استقلال و نمایش تکراری عوام‌فریبیسازمان لیگ دوباره تسلیم می‌شود؟

0 48
استقلال و نمایش تکراری عوام‌فریبیسازمان لیگ دوباره تسلیم می‌شود؟

شیوا دورانگر – خبرنگار: احتمال قهرمانی دوباره پرسپولیس چنان هراسی به دل رقیبانش انداخته است که حتی وقتی صدرنشین‌اند خواب آسوده ندارند و از نزدیک شدن سایه این تیم به خود بیمناک هستند. چون خوب دریافته‌اند دیر یا زود جایگاهی را که با شانس و اقبال تصرف کرده‌اند از دست خواهند دادند و اصلا به همین خاطر است که این‌گونه خود را به آب و آتش زده و با هر حیله و نیرنگی شده می‌خواهند پرسپولیس را متوقف کنند. به هر حال وقتی با یک دوجین ستاره از لحاظ تاكتيكی حرفی برای گفتن نداشته باشید، مجبور خواهید شد بیرون از زمین‌بازی کنید و با ایجاد جنگ‌های روانی رقیب قدرتمند خود را از میدان به در کنید. این کار هر ساله رقیبان پرسپولیس در فصولی بوده که این تیم قهرمان شده است و این بازی‌های نخ‌نما شده و عوام‌فریبی دیگر تازگی ندارد. و کیست که نداند این‌هایی که امروز داعیه دارند در حق شان اجحاف می‌شود، آن‌قدر در این فوتبال قدرت و نفوذ دارند که به‌راحتی برای مسوولین تصمیم گرفته و هر زمان که بخواهند می‌توانند در برنامه مسابقات و چینش داوران دست ببرند.
نمایش قدرت پرسپولیس و هراس آبی‌ها
یک نمونه آن را همین اواخر شاهد بودید که چگونه زمان دربی به خواست استقلالی‌ها تغییر یافت و آن‌ها به بهانه اینکه بازی‌های عقب‌افتاده پرسپولیس باید اول برگزار شود مصدومان پرتعداد خود را به این مسابقه حساس رساندند. بماند که با یک روز استراحت بیشتر و داشتن یک نیمکت پر و پیمان چیزی نمانده بود تا دوباره شکست سنگینی را در دربی تجربه کنند. اصلا بعد از آن جهنم 90 دقیقه ای که با تمام پوست و گوشت، قدرت فنی پرسپولیس را حس کردند، بیشتر از قبل به هول و دلهره افتادند که اگر تمرکز این تیم را نکشند بلای جان شان خواهد شد و این‌گونه بود که دوباره به سازمان لیگ حمله کردند که در حق شان ظلم شده است و این طور که به نظر می‌رسد خیال دارند دوباره برنامه مسابقات را تغییر دهند! مصاحبه سرپرست استقلال را بخوانید تا بهتر در جریان قرار بگیرید.
مظلومی: سازمان لیگ در حق استقلال اجحاف می‌کند
از سازمان لیگ انتظار داریم در برنامه‌ریزی بازی‌ها به‌گونه‌ای عمل کند که در حق استقلال اجحاف نشود. الان پرسپولیس در جدول 2 بازی کمتر از تیم ما و سایر تیم‌ها دارد اما برنامه‌ریزی سازمان لیگ به گونه‌ای است که این تیم هفته‌ای یک بازی انجام می‌دهد و ما هر 5 روز یک بازی و همین سبب اعتراض هواداران ما و سایر تیم‌ها شده و اعتقاد دارند عدالت برقرار نمی‌شود. الان شرایط جدول به‌گونه‌ای است که همه بازی‌های ما زودتر از پرسپولیس بوده و این تیم با آگاهی از نتیجه ما به مصاف حریفانش می‌رود. انتظار ما این است که سازمان لیگ در این زمینه عدالت را برقرار کند و نگاه یکسانی به همه تیم‌ها داشته باشد. این‌گونه برنامه‌ریزی بازی‌ها به تیم ما فشار آورده است.
هوچی‌گری ناتمام آبی‌ها
در ابتدا باید گفت اگر پرسپولیس 2 بازی کمتر از سایر تیم ها انجام داده به دلیل شرکت در فینال لیگ آسیا بوده است و اگر باشگاه استقلال با زیاده‌خواهی خود تقویم لیگ را به هم نمی‌ریخت چه‌بسا تاکنون این 2 بازی هم انجام شده بود،کما اینکه قرار است تا قبل از تعطیلات نیم‌فصل همه بازی‌های معوقه پرسپولیس به انجام برسد، اما بد نیست محض یادآوری جناب مظلومی عرض کنیم که در فصل قبل یک بازی عقب‌افتاده استقلال که مقابل فولاد بود پس از تعطیلات نوروز انجام گردید. ضمن اینکه برنامه استقلال برخلاف هوچی‌گری مسوولان این تیم نه تنها فشرده نیست که در فواصل زمانی مناسبی برگزار شده و کادر فنی این تیم فرصت کافی برای ریکاوری و تمرین دارند که در ادامه با جزییات این مساله را اثبات خواهیم کرد.
