حاشیه‌سازی‌های ناتمام برنامه فوتبال برتر علیه پرسپولیساین داستان محمود فکری

0 13
حاشیه‌سازی‌های ناتمام برنامه فوتبال برتر علیه پرسپولیساین داستان محمود فکری

شیوا دورانگر – خبرنگار: برنامه فوتبال برتر که از حدود 2سال قبل با اجرای محمدحسین میثاقی روی آنتن شبکه ۳ نمایش داده می‌شود، با این‌که خیلی سعی کرده است جای نود را بگیرد اما هیچ‌گاه نتوانست آن‌طور که باید مردم را با خودش همراه کرده و مخاطب پسند باشد. البته اشتباه سازندگان این برنامه همین بود که تصمیم گرفتند یک محتوای کپی شده و تکراری بسازند. در واقع فوتبال برتر همان نود است، با اندکی تغییر و به دور از هرگونه خلاقیت لازم که این باعث شده تفاوت‌ها خود را بیشتر نشان دهد و بسیاری از مخاطبان دست به مقایسه میثاقی و فردوسی‌پور بزنند. گرچه که نود هم در زمانش مخالفان و موافقان خود را داشت و این‌گونه نبود که خالی از ایراد و اشکال باشد اما با همه انتقادهایی که به این برنامه وجود داشت همین که عادل فردوسی‌پور توانست نزدیک به 2دهه مردم را دوشنبه‌ شب‌ها پای تلویزیون بکشاند نشان از موفقیت این مجری توانمند داشت. کاری که میثاقی هنوز در انجام آن موفق نبوده و نتوانسته مردم را به دنبال کردن برنامه‌اش راغب کند یا اثر خاصی در لیگ برتر فوتبال بگذارد. بدون تعارف برنامه فوتبال برتر جز این‌که به حاشیه‌ها بیشتر دامن زده باشد، چه تاثیر مثبتی برای فوتبال‌مان داشته است؟ هفته‌ای نیست که در این برنامه شاهد جنگ لفظی فوتبالی‌ها علیه هم نباشیم . یک روز مدیران پرسپولیس علیه هم دست به افشاگری زده و روزی دیگر مدیران استقلال صدای ضبط شده هم را پخش می‌کنند. یا مربیان و مسوولان تیمها علیه رقبا موضع گرفته و به راحتی روی آنتن زنده به همدیگر توهین کرده و حتی تهمت می‌زنند. متاسفانه نه‌تنها در برنامه فوتبال برتر هیچ فیلتری برای میهمانان در نظر گرفته نشده است که آن‌ها به‌راحتی خط قرمزها را رد کرده و به راست یا دروغ آزادنه هر چه دوست دارند می‌گویند و میثاقی هم ممانعتی از این کار نمی‌کند.
در همین مدت کوتاهی که این برنامه تولید می‌شود، بارها مسوولان تیم‌های مختلف علیه پرسپولیس هجمه ایجاد کرده‌اند. به طور مثال یک بار مالک تراکتور تیم پرسپولیس را پیروزی خطاب می‌کند و به هواداران این تیم تهمت می‌زند. سپس نوبت به سرمربی گل‌گهر می‌رسد که قهرمانی‌های پرسپولیس را زیرسوال ببرد.استقلالی‌ها هم که مشتری ثابت فوتبال برتر هستند و میثاقی هر بار تریبون را در اختیار یک استقلالی قرار می‌دهد تا علیه پرسپولیس در افشانی کند؛ از مدیر و مربی گرفته تا پیشکسوت. به طوری که همین چندی قبل‌هادی طباطبایی و امیرحسین صادقی با مرثیه‌سرایی در وصف مظلومیت استقلال و اتهام به وزیر ورزش تمام قهرمانی‌های پرسپولیس را زیرسوال بردند و مجری برنامه نظاره‌گر این شو بود و حتی به خود زحمت نداد که به پرسپولیسی‌ها نیز فرصت دفاع دهد.
