ترابیان: از دروغ‌هایی که در مورد بیماری مهرداد می‌گویند ناراحتمبه یحیی فرصت بدهیم پنجمین قهرمانی هم می‌آید

0 16

مرضیه دارابی – خبرنگار: با فاصله چند ماه، هر 2لژیونر شدند، هر 2به اروپا، یکی به بلژیک و یکی به اتریش اما ارتباط‌شان برقرار ماند. رضا ترابیان از حرف‌هایی که در مورد بیماری مهرداد میناوند می‌گویند، ناراحت است و می‌گوید که او خودش شاهد بیماری و درمان مهرداد بوده و متاسف است که برخی به خود اجازه می‌دهند هر چیزی در موردش بگویند.
در رابطه با بازی‌های پیش روی سرخپوشان هم با رضا ترابیان صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن سابق تیم‌ملی و سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:

*با مهرداد شروع کنیم، مردی که هنوز باورمان نمی‌شود در موردش واژه مرحوم را به کار ببریم.
سال‌ها با هم بودیم، در رفت وآمد خانوادگی. فکر کنم، ۴-۵ سال کنار هم پرسپولیس بازی کردیم.

*فکر می‌کنم اروپا رفتن‌تان هم همزمان بود؟
۳-۴ماه فاصله بود. اول من رفتم بلژیک و بعد مهرداد رفت. آن‌جا نزدیک به هم نبودیم اما ارتباط مان تلفنی ادامه داشت. وقتی برگشتیم ایران، دوباره با هم بودیم. ۳-۴سال هم دوبی زندگی می‌کردیم. مهرداد زیاد آن‌جا می‌آمد. خیلی شب‌ها کنار هم بودیم.

*زندگی میناوند، زندگی عجیبی شد.
خیلی زندگی‌اش فرازونشیب داشت اما آدم فوق‌العاده خوش قلب و مهربانی بود، بسیار دست و دل باز. او همه چیز را خیلی زود به دست آورد. زود در فوتبال مطرح شد، زود به معروفیت رسید. زود لژیونر شد، حتی ازدواجش هم خیلی زود بود. زود هم رفت… واقعا ۵ سالگی وقت رفتن نبود. پسر فوق‌العاده دوست‌داشتنی، هر جا و در هر جمعی می‌درخشید. در هر جمعی که بود، آن‌جا خوش می‌گذشت. بچه خیلی مستعدی بود، صدای خیلی خوبی هم داشت. یک شومن واقعی، ورزشکار بزرگ که برای همه خوب می‌خواست. هیچ وقت بد کسی را نمی‌خواست. زندگی شخصی‌اش هم به خودش ربط داشت. کسی حق ندارد به زندگی شخصی‌اش وارد شود. او یک پکیج عالی برای رفاقت بود، می‌توانستی همیشه روی رفاقتش حساب کنی، ما با هم در رفت و آمد خانوادگی بودیم.

*آخرین بار کِی همدیگر را دیدید؟
3ماه پیش، مهرداد بود، علی کریمی و افشین پیروانی، با هم آمدند سر تمرین رسانه ورزش در اردو تیم‌ملی. اتفاقا تولد علی کریمی بود و یک هدیه برایش در نظر گرفته بودیم که از طرف عادل فردوسی‌پور به او اهدا شد. گفتیم و خندیدیم. حرف گذشته‌ها و خاطرات شد. مهرداد خیلی بچه خوش مشربی بود، همیشه کلی خاطره و حرف برای گفتن داشت. حیف شد، حیف شد که این‌قدر زود رفت. ناراحتم از این‌که زمانی رفت که زندگی جدیدش را تازه شروع کرده بود. به خانمش، پدر و مادرش و خواهر و برادرش و دوستانش تسلیت می‌گویم. نتوانست از زندگی جدیدش لذت ببرد. ان‌شاءا… که علی انصاریان حالش خوب شود. مهرداد بیمار بود اما علی از نظر فیزیکی شرایطش بهتر است.