۱۲ روز استراحت و ۸ مسابقه در ۴۵ روز برای استقلال
استقلالی‌ها که با لغو دربی برای دیدار مقابل گل گهر چیزی نزدیک به 2 هفته استراحت کردند و در این فاصله توانسته بودند مصدومان خود را به بازی برسانند، ۶ روز پس از برد برابر تیم قلعه‌نویی میزبان آلومینیوم بودند و ۷ روز بعد در دربی به میدان رفتند. یک هفته بعد از این بازی به تبریز رفته و با تراکتور بازی کردند و در ۵ روز آینده هم باید مقابل سایپا قرار بگیرند. سپس به نفت مسجدسلیمان سفرکرده و در ادامه هم با نساجی و سپاهان بازی کنند که این 3 بازی در فاصله 8، ۷ و 6 روز از هم انجام می‌گردد. یعنی برخلاف ادعای مظلومی، فقط یک بازی استقلال به فاصله ۵ روز قرار است که برگزار شود که در این زمان یک تیم فرصت ریکاوری دارد و همان‌طور که گفته شد این‌گونه نیست که بازی‌های این تیم فشرده برگزار شود و آن‌ها در دی‌ماه ۴ بازی و در اسفندماه نیز ۴ بار به میدان خواهند رفت، یعنی به‌طور تقریبی هر ۷ روز یک بازی.
برنامه بازی‌های استقلال از دی تا بهمن:
هفته نهم : گل گهر – استقلال(۱۰ دی)
هفته دهم: استقلال – آلومینیوم(۱۵دی)
معوقه هفته هشتم: استقلال – پرسپولیس(۲۲ دی)
هفته یازدهم: تراکتور تبریز- استقلال(۲۹دی)
هفته دوازدهم: استقلال– سایپا (۴ بهمن)
هفته سیزدهم: نفت مسجدسلیمان – استقلال(۱۰ بهمن)
هفته چهاردهم: استقلال – نساجی (۱۷ بهمن)
هفته  پانزدهم- فولاد مبارکه سپاهان – استقلال (۲۵ بهمن).
ماهی گرفتن فولادی‌ها از آب گل‌آلود!
علاوه بر استقلالی‌ها مربیان فولاد نیز این ادعا را مطرح کرده بودند که آن‌ها به‌جای پرسپولیس 5 روز یک بار بازی کنند که مرور بازی‌های این تیم نشان می‌دهد چنین حرفی از پایه کذب است و تیم نکونام هم به مانند استقلالی‌ها فقط یک بار به فاصله ۵ روز بازی خود را برگزار می‌کنند که آن هم قبل از تغییر برنامه لیگ و در هفته هشتم بوده است و حتی این شانس را دارند که همه بازی‌های خود را در فاصله ۶ تا ۸ روز   به انجام برسانند که در ادامه خواهید دید:
هفته هشتم: فولاد – نساجی (۱۰ دی)
هفته دهم: فولاد – مس رفسنجان(۱۵ دی)
هفته نهم: سپاهان – فولاد (۲۱ دی)
هفته یازدهم : پرسپولیس – فولاد (۲۹ دی)
هفته سیزدهم : ماشین‌سازی – فولاد (۵ بهمن)
هفته سیزدهم: فولاد – پیکان (۱۱ بهمن)
هفته چهاردهم: نفت آبادان -شهر خودرو(۲۵ بهمن)
۱۱ بازی در ۵۶ روز برای پرسپولیس
اما نگاهی هم داشته باشیم به برنامه مسابقات پرسپولیس که به خاطر حضور در فینال آسیا 2 بازی اش در هفته‌های پنجم و هفتم به تعویق افتاد. البته 2 مسابقه دیگر این تیم هم به دلیل تخلف ذوب‌آهن و همچنین درخواست استقلالی‌ها برای تعویق دربی لغو شد. سرخپوشان بعد از بازگشت از قطر در زمین گل‌آلود نساجی به میدان رفتند و ۶ روز بعد از ذوبی‌ها در آزادی میزبانی کردند و ۵ روز بعد از سپاهان و سپس به مصاف استقلالی رفتند که با  استراحت یک‌هفته‌ای و یک روز بیشتر نسبت به این تیم در دربی حاضرشده بود. پرسپولیسی‌ها یک هفته بعد از تساوی در این دیدار حساس مقابل دیگر مدعی لیگ یعنی فولاد بازی کردند و ۷ روز بعد باید در اراک با آلومینیوم بازی کنند. در ادامه فصل هم با تیم‌های ماشین‌سازی، تراکتور، مس، پیکان و گل گهر بازی می‌کنند که همه این بازی‌ها در فاصله ۵ روز به ۵ روز برگزار می‌شود. به واقع گل محمدی و شاگردانش ۵ بازی در دی‌ماه و ۵ بازی در ماه بهمن و مسابقه پایانی فصل خود را در اوایل اسفند به اتمام خواهند رساند و طی ۵۶ روز در ۱۱ مسابقه به میدان می‌رود.
