دارد که بتواند در طول مدت قراردادش با این تیم تعداد بازی های لیگ برتری خود را به مرز ۲۰۰ برساند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.