*خیلی حرف‌ها در مورد بیماری‌اش می‌گویند.
۷-۸سال پیش که مهرداد دوبی بود، بیمار شد. بیماری ناشناخته‌ای بود، از استرس زیباد بود. موهای سرش، ابرو و مژه‌هایش ریختند. دوست نداشت این شکلی به ایران برگردد. یک دکتر گفت اگر کورتون بزنی موهایت درمی‌آید. مهرداد قبول کرد و شروع کرد به کورتون زدن. موهایش درست شد اما به‌خاطر آن همه کورتون چشم‌هایش پف کرد و چاق شد. روزی یک لیتر شیر می‌خورد، همیشه می‌گفتم چطوری می‌توانی روزی یک لیتر شیر بخوری، می‌گفت دکتر گفته برای کاهش عوارض کورتون و عدم ابتلا به پوکی استخوان، یک لیتر شیر بخورم. دلیل تغییر چهره‌اش این بود اما می‌بینم عده‌ای چه چیزهایی در موردش می‌گویند. آدم ناراحت می‌شود. شما حساب کنید یک نفر ۱۰سال از کورتون استفاده کند. مریضی‌اش را دیدم. من فقط خوش قلبی و معرفتش یادم می‌آید. آدمی که سفره‌اش همیشه باز بود، به همه کمک می‌کرد. خدا به خانواده‌اش صبر دهد. امیدوارم با انرژی‌ای که مردم برای علی انصاریان می‌فرستند، او حالش هر چه زودتر خوب شود.

*پرسپولیس ماشین‌سازی را در شرایطی شکست داد که گل اولش دقیقه ۲۵ به ثمر رسید. خیلی جالب بود.
به نظرم این خیلی اتفاق جالبی بود که دقیقا دقیقه ۲۵ پرسپولیس گل زد. به هرحال مهرداد خیلی پرسپولیسی بود. دلش و روحش با تیم بود. تیم با وضعیتی که دچار شده و بازیکنانی را از دست داده، تا این‌جای کار خیلی عالی پیش رفته است. کادرفنی با جابه جا کردن بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی به دنبال پیدا کردن ترکیب مناسب در شرایطی است که با کمبود بازیکن مواجه است. در بازی قبل‌تر، تیم دفاع وسط نداشت، شیری را تست کرد که خوب جواب نداد، در بازی با ماشین‌سازی کمال را گذاشت که بهتر بود. پرسپولیس با بحران پست‌های تخصصی روبه‌روست، که بازیکن کم دارد و وقتی کسی را از دست می‌دهد یار جایگزین ندارد. خوب است که این بازی را برد و اگر این یکی دو بازی اخیر را هم پشت سر بگذارد، از این بحران خارج می‌شود.

*بازی با تراکتورسازی را چطور می‌بینید؟
بازی سختی برای تیم خواهد بود. فکر می‌کنم اگر ۶ امتیاز بازی‌های آینده را بگیریم، تیم به صدر می‌رسد و در نیم فصل هم با اضافه شدن آل‌کثیر و ترابی را هم که شنیده‌ام قرار است بیاید و اضافه شدن یک دفاع وسط، برای وقت‌هایی که بچه‌ها مصدوم یا محروم می‌شوند، تیم دستش خالی نماند، پرسپولیس می‌تواند به پنجمین قهرمانی‌اش هم برسد.

*ظاهرا دوباره پنجره پرسپولیس بسته شده، این بار برای بودیمیر.
ان‌شاءا… که زود پول را بدهند و پنجره باز شود. این تیم را متاسفانه وارد حاشیه و بحران می‌کنند. این‌ها مشکلات مدیریتی است. وقتی یک تیم توان جذب بازیکن و مربی خارجی ندارد، چرا باید آن‌ها را جذب کنند؟ بعضی مدیران برای این‌که اسم‌شان را مطرح کنند، خارجی می‌آورند و بعد مشکلاتش می‌ماند برای پرسپولیس. آن‌ها باید جواب بدهند. می‌بینم بچه‌ها می‌گویند یحیی به درد پرسپولیس نمی‌خورد اما همیشه می‌گویم آیا در ایران مربی‌ای بهتر از یحیی برای پرسپولیس داریم؟ او هم رزومه خوبی دارد و هم کاریزما، باید کمی به او فرصت بدهند. ۶۰-۷۰ درصد بازیکنان تیم رفته‌اند. یک وقتی هست شما تیم کامل را به یحیی داده‌ای و او نتیجه نمی‌گیرد، این حرف منطقی است. یحیی فصل پیش که تیمش کامل بود، قهرمان شد، هم در ایران و هم در منطقه غرب آسیا. اگر 2 اشتباه بچه‌گانه اتفاق نمی افتاد، تیمش قهرمان آسیا هم می‌شد. حالا هم باید به یحیی فرصت داد تا بتواند با کمبود بازیکن، به ترکیبی برسد که مناسب است.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.