شاگردان یحیی به قصد بازگشت پرقدرت به جایگاه اصلی برابر آلومینیوم می ایستندپرسپولیس کبیر در زادگاه امیر

0 17

شیوا دورانگر – خبرنگار: پرسپولیس عصر امروز از هفته دوازدهم لیگ برتر در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک میهمان تیم فوتبال آلومینیوم خواهد بود. این بازی از ساعت ۱۵ به قضاوت وحید کاظمی آغاز می‌شود.

◊◊◊ اخبار پرسپولیس را از کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس پیگیری کنید ◊◊◊

پرسپولیس و آلومینیوم در یک نگاه
رتبه در جدول:
پرسپولیس: ۸
آلومینیوم: ۱۳
بهترین گلزن:
پرسپولیس: احمد نوراللهی ۳ گل
آلومینیوم : حامد پاکدل ۵ گل
بهتربن پاسور:
پرسپولیس: احسان پهلوان ۲ پاس گل
آلومینیوم: مصطفی احمدی ۳ پاس گل
از توقف مدعیان مقابل آلومینیوم
تیم تازه لیگ برتری شده آلومینیوم که اولین فصل حضورش را در لیگ برتر سپری می‌کند تاکنون توانسته نتایج نسبتا خوبی را در هفته‌های گذشته کسب کند و تیم‌های بالانشین گل‌گهر و فولاد را متوقف کرده و صنعت نفت آبادان را شکست دهد.حتی اگر اشتباهات داوری نبود چه بسا شاگردان خطیبی توانسته بودند تیم استقلال را هم در آزادی مغلوب کنند.گفتنی است که در این بازی 2 پنالتی برای آلومینیوم طبق نظر کارشناسان باید اعلام می‌شد اما این اتفاق رخ نداد تا این تیم دست خالی زمین را ترک کنند. نماینده فوتبال اراک هم اکنون با ۲ برد، ۶تساوی و ۳باخت در رتبه سیزدهم قرار دارد.

بازگشت پرسپولیس به کورس مدعیان
پرسپولیس هم بعد از کسب ۴تساوی متوالی سرانجام توانست در بازی هفته گذشته به برتری برسد و با شکست شاگردان نکونام به کورس مدعیان باز گردد. البته سرخپوشان 3بازی کمتر از دیگر رقبا انجام داده‌اند و هم اکنون با ۹بازی و ۱۲امتیاز در رتبه هشتم جدول هستند. حال پرسپولیس در شرایطی به اراک سفر کرده است که قرار است برای اولین‌بار در تاریخ لیگ برتر با یکی از نمایندگان این شهر دیدار کند و در واقع آلومینیوم حریفی جدید و ناشناخته برای سرخپوشان به شمار می‌رود.

پرسپولیس به دنبال طلسم شکنی در اراک
با این‌که آلومینیوم قدمت چندانی در فوتبال ایران ندارد و یک تیم تازه لیگ برتری است اما در همین مدت کوتاه تیم خوبی نشان داده است؛ به‌طوری‌که بعد از باخت هفته نخست مقابل نساجی،دیگر در خانه نباخت و توانست ۲برد، ۳تساوی و ۹امتیاز در ورزشگاه امام خمینی(ره) به‌دست بیاورد.در واقع آلومینیوم بیشترین امتیازهای خود را در خانه کسب کرده است و این بیانگر آن است که پرسپولیس کار راحتی برای پیروزی در مقابل شاگردان خطیبی ندارد. ناگفته نماند که سرخپوشان هنوز در این فصل موفق به پیروزی در خانه حریفان نشده‌اند و در ۴دیداری که بیرون از خانه به میدان رفته‌اند ۴امتیاز به‌دست آورده‌اند. باید دید پرسپولیس می‌تواند به روند بی‌شکستی آلومینیوم در خانه پایان دهد و به اولین برد خارج از خانه‌اش برسد؟

دستان بسته یحیی در خط دفاعی
البته پرسپولیس برای رسیدن به این هدف کار بسیار سختی در پیش دارد، چرا که برخی از نفرات کلیدی خود در خط دفاعی در اختیار ندارد. متاسفانه سیدجلال حسینی و محمد حسین کنعانی‌زادگان در بازی هفته گذشته با فولاد با مصدومیت مواجه شدند و یحیی گل‌محمدی به ناچار از احسان حسینی جوان و آرمان رمضانی در خط دفاعی بهره گرفت. همان‌طور که در جریان قرار دارید پرسپولیس 2تن از مدافعان خود را قبل از شروع فصل از دست داد. شجاع خلیل‌زاده که چند فصلی بود در کنار سیدجلال سد مستحکمی را در قلب دفاع پرسپولیس ایجاد کرده بود راهی قطر شده و محمد نادری هم که در زمان برانکو در چند بازی بخاطر کمبود مهره در دفاع میانی به میدان رفته بود و توانایی بازی در پست دفاع چپ را دارد راهی تیم رقیب شده است. هیچ یک از گزینه‌هایی مدنظر کادرفنی نظیر ایمان سلیمی، شاهین طاهرخانی و حجت حق وردی هم جذب نشدند تا گل محمدی در همین ابتدای با چالش بزرگی در خط دفاع رو به‌رو شود و باید دید این مربی در بازی امروز چه تدبیری برای حل این بحران خواهد اندیشید؟

صخره به آلومینیوم رسید
خوشبختانه سیدجلال حسینی توانست کاروان پرسپولیس را در سفر به اراک همراهی کند و احتمالا در بازی امروز در قلب دفاع مثل همیشه همچون یک صخره خواهد ایستاد. حال باید دید چه کسی زوج کاپیتان پرسپولیس خواهد بود و آیا محمد انصاری یار قدیمی سیدجلال که در لیگ شانزدهم توانسته بودند بهترین خط دفاع لیگ را رقم بزنند،دوباره در قلب دفاع کنار هم قرار خواهند گرفت یا گل محمدی بخاطر اینکه انصاری بعد از آن مصدومیت سخت هنوز به شرایط آمادگی نرسیده است ریسک نمی‌کند و از بین دیگر گزینه‌های موجود یک بازیکن را در خط دفاعی قرار خواهد داد؟

شیری به ترکیب باز می‌گردد؟
در بین نفرات فعلی تیم، مهدی شیری، سعید آقایی و میلاد سرلک می‌توانند در این پست بازی کنند. از جایی که سیامک نعمتی در سمت راست نمایش خوبی داشته است و هفته، احتمال استفاده از شیری در قلب بیش از سایرین است، چرا که سعید آقایی گزینه نخست یحیی در سمت راست خط دفاعی است و میلاد سرلک هم زوج موفقی را با کامیابی‌نیا در مرکز زمین تشکیل داده است و بعید است این مربی دوباره نوراللهی را به عقب زمین بفرستد و از جایی که این‌هافبک خوش تکنیک در هفته‌های قبل نقش محوری در حملات تیمش داشته است، همچون هفته‌های قبل نزدیک به دروازه آلومینیوم بازی خواهد کرد. البته تغییر سیستم بازی تیم هم می‌تواند راه دیگری برای حل این مشکل باشد و چه بسا گل‌محمدی حالا که در پست دفاع میانی با کمبود نفر مواجه است، پرسپولیس را با 3دفاع به میدان بفرستد. گرچه سرخ‌ها تاکنون با این سیستم در لیگ به میدان نرفته‌اند و شاید سرمربی پرسپولیس حاضر به چنین ریسکی نشود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.