معوقه هفته پنجم- نساجی – پرسپولیس (۵ دی)
معوقه هفته ششم : پرسپولیس – ذوب‌آهن (۱۱ دی)
معوقه هفته هفتم: پرسپولیس –  سپاهان (۱۶ دی)
معوقه هفته هشتم: استقلال – پرسپولیس(۲۲ دی)
هفته یازدهم: پرسپولیس – فولاد(۲۹ دی)
هفته دوازدهم: آلومینیوم – پرسپولیس(۶ بهمن)
هفته سیزدهم: پرسپولیس – ماشین‌سازی(۱۱ بهمن)
هفته چهاردهم : تراکتور – پرسپولیس (۱۶ بهمن)
معوقه از هفته نهم:پرسپولیس – مس(۲۱ بهمن)
هفته پانزدهم: پرسپولیس – پیکان (۲۶ بهمن)
معوقه هفته دهم: پرسپولیس – گل گهر( ۱ اسفند)

سیاست غلط سازمان لیگ; تمجید به‌جای تقبیح
عجیب اینجاست که سازمان لیگ به‌جای اینکه از خود اقتدار نشان دهد، بیشتر لی‌لی به لالای آبی‌ها می‌گذارد و راه را بر بهانه‌گیری آن‌ها باز می‌کند. تا جایی که هنوز ساعتی از مصاحبه مظلومی نگذشته بهروان به‌جای اینکه به سرپرست آبی بفهماند باید در حوزه اختیاراتش صحبت کند، از وی تمجید کرده و می‌گوید: باشگاه‌ها می‌توانند از حقوق‌شان دفاع کنند و هیچ ایرادی به این مساله وارد نیست. باشگاه استقلال هم می‌تواند همین رویه را انجام بدهد اما بهتر این است که حضوری و رو در رو مسایل مطرح شود، به‌جای آنکه اعتراض خود را در رسانه‌ها بازگو کنیم!
مظلوم نمایی به سبک آبی‌ها
صدالبته که سرپرست استقلال نیاز به دعوت ندارد،نه به خاطر اینکه به زعم جناب بهروان بخشی از بدنه تاریخ فوتبال ایران است، چون مظلومی در همین مدت کوتاهی که لیگ بیستم شروع شده است وقت و بی‌وقت به فدراسیون نشینان سر زده است و بعدازاین رفت و آمدها شاهد تغییر در برنامه مسابقات و غلاف شدن سوت داوران در مقابل خطاهای فاحش بازیکنان این تیم بودیم. نشان به آن نشان که دیده‌ها، نادیده گرفته شد و سر ذوب‌آهن، آلومینیوم و پرسپولیس را بریدند .حتما حالا باید به‌یقین رسیده باشید که چرا استقلالی‌ها مخالف آوردن VAR هستند و با خیال راحت در محوطه جریمه آبشار می‌زنند و جلوی تک به تک شدن مهاجم حریف را می‌گیرند، چون می‌دانند خبری از پنالتی و اخراج نیست. اما از آنجایی که استقلالی‌ها خوب بلدند چطور با مظلوم‌نمایی جای ظالم و مظلوم را عوض کنند، مدیر رسانه‌ای این باشگاه در صفحه شخصی‌اش به مخاطبان خود آدرس غلط داده و می‌گوید مجوز نهایی برای برنامه‌ریزی بازی‌ها در ساختمان باشگاه پرسپولیس صورت می‌گیرد نه توسط سازمان لیگ. البته کاظمی در یک بخش درست گفته است و برنامه مسابقات را سازمان لیگ تنظیم نکرده است و همان‌طور که شاهد بودید بانفوذ استقلالی‌ها تقویم لیگ به هم‌ریخت و برنامه مسابقات چند هفته جا به جا شد تا دربی عقب بیفتد.
شاهکار پرسپولیس با پنجره بسته
بهروان برای اینکه استقلالی را راضی نگه دارد گفته است:
فشردگی مسابقات در انتظار پرسپولیس هم خواهد بود، زیرا پرسپولیس 2 بازی کمتر از تیم‌های دیگر دارد و قبل از پایان نیم‌فصل هم تعداد بازی‌های تیم‌ها باید برابر باشد! بد نیست جناب بهروان که به سازمان لیگ مشاوره دهد بداند پرسپولیس هر ۳ روز یک بار در قطر مقابل تیم‌های قدرتمند و نامدار آسیایی بازی کرده است و همین حالا هم به حد کافی دیدارهایش فشرده است و اگر فشرده‌تر از این هم باشد بدون اعتراض بازی می‌کند، حتی بدون 2 مدافع مصدوم و محرومیت مهاجمان خود. بنابراین آن‌هایی که از هول حلیم در دیگ افتاده‌اند که بازی‌های عقب‌افتاده پرسپولیس زودتر برگزار شود تا این تیم مصدومان بیشتری بدهند بدانند و آگاه باشند که ما با پنجره بسته و تنها ۱۴ بازیکن دبل کردیم.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.