فکری و درخواست دوباره از مسوولان نظامهمسایه‌ها یاری کنید تا من تیمداری کنم!

0 37
فکری و درخواست دوباره از مسوولان نظامهمسایه‌ها یاری کنید تا من تیمداری کنم!

شیوا دورانگر – خبرنگار: محمود فکری برای دومین‌بار طی چند ماه گذشته، مسوولان استقلالی نظام را به یاری طلبید و درخواست کرد همه کسانی که علاقه‌مند به این تیم هستند در زمینه اقتصادی و سیاست به تیمش کمک کنند.

◊◊◊ اخبار پرسپولیس را از کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس پیگیری کنید ◊◊◊

سرمربی استقلال درحالی چنین درخواستی داشته است که همین حالا در مدیریت این باشگاه افرادی حاضرند که از تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و حتی از جیب خود برای تیم فوتبال استقلال هزینه کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به اسماعیل خلیل‌زاده و مهدی عبدیان اشاره کرد. علاوه بر این افراد، بعضی چهره‌های سیاسی نظیر حمیدرضا آصفی که یک سیاستمدار و دیپلمات است و سابقه فعالیت به‌عنوان سفیر ایران در آلمان، فرانسه و… را دارد و حجت نظری که عضو شورای شهر تهران است در هیات‌مدیره این باشگاه مشغول به فعالیت هستند. البته ‌هادی شیرکوهی نیز که سابقه فعالیت در سازمان تامین اجتماعی و شهرداری تهران را دارد در این باشگاه مشغول بود که اخیرا به خواست خود استعفا داد. حال اسامی را که نام بردیم، با ترکیب ناهمگون هیات‌مدیره پرسپولیس مقایسه کنید که 2نفر استعفا داده‌اند، آن یکی هم با مصاحبه‌های کف خیابانی خود آبرو و حیثیت برای این باشگاه نگذاشته است و از نفراتی چون غلامعلی محمدعلیپور و محمد فیاض نیز همین‌قدر شنیده‌ایم که سابقه فعالیت در شهرداری و ورزش را داشته‌اند اما دریغ از حرکتی موثر برای پرسپولیس.
به راستی اگر ماجرا برعکس بود و قرار بود جای افراد را در هیات‌مدیره 2باشگاه عوض کنیم استقلالی‌ها چه واکنشی از خود نشان می‌دادند؟ همین حالا با وجود این‌که هتلدارها، برج‌سازان و دیپلمات‌ها از استقلال حمایت می‌کنند، باز هم سرمربی این تیم راضی نیست و به دنبال این است که چهره‌های سیاسی، اقتصادی بیشتری به این تیم کمک کنند.
آخرین باری که سرمربی استقلال چنین درخواستی را مطرح کرد شاهد اتفاق‌های عجیبی در لیگ بودیم؛ به طوری‌که سازمان لیگ با بر هم زدن تقویم لیگ و جابه‌جایی مسابقات، دیدار استقلال با پرسپولیس را چند هفته عقب انداخت.
یک فلش بک به عقب بزنیم و مصاحبه چند ماه قبل فکری را دوباره بخوانیم: خواهشی از مسوولان نظام که استقلالی هستند دارم. تیم‌های مختلف هوادارانی دارند که تعدادی از آن‌ها مسوولان نظام هستند و هوایشان را دارند. مسوولان استقلالی نظام باید به باشگاه کمک کنند. تمام مجموعه استقلالی در کشور باید کمک کنند. تیم مشکل داشته ولی جمع می‌شود اما برای موفقیت نیاز مبرم داریم به کمک رسانه‌های استقلالی و مسوولان استقلالی که این مهم را زودتر جمع کنیم.
