کلهر: افت تیم بعد از لیگ قهرمانان طبیعی بود؛ باز هم یک پای قهرمانی هستیماستقلال پرمهره‌تر با مشکلات فنی، پرسپولیس اما منسجم

0 13

مرضیه دارابی – خبرنگار: با شکست روز شنبه استقلال، حالا همه چیز فراهم است که پرسپولیس بازی‌های عقب افتاده‌اش را ببرد و به صدر جدول بازگردد. البته اگر استقلال این هفته هم نمی‌باخت، به لحاظ فنی آن‌قدر مشکل داشت که نتواند صدر جدول را حفظ کند و پرسپولیس فقط کافی بود که تمرکزش را روی کار خودش بگذارد. سرخپوشان هم در دربی نشان دادند که توان تکرار قهرمانی سال‌های گذشته خود را دارند و هم در جدال با فولاد که یکی از تیم‌های خوب لیگ امسال است. این تیم امروز (دوشنبه) هم به مصاف تیم آلومینیوم اراک خواهد رفت و هر برد در رسیدن شاگردان یحیی به روزهای خوب گذشته اهمیت زیادی دارد.

◊◊◊ اخبار پرسپولیس را از کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس پیگیری کنید ◊◊◊

در رابطه با این مسابقه و البته اتفاقی که در راس مدیریت باشگاه بالاخره رخ داد، با محمود کلهر صحبت کردیم. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با این مربی و پیشکسوت فوتبال و پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

 

*با بردی که پرسپولیس جلوی فولاد به دست آورد می‌شود امیدوار بود که روند تساوی‌ها و امتیاز از دست دادن‌ها تمام شده و این تیم حالا دیگر آرام آرام به صدر بازمی گردد؟
اگر این روند ادامه پیدا کند و تیم با همین شیوه بازی کند، شیوه‌ای که کادرفنی برای پرسپولیس در نظر گرفته، باز هم تیم یک پای قهرمانی خواهد بود. خوشبختانه اشکالات گلزنی هم برطرف شده و در حمله تیم بهتر از قبل بازی می‌کند. درواقع پرسپولیس فوق‌العاده خوب دارد کار می‌کند. شاید روزهای اول انتقاد از تیم زیاد بود که در فاز تهاجمی ضعیف عمل می‌کند، اما با تلاش کادرفنی و بازیکنان این مشکل هم برطرف شده و فکر می‌کنم با توجه به این‌که پرسپولیس روان بازی می‌کند و هر کسی وظایف خودش را به خوبی انجام می‌دهد، بچه‌ها می‌توانند به صدر جدول بروند. استقلال هم باخت و این فرصت خوبی برای پرسپولیس است که بازی‌های باقی مانده اش را ببرد و به صدر برگردد.
*به شکست استقلال اشاره کردید، این تیم به لحاظ مهره‌ای شرایط خیلی خوبی دارد، اما با وجودی که جنسش جور است به نظر نمی‌آید شرایط مطمئنی برای کسب امتیاز و حفظ جایگاهش داشته باشد.
نظر من هم همین است که استقلال از نظر نفرات فوق‌العاده شرایط خوبی دارد، در همه نقاط زمین مهره خوب دارد اما مشکل آن‌ها کار تیمی هست که در این بخش دچار مشکلات عمده‌ای هستند. نوسان و بالا و پایین این تیم زیاد است. یک روز خوب و یک روز بد است، در لیگ نمی‌شود این‌طوری خیلی امتیاز جمع کرد. بردهایی که می‌آورند روی بازیکنان خلاق آن‌هاست اما به جایش پرسپولیس بیشتر یک تیم خوب است و بهتر هم دارد بازی می‌کند. این تیم حتی زمان‌هایی که مساوی می‌کرد هم مالکیت توپ را در اختیار داشت. تعداد حملاتش و موقعیت گلش بیشتر بود. استقلال اما مهره‌هایش خوب هستند ولی در کار فنی مشکل دارد.
*کدام تیم را مدعی‌تر تا این‌جای کار دیده‌اید؟
فولاد را تیم خوبی دیدم، در حمله فوق‌العاده زهر دارد، کار دفاعی را هم خوب انجام می‌دهد. فولاد در پایان لیگ یکی از ۴ تیم اول خواهد بود.
*در هفته‌های گذشته بعضی پیشکسوتان وقتی پرسپولیس پشت سر هم به تساوی می‌رسید، می‌گفتند کاش امسال لااقل سهمیه آسیا را بگیریم، شما هم فکر می‌کنید شانس قهرمانی کم شده؟
من این اعتقاد را نداشتم، چون پرسپولیس از وقتی از لیگ قهرمانان برگشت دچار افت شد و این هم طبیعی بود اما در همین مدت که افت کرده بود هم یک باخت نداد درحالی‌که تیم‌های دیگر باخت داشته اند. وقتی یک تیم بدون باخت جلو می‌رود این نشان می‌دهد که با تیمی منسجم که کار تیمی را خوب بلد است، مواجه هستیم. اگر با همین روند پیش برویم، تیم قهرمان خواهد شد. درحقیقت تیمی می‌تواند قهرمان شود که درواقع کار تیمی را تا آخر مسابقات حفظ کند، تیمی که زیاد فراز و نشیب زیاد نداشته باشد. من فکر می‌کنم پرسپولیس روز به روز هم بهتر می‌شود.
*رسول‌پناه بالاخره از پرسپولیس رفت!
امیدوارم افراد فوتبالی داخل هیات مدیره بیایند و کمک به رشد باشگاه بزرگ پرسپولیس کنند. باشگاهی که این همه هوادار دارد، حیف است دچارمشکل شود.
*ظاهرا مساله بازگشت ترابی خیلی جدی شده، او چقدر می‌تواند در این مقطع به تیم کمک کند؟
بازگشت ترابی موضوعی است که امیدوارم اتفاق بیفتد. پرسپولیس با بازگشت او کامل می‌شود.
*و بازی امروز با آلومینیوم را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
پیش‌بینی که کار سختی است. آلومینیوم تیم خوبی است و پرسپولیس نباید این تیم را دست کم بگیرد اما آن‌ها در خط دفاعی مشکل دارند. پرسپولیس می‌تواند از این ضعف استفاده کند. فکر می‌کنم بچه‌ها این بازی را ببرند و به نظرم این برد با اختلاف 2 گل خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.