درخشان: پرسپولیس در دیدار با آلومینیوم محکوم به پیروزی استکریم کاری را کرد که خودش هم دوست نداشت

0 5
درخشان: پرسپولیس در دیدار با آلومینیوم محکوم به پیروزی استکریم کاری را کرد که خودش هم دوست نداشت

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس بعد از ۴تساوی، بالاخره به برد رسید و حالا این هفته باید با آلومینیوم بازی کند. بعد از رسیدن به 3امتیاز جدال حساس و سخت با فولاد، خیلی اهمیت دارد که سرخپوشان با وجود همه کمبودهایی که دارند، بازی‌های پیش رو را با برد تمام کنند.

در همین ارتباط با حمید درخشان صحبت کردیم. او که نگران حال مهرداد میناوند بود، حرف‌هایش را این‌گونه شروع کرد: «اول از همه، از همه مردم و فوتبالی‌ها می‌خواهم که برای سلامتی مهرداد میناوند دعا کنند. او سال‌ها برای تیم‌ملی فوتبال و پرسپولیس زحمت کشیده و ان‌شاءا… که هرچه زودتر سلامتی‌اش را به دست آورد. در وهله دوم هم از همه مردم می‌خواهم که مراقب خودشان باشند و توصیه‌های پزشکی را مد نظر قرار دهند. متاسفانه همچنان وضعیت بسیار خطرناک است و کرونا ممکن است سراغ هر کسی برود، ورزشکار و غیرورزشکار هم ندارد. من امیدوارم خداوند به مهرداد میناوند ما هم عنایت و توجه ویژه داشته باشد و او هر چه زودتر سلامتی‌اش را به دست آورد.»

*برویم سراغ بازی پرسپولیس و فولاد. سرخپوشان بالاخره بعد از چند تساوی این مسابقه را با برد پشت سر گذاشتند.
بازی خوبی بود. هم پرسپولیس خوب بازی کرد و هم فولاد تیم قابل احترامی بود که پا به پای پرسپولیس بازی کرد و خیلی هم تلاش داشت که به امتیاز برسد. آن‌ها اصلا بازی بسته‌ای انجام ندادند و نشان دادند که تیم باثباتی هستند. در جریان بازی هر 2تیم خوب بودند اما درنهایت تفکرات یک مربی بر دیگری غلبه کرد. یک نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم، واقعا تعجب می‌کنم که در این فوتبال نقش داوران خط چیست. آن داوری که نزدیک خط دروازه است، چرا در مواقعی که مورد مبهمی پیش می‌آید، داور وسط از داور کنار دروازه کمک نمی‌گیرد که شاهد چنین اشتباهاتی نباشیم؟ اگر قرار است داور وسط خودش همه تصمیمات را بگیرد چه دلیلی دارد که یک داور ۹۰ دقیقه آن‌جا باشد؟ خوب است در مواردی که موضوع مبهم و سوال برانگیزی پیش می‌آید، داور وسط با داوران خط مشورت کند.
*همان پنالتی اشتباه مد نظرتان هست؟
بله، داور می‌توانست از همکارش بپرسد. حالا آن‌ها هدست ندارند، باشد مشکلی نیست، یک دقیقه بیشتر وقت بازی گرفته نمی‌شود که در مواقع این چنینی از داور خط پرسیده شود. به این شکل تشخیص این‌که خطا اتفاق افتاده یا پنالتی شده یا نه، آسان‌تر می‌شود و میزان اشتباه داور وسط پایین می‌آید. فکر می‌کنم این نکته خیلی مهمی است. ما که وی ای آر نداریم اما داور می‌تواند ارتباط نزدیک‌تری با همکارانش در طول بازی داشته باشد.
*کنعانی‌زادگان هم خیلی عصبی شده بود و این داشت کار دست پرسپولیس می‌داد.
او می‌دانست که توپ به شانه‌اش خورده و خطای پنالتی اتفاق نیفتاده است. فریاد می‌زد که توپ به دستم نخورده اما این نکته را هم بگویم که در هر صورت در فوتبال حرفه‌ای هر آن ممکن است داور سهوا اشتباه کند، بازیکن وقتی پول حرفه‌ای می‌گیرد باید با موضوع حرفه‌ای برخورد کند. قرار نیست با هر اشتباهی بازیکن کنترلش را از دست بدهد و این ممکن است منجر به تصمیمات شدیدتر داور شود. اگر این اعتراض‌ها به اخراج ختم می‌شد این برای پرسپولیس خیلی بد بود، بازیکن حرفه‌ای باید حتما درزمین خودش را کنترل کند، حتی اگر داور علیه او به اشتباه سوت زد.
*بعضی به ورود کریم باقری به ماجرا و واکنشی که مقابل کنعانی زادگان داشت، خرده گرفتند.
باز هم تاکید می‌کنم که بازیکن فوتبال در وهله اول خودش باید به یاد داشته باشد که اشتباه جزئی از داوری است و این اتفاق ممکن است در هر بازی رخ دهدد. دلیل ندارد بازیکن از کوره دربرود. فریاد بزند، او در جایگاه داور نیست و باید همان نقش بازیکن را ایفا کند. دیدیم در جام‌ملت‌ها چه بلایی سرمان آمد. مشابه همین اشتباه و رفتن سمت داور بود که به گلزنی ژاپنی‌ها منجر شد و همین اعتراض‌ها دردسر جدی برای‌مان ایجاد کرد. ما باید از این اتفاق‌ها درس بگیریم اما آقا کریم. او به عنوان بزرگتر پرسپولیس داخل زمین آمد، بارها از کنعانی‌زادگان خواست که آرامش خود را حفظ کند و چون درنهایت نتوانست کاری از پیش ببرد و بازیکن آرام نشد، کریم کاری را کرد که خودش هم دوست نداشت انجامش دهد. کنعانی‌زادگان در واقع کریم را مجبور به این واکنش کرد.
*بازی با آلومینیوم را چطور ارزیابی می‌کنید؟
به نظرم پرسپولیس محکوم به برد است، چون اگر بخواهد در کورس قهرمانی بماند، باید حتما 3امتیازی این مسابقه را بگیرد و کم‌کم به صدر جدول برگردد. اگر بازی‌های بعدی را نبرد، هم فاصله‌اش با حریفانش زیاد شده و هم شانس قهرمانی را از دست می‌دهد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.