مشکلات استقلال در آن مقطع را با هم مرور کنیم. مصدومیت مهره‌های کلیدی تیم چون قائدی، غفوری، محمد نادری و شیخ دیاباته که با عقب افتادن دربی به شرایط بازی رسیدند تا بهانه‌ها از محمود فکری گرفته شود اما با وجود این تیم او بدترین نمایش چند سال اخیر را در دربی داشت و اگر بی دقتی بازیکنان پرسپولیس و اشتباه داور نبود چه بسا شکست سنگینی را مقابل رقیب سنتی تجربه کرد.اتفاقا یکی دیگر از موارد عجیبی که گفتیم همین مماشات داوران با استقلالی‌ها در زمین بعد از مصاحبه فکری بود که باعث شد پنالتی‌های حریفان این تیم نادیده گرفته شود و همان‌طور که در بازی دربی شاهد بودید رنگ کارت‌ها عوض شد و کرمانشاهی چشم روی خطای آشکار غلامی روی مهدی عبدی بست.
بخشیدن بابک مرادی از دیگر مواردی بود که سروصدای زیادی به پا کرد. کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در حالی رای کمیته تعیین وضعیت را شکست و محرومیت این بازیکن را در استانه دربی از میان برداشت که این بازیکن با وجود قرارداد با باشگاه ماشین‌سازی به استقلال پیوست و کمیته تعیین وضعیت فدراسیون بعد از بررسی موضوع رای را به درستی به نفع باشگاه ماشین‌سازی صادر کرده بود.جالب این‌جاست که مسوولان استقلال به دنبال این بودند تا با گرفتن رضایت باشگاه تبریزی، محرومیت بابک مرادی را کاهش دهند که به یکباره خبر رسید کمیته استیناف مرادی را تبرئه کرده است تا این پرسش به وجود بیاید که اگر قرارداد این بازیکن با استقلالی‌ها قانونی بوده است چرا مدیران این باشگاه دنبال توافق با باشگاه تبریزی بودند؟ به غیر از مرادی نفراتی چون مظاهری و مهدی پور با فسخ غیرقانونی قرارداد خود به استقلال پیوستند.البته فدراسیون حق را به مظاهری داد.دروازه‌بان استقلال به غیر از پرونده شکایت تراکتورسازی، پرونده دیگری هم در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال داشت و حتی حکم محرومیت 2جلسه‌ای این بازیکن آن‌طور که گفته می‌شد به باشگاه استقلال ابلاغ شد اما مشخص نشد چرا محرومیت این دروازه‌بان در بازی با صنعت نفت اعمال نشد و با وضعیتی که این روزها شاهدش هستیم هرگز به وقوع نخواهد پیوست. همان‌طور که فحاشی فکری در زمین مسابقه به جای 2ماه به یک جلسه محرومیت کاهش یافت. باوجود همه این‌ها، سرمربی استقلال خواهان حمایت بیشتری از خود و تیمش است! صحبت‌های فکری تداعی‌کننده آن مثل معروف که می‌گوید همسایه‌ها یاری کنید تا من تیمداری (شوهرداری) کنم! و سرمربی استقلال هر بار از یک مقام مسوول می‌خواهد که به او کمک کنند.یک روز وزیر ورزش،یک روز مسوولان نظام، یک روز سازمان لیگ و …روی نیمکت استقلال هم که یک،2جین پیشکسوت و مربی نشسته‌اند و همان‌طور که گفته شد یک هیات مدیره متمول پشت این تیم است که گران‌ترین تیم را برای فکری بسته است و حتی پاداش‌های چند صد میلیونی برای برد در دربی در نظر می‌گیرند.در واقع همه و همه به فکری یاری می‌دهند تا او تیمداری کند و تیمش را از زیر سلطه پرسپولیس خارج کند.با وجود این همه درخواست‌ها و کمک سرمربی استقلال گفته است ما استقلالی‌ها نجیب‌تر از آنی هستیم که فکر کنیم تیم نیاز به حمایت دارد! خوب شد معنی نجابت را هم فهمیدیم. آخرین نجیب‌زاده‌ای که در فوتبال ایران می‌شناختیم کلاه گشادی سر فوتبال ما گذاشت و… .
البته همین که فکری هنوز نگفته است از نجابت استقلالی‌ها خجالت می‌کشد جای شکر دارد!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.