ابراهیمی: عبدی هم همین روزها می رود؛ کریم بهترین کار را کرد۱۰۰ سال تجربه روی نیمکت پرسپولیس نشسته است

0 7

مرضیه دارابی – خبرنگار: ناصر ابراهیمی جزو تاریخ فوتبال ایران است. مردی که پیش از آغاز فوتبال مدرن در ایران، هم سرمربیگری تیم ملی را برعهده داشت و هم در کنار علی پروین مربی پرسپولیس بود.

◊◊◊ اخبار پرسپولیس را از کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس پیگیری کنید ◊◊◊

همه مربیان امروز فوتبال مان به نوعی جزو شاگردان ابراهیمی بوده اند، یا در پرسپولیس و یا در تیم ملی. او حالا نگران حال مهرداد میناوند است، هرچند با توجه به داروهایی که او در یکی، دو روز گذشته دریافت کرده، این طور که گفته شده شرایطش پایدارتر از روزهای قبل است: امروز شنیدم، بهتر شده، باریکلا به علی کریمی که می گویند چند آمپول برای او از امارات تهیه کرده، مهرداد یکی از بهترین دفاع چپ های ایران بوده، همزمان با رضا شاهرودی، به لحاظ اخلاقی و رفتاری خیلی خوب بود، خوش برخورد و همیشه به تیم روحیه می داد. با بچه‌ها صمیمی بود، همه دوستش داشتند به خاطر خوش بیانی و خندان بودنش.»

 

-اما برخی هم این روزها مشغول تسویه حساب شخصی با میناوند هستند.
خب این از بی معرفتی شان هست. دربی همیشه کری های خاص خودش را دارد. زمان ما هم همینطور بود، بچه ها داخل زمین رقابت داشتند و بیرون زمین رفاقت. الان هم باید این طور باشد. بچه ها اگر چیزی هم از هم می بینند و می دانند نباید عنوانش کنند، این شخصیت آن ها را نشان می دهد. من همه این بچه ها را می‌شناسم حرف هم زیاد است، اما نباید به زبان آورد. خوب است حرمت ها حفظ شود. چنین مواقعی باید دلسوز هم باشیم. ان شاءا… که حال مهرداد زودتر خوب شود. علی پروین می گفت بالای ۱۰۰ بار برای حال مهرداد زنگ زده، به بیمارستان و دکتر و بچه ها، ما هم منتظریم که خبر بهبودی اش را بشنویم. نمی گذارند که برویم بیمارستان عیادتش، امیدوارم زودتر حالش خوب شود و از این نگرانی خارج شویم.
-برویم سراغ باشگاه و حاشیه هایش. نکته ای که این روزها عجیب و البته جالب توجه بود، انتشار فایل جدید از رسول پناه بود و ابتدا عنوان شد که او از مقام ریاست هیات مدیره استعفا کرده اما خودش این مساله را تکذیب کرد.
من ده ها بار گفتم، آخر این چه وضعیت باشگاهداری است. در ۴۱ سال ۲۳ مدیرعامل عوض کردند. مگر می‌شود؟ بعضی ها 3 ماهه بوده اند، مثل همین انصاری فرد، همین یکی، دو سال اخیر ببینید چند نفر مدیرعامل باشگاه شدند. من رسول پناه را خوب نمی شناسم که در موردش نظر بدهم، مشکل را هم از جایی می‌بینم که این مدیران را انتخاب می کند. آن ها مگر نمی دانند که پرسپولیس تیم مردمی است و ۴۰ میلیون هوادار در کل کشور دارد؟ خب اگر مدیر را برای 5-4 ماه می آورند که صرفا اسم در کند که هیچ، اما اگر برای کار کردن است که به این شیوه نمی شود کار کرد. دربی که تمام شد دیدید که یحیی چه می گفت. او از مشکلات مدیریتی باشگاه حرف زد. وقتی سرمربی این حرف ها را می گوید حتما مشکلات زیاد است.
-مساله مهم این است که بعد از انتشار آن کلیپ ها، چه اصراری هست که رسول پناه بماند و چرا وزارت ورزش تکلیف هیات مدیره باشگاه را مشخص نمی‌کند.
مدیریت فاکتور اصلی موفقیت بلندمدت است. این همه مشکل در باشگاه داریم. کسی به پایه های مان نمی‌رسد. بودجه باشگاه معلوم نیست. آن‌ها همیشه بدهکارند و کلی پرونده باز مالی دارند. درهمین چند سال چند بازیکن از تیم جدا شدند، ترابی، شجاع، بیرانوند، علیپور و… چند نفر را توانستیم به جای آن ها بیاوریم؟ پول بود؟ مهدی عبدی هم همین روزها خواهد رفت، او جزو بهترین های تیم بوده و حتما برایش پیشنهاداتی می آید و می رود. من می گویم روی نیمکت پرسپولیس 100 سال تجربه نشسته است. کریم باقری با دوره بازی کردن و مربیگری‌اش ۲۵ سال، یحیی و افشین و مطهری هم همین طور، اینها بالای ۱۰۰ سال تجربه دارند. ما در بخش فنی و سرپرستی تیم مشکلی نداریم، بچه ها خوبند، مشکل مدیریتی است. دست کادرفنی را بسته اند، در بدترین شرایط ممکن شجاع و ترابی و رسن رفتند، حالا می گویند ممکن است ترابی برگردد، خوب است که بیاید. این ها پرسپولیسی هستند اگر قرار است در ایران بازی کنند باید در پرسپولیس باشند.
-هاشمی نسب زمانی که شما مربی تیم بودید از پرسپولیس رفت، در بازی اخیر شاهد درگیری او با نیمکت قرمزپوشان بودیم. دوست داشتیم نظر شما را هم در این خصوص بدانیم؟
هاشمی نسب و مطهری جزو بهترین ها هستند، من هر دوتای شان را دوست دارم. نمی دانم فکرشان چیست و مشکل شان چه بود، اما هر 2 تا زمانی که در پرسپولیس بودند زحمت کشیدند. به هرشکل هاشمی نسب تا در پرسپولیس بود خوب کار کرد و بعد به خاطر مسایل مالی به استقلال رفت. بیشتر از این هم نمی دانم. من به تمام مربیان می گویم که مراقب رفتار و کردار و گفتارشان باشند، اینها در خاطر همه می ماند.
-پرسپولیس این هفته با آلومینیوم بازی دارد. تیم می تواند بردهایش را ادامه دهد و چقدر شانس برای موفقیت امسال سرخپوشان قائل هستید؟
پرسپولیس 2 بازی عقب افتاده هم دارد، آن ها را ببرد به بالای جدول برمی گردد. من در جام ملت ها مربی بودم، در پنالتی باختیم. شاهین بیانی به خودمان گل زد. حالا شیری هم در لیگ قهرمانان اشتباه کرد و باختیم اما باید فراموشش کرد. پرسپولیس مقابل فولاد خوب کار کرد، امیدوارم روند برد از همان بازی شروع شده باشد. آن‌ها خوب هم بازی می کنند اما گاهی هم بدشانسی می آورند. مهدی عبدی خوب راه افتاده، گل هایی که می‌زند اتفاقی نیست. جاگیری هایش خوب است.
-یک سوال هم در مورد برخورد کریم باقری با کنعانی زادگان بپرسم. برخی این برخورد را بد دانستند؟
بد کجا بود، اگر کریم او را نمی زد که اخراج می شد. بازیکن نمی توانست خودش را کنترل کند، اگر کریم وسط نمی آمد و آن برخورد را نمی کرد، داور کنعانی زادگان را اخراج می کرد. کریم بهترین کار را کرد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.