از اصرار به ماندن در قدرت تا شایعه رد صلاحیت؛ فوتبال را به گروگان گرفته‌اند 

0 39
از اصرار به ماندن در قدرت تا شایعه رد صلاحیت؛ فوتبال را به گروگان گرفته‌اند 

مرضیه دارابی – خبرنگار: اگر باز هم حاشیه ای برای انتخابات پیش رو ساخته نشود و آن‌هایی که برای ماندن در قدرت در این سال‌ها دست به هر حربه ای زده اند، کار را خراب نکنند، قرار است روز دهم اسفند ماه جانشین مهدی تاج بعد از ماه‌های نسبتا طولانی مشخص شود.

◊◊◊ اخبار پرسپولیس را از کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس پیگیری کنید ◊◊◊

سرنوشت انتخابات فدراسیون فوتبال شاید در مرحله تایید صلاحیت‌ها تا حدود زیادی مشخص شود. گفته می شود یک مرحله از تایید صلاحیت‌ها آخر هفته آینده روشن خواهد شد.
البته فدراسیون فوتبال اعلام کرده ۱۹ بهمن نتیجه تایید صلاحیت‌ها و افرادی که قادر به شرکت در انتخابات هستند، اعلام می شود تا بدین شکل فاصله قانونی رعایت شود، اما در این بین نکته‌ای که شنیده می شود احتمال رد صلاحیت 2 نفر از گزینه‌هاست که با هم ائتلاف کرده اند و از آن‌ها به عنوان افراد وابسته به جریان حاکم در فدراسیون فوتبال یاد می شود.
این 2 گزینه در واقع تا امروز تلاش زیادی داشتند که با ائتلاف، بخش زیادی از آرای مجمع را با خود همراه کنند و این در حالی است که وضعیت کنونی فوتبال و فدراسیون از هر نظر تاسف‌برانگیز و غیرقابل قبول است و آن‌ها کارنامه درخشانی برای ماندن در فدراسیون ندارند.
جالب اینجاست که بسیاری از هیات‌ها هم با این جریان همراه شده اند و گفته می شود که رای آن‌ها به گزینه این ائتلاف است.
در همان برنامه 90 کذایی، که علی کریمی با یکی از اعضای وقت فدراسیون فوتبال به مناظره پرداخت، مردی که سال‌ها افتخار برای فوتبال ایران کسب کرده و اکنون یکی از گزینه‌های ریاست فدراسیون است، خطاب به دبیرکل فعلی فدراسیون گفته بود «تا وقتی که شما هستید فوتبال روز خوش نمی بیند»
در ادامه نیز اتفاقات عجیب و غریب زیادی از جمله قرارداد بحث برانگیز مارک ویلموتس رقم خورد و جالب اینجاست که گروه وقت که در دوره مدیریتی آن‌ها باخت‌های سنگینی رخ داد، همچنان خواهان ماندن در قدرت هستند.
با این وجود اخبار حکایت از آن دارد که احتمال رد صلاحیت 2 نامزد به دلایل زیادی، بالاست. یکی از دلایل اصلی این موضوع نیز قطعا پرونده ویلموتس هست که هزینه سنگینی را به ایران تحمیل کرد و درآخرین رایی که از سوی فیفا صادر شد، متحمل جریمه ۱۷۰ میلیاردی شده ایم آن هم برای مربی ای که شاید به جرات یک ماه هم در کنار فوتبال ایران نبود.
قبلا هم گفته شده بود که امضا کنندگان پرونده ویلموتس حق شرکت در انتخابات را نخواهند داشت و این یکی از چیزهایی است که به واسطه آن می شود پیش بینی کرد افرادی از فدراسیون گذشته از سوی نهادهای مربوطه مجوز حضور در انتخابات پیش رو را دریافت نخواهند کرد.
ضمن اینکه موضوع دیگر مخالفت مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کشور با ادامه فعالیت افراد بازنشسته درجایگاه ریاست فدراسیون است. وزارت ورزش نیز بارها در همین زمینه اعلام کرده که بازنشسته‌ها نمی توانند در انتخابات فوتبال شرکت کنند بنابراین باید صلاحیت بازنشسته‌ها هم رد شود.
در این رابطه گفته می شود یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون که برای انتخابات ثبت نام کرده، برای حل مشکل بازنشستگی خود، به دنبال بازگشت به کار رسمی است و این تاییدیه را از یکی از معادن جنوب کشور گرفته اما نکته جالب اینکه خود بازگشت به کارش عمل غیرقانونی تلقی شده و از جمله موضوعاتی است که باید منجر به رد صلاحیتش بشود.
*
علاوه بر این بعضی از افراد و کاندیداها پرونده حقوقی دارند و طبیعتا این موضوع نیز می تواند به رد صلاحیت شان منجر شود، اما موضوعی که در روزهای گذشته مطرخ شده، به نظر باز هم برگزاری انتخابات را تهدید می کند.
یکی از نامزدهایی که احتمال رد صلاحیتش زیاد است، تهدیدهایی را متوجه فوتبال ایران کرده و اینطور وانمود کرده که اگر رد صلاحیت شود اقداماتی انجام خواهد داد که به این شکل فوتبال ایران با مشکلاتی مواجه می شود.
این اشخاص مدت زیادی است که فوتبال را به گروگان گرفته اند و باوجودی که می دانند جامعه فوتبال و باشگاه‌ها و رسانه‌ها دیگر پذیرش آن‌ها را نداشته و خواهان تزریق فکر و خون تازه به فوتبال ایران هستند، همچنان سعی می کنند با اینگونه تهدیدها قدرت را در دست داشته و مدیریت فوتبال را در دست خود نگاه دارند.
انتظار می رود این بار برابر تخلفات گسترده در فوتبال و مشکلاتی که افرادی همیشه به واسطه آن این رشته را تهدید کرده اند، مقابله شود.
با فاجعه ای که در قرارداد ویلموتس رقم خورد، انتظار به حق این است که مقصران این پرونده و کسانی که زیر این قرارداد امضا زده اند از فوتبال خارج شوند.
بعضی از اعضای هیات رییسه که از جمله عوامل قرارداد ویلموتس بودند خودشان دیگر در هیچ پستی ثبت نام نکردند، از جمله آن‌ها می توان به محمود اسلامیان، ممبینی و شیعی اشاره کرد. این 3 نفر با توجه به اینکه می دانستند زیر قرارداد ویلموتس را امضا کرده و مسایلی که در ادامه درخصوص قرارداد او مطرح شد، از ثبت نام خودداری کرده و خواهان حضور در هیات رییسه هم نشدند ولی بعضی از امضاکنندگان قرارداد ویلموتس همچنان میل به ماندن در قدرت داشته و تلاش می کنند دوباره قدرت را به دست گیرند.
حالا که آن‌ها خودشان بابت اتفاقاتی که در این سال‌ها در فوتبال ایران رخ داده و مایه آبروریزی و اتلاف بودجه شد، متاسف نیستند، کاش لااقل مدیران بالادست اجازه حضور دوباره این افراد را در انتخابات بعدی فدراسیون ندهند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.