پنجعلی: همیشه قرعه پرسپولیس در آسیا سخت بوده، نباید حریفان را دست کم گرفتیحیی باید حواسش را جمع کند

0 6

مرضیه دارابی – خبرنگار: بعد از ۴ سال قهرمانی متوالی لیگ برتر و 2 دوره فینالیست شدن آسیا و بازی کردن در سطح اول فوتبال کشور، حالا پرسپولیس دچار نوساناتی شده، که این تیم را در هفته دوازدهم، با 2 بازی کمتر البته، با ۱۵ امتیاز در رده نهم جدول جای داده است.

◊◊◊ اخبار پرسپولیس را از کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس پیگیری کنید ◊◊◊

هرچند هنوز وقت برای جبران بسیار است، اما روالی که در آن قرار گرفته ایم و کمبود بازیکن بر نگرانی ها می‌افزاید. تیمی که باید به شکستن طلسم قهرمانی آسیا فکر کند، ابتدا باید به هماهنگی لازم در لیگ برسد تا برای فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا که حالا همگروهانش را هم شناخته، آمادگی پیدا کند.

شاگردان یحیی گل محمدی در لیگ قهرمانان پیش رو با تیم های الریان قطر، گوای هند و برنده پلی آف الوحده امارات و الزورای عراق همگروه شده اند. این تیم روز شنبه آینده باید به مصاف ماشین سازی برود. در همین رابطه گفت وگویی با محمد پنجعلی کاپیتان سابق تیم ملی و پرسپولیس داشتیم. مردی که معتقد است بیش از هر چیزی باید تیم آرامش خود را حفظ کند و اجازه ندهد حواشی بر متن غلبه کند. صحبت های محمد پنجعلی با روزنامه پرسپولیس را در زیر می خوانید:

-چند بار تماس گرفتیم، موفق به صحبت با شما نشدیم، نگران تان شدیم، حال تان که خوب است؟

با این بازی هایی که بچه ها انجام می دهند، نه خیلی.

-چرا به آلومینیوم باختیم؟

ما بازیکن نداریم، آن‌ها انگیزه دارند. تیم هایی که مقابل پرسپولیس قرار می گیرند می دانند بازی شان پخش مستقیم است و دیده می شوند. لااقل هر بازی را 30-20 میلیون آدم می بینند، به خاطر همین برای اینکه دیده شوند، از جان مایه می گذارند. این واقعیت هست، از آن طرف هم پرسپولیس دستش بسته هست.

-یک موضوعی که خیلی ها را ناراحت کرده، صحبت هایی یحیی گل محمدی بعد از باخت ها و تساوی هایی است که غیرقابل انتظار بوده. اینکه او بعد از هر ناکامی اسم رسول پناه را می آورد و او را مقصر می داند.

آقای گل محمدی باید مواظب باشد چون دنبال این هستند که تمرکزش را به هم بزنند. او باید خیلی حواسش جمع باشد.

-برخی پیشکسوتان معتقدند که پرسپولیس برنامه ندارد، این را قبول دارید؟

گل هایی که در بازی با آلومینیوم زده شد، را نگاه کنید. واقعا یک اتفاق بود، در فوتبال هم پیش می آید اینکه بازیکن پشت خط 18، ارسال می کند، توپ با قوس و از زاویه مخالف می آید، چیزی نیست که همیشه اتفاق بیافتد. گل ها به همین شکل به ثمر رسید.

-یعنی قابل قبول است که وقتی سیدجلال حسینی و کنعانی زادگان را در اختیار نداریم، 2 گل از آلومینیوم بخوریم و ببازیم؟

به هرحال باید قبول کرد که بازیکن کم داریم. دفاع و دروازه بان یک پست تخصصی است. بقیه پست ها را با بازیکنان چند پسته می شود پر کرد، اما در دفاع حتما باید مدافع داشت. باید حتما در نیم فصل بازیکن به جمع تیم اضافه شود.

-ولی لیستی که گل محمدی داد، در ابتدای فصل از سوی باشگاه جذب شد. اینکه چند نفر در بین آن‌ها ناکارآمد بودند، باعث شد اکنون با کمبود بازیکن مواجه شویم. کنعانی زادگان و سیدجلال نبودند، سخت می شد یک تیم جور کرد و به زمین فرستاد.

حقیقت این است که در این مدت چند بازیکن را از دست دادیم، حالا از بین آن‌هایی که جذب شدند، یکی شد آل کثیر و گل های به آن خوبی زد، اما آن مشکل برایش پیش آمد. یکسری بازیکن می آیند می توانند خودشان را با تیم جدید هماهنگ کنند، عده ای هم نمی توانند. آن دسته از استقلالی هایی که اسم پرسپولیس را گذاشته اند تیم خاص، به نظر من واقعا هم پرسپولیس تیم خاصی است. تیمی که 40 میلیون هوادار دارد و همیشه بهترین بازیکنان ایران را به تیم ملی معرفی کرده است. اینهمه افتخار در کارنامه اش دارد و بازیکنان بزرگش اسطوره های فوتبال ایران هستند. به همین خاطر هر کسی به این تیم می آید، شرایط خاصی را تجربه می کند، فشار رویش زیاد می شود و باید کم کم جا بیفتد. در این مقطعی که گفتم یکسری جا می افتند و یکسری افت می کنند. به خصوص اینکه اکنون فضای مجازی نقش زیادی در فوتبال ما پیدا کرده و از طرف آن‌ها هم فشار مضاعفی به بازیکن جدید وارد است. در این بین یکی می شود آل کثیر، دیدیم که او هم اوایل توپ هایش از بغل تیر رد می شد، اما بعد گل های حساسی برای تیم زد.

-بعد از گروه بندی لیگ قهرمانان آینده، به نظر پرسپولیس با قرعه راحتی مواجه شده.

اینجوری نباید فکر کنیم. این برای اولین بار است که گروه مان سخت نیست. هر سال در مرحله مقدماتی کار سختی داشتیم، اما همین گروه را هم نباید دست‌کم گرفت. فوتبال ورزشی نیست که بشود آن را پیش بینی کرد.

-این هفته باید با ماشین سازی بازی کنیم، نتیجه چه می شود؟

به امید خدا می رویم برای 3 امتیاز، در عین آرامش.

-پس نظرتان این است که باید آرامش را به تیم تزریق کرد؟

بله قطعا. این تیم در درجه اول آرامش می خواهد. نباید احساسی با موضوعات برخورد کنیم. تیم باید راهش را ادامه دهد و تلاش کند تا شرایط را عوض کند. رفته رفته تیم برمی گردد به بازی های قبل از لیگ قهرمانان آسیا.

-از وضعیت مهرداد میناوند خبر دارید؟ (این مصاحبه قبل از درگذشت مهرداد میناوند تتظیم شده است)

همه برایش دعا می کنیم، بچه ها همه نگران وضعیتش هستند. اتفاقا یکی از دوستان (سعید شیرینی) آنجاست و ما هر روز خبر از او می گیریم. اینطور که می گویند وضعیتش بهتر شده اما باید فقط دعا کرد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.