اصلا چرا راه دور برویم همین دوشنبه شبی که گذشت مگر وقتی محمود فکری از پرسپولیس سخن می‌گفت تذکری از مجری فوتبال برتر گرفت؟ و میثاقی همانی بود که در مقابل لودگی و و مهمل‌ بافی امیر حسین صادقی روزه سکوت گرفته بود. حتی وقتی سرمربی استقلال به او انگ پرسپولیسی بودن زد به جای دفاع از اعتبارش، روزهایی را یادآور شد که وی را به برنامه‌اش دعوت کرده بود. در حالی‌که اگر این مجری برای خود و برنامه‌اش ذره‌ای ارزش و احترام قائل بود بعد از بیانیه این باشگاه باید مدتی استقلالی‌ها را بایکوت می‌کرد اما شاهد بودیم که محمود فکری به این برنامه دعوت شد و باز هم هر چه که دلش علیه آن‌ها گفت و حتی مدعی شد در برنامه فوتبال برتر حق استقلال ضایع می‌شود! البته وقتی فکری و دوستانش نظرهای کارشناسان داوری را هم قبول ندارند و تا این اندازه در توهم توطئه دارند که همه ارکان فوتبال، حتی پیشکسوتان خودی با آن‌ها دشمن هستند، جای حرف باقی نماند.
ولی عجیب است که آن‌ها از یکطرف گله می‌کنند که چرا فوتبال برتر به مسایل حاشیه‌ای پرسپولیس نمی‌پردازد و حتی سرمربی این تیم پا را فراتر از اختیاراتش قرار می‌دهد و می‌گوید چرا رسول‌پناه را برای مناظره دعوت کردند که این نشان از ترس و استیصال این مربی از قدرت پرسپولیس که سعی دارد از راه‌های غیر فنی و بیرون زمین رقیبش را از میدان به در کند. اگر فکری همان‌قدر که می‌گوید به خود و بازیکنانش اعتماد دارد و تیمش را سزاوار صدرنشبنی می‌داند چرا باید دنبال حاشیه‌سازی برای پرسپولیس باشد. از طرف دیگر از این برنامه انتقاد می‌کند که به پرسپولیس بیشتر از استقلال توجه دارند! اگر به پرسپولیس توجه می‌شود، پس آن همه گلایه برای چیست؟ مگر در همین برنامه رسول‌پناه و بیرانوند با هم مناظره نداشتند؟ مگر انصاری فر در همین برنامه پشت پروه اختلافات هیات مدیره را روی دایره نریخت و در پخش زنده خبر استعفای خود را اعلام نکرد؟ همین روزها در زمانی اتفاق افتاد که لیگ در جریان بود.
اما اگر هرازگاهی از موفقیت‌های پرسپولیس برنامه‌ای ساخته می‌شود که طبیعی است از قهرمان لیگ و نایب قهرمان آسیا ساخته شود عده‌ای با حسادت آن را به پای حمایت از پرسپولیس می‌گذارند. اگر حمایت وجود داشت که امثال فکری به راحتی نباید در این برنامه به پرسپولیس توهین می‌کردند یا حقایق را ایت‌گونه وارونه جلوه می‌دادند که نظم لیگ برای پرسپولیس به هم خورده و استقلال باید 5 روز یک بار بازی کند و پرسپولیس بیشتر از آن‌ها استراحت! و مجری برنامه هم در حالی‌که برنامه مسابقات تیم‌ها روی مانتیور در حال نمایش سکوت کند و حتی جرات این را نداشته باشد که حرف‌های فکری را نقض کند یا این مربی را از اشتباه در بیاورد. اما همین که مردم دیدند و اگاه شدند که فاصله بازی‌های استقلال هر ۶،۷ روز یک‌بار و پرسپولیس باید هر ۵ بازی پایانی خود در نیم فصل را در ۲۰ روز به انجام برساند کافی است. آن‌قدر که نیازی نباشد پرسپولیسی‌ها در مقام پاسخگویی بر بیایند یا ما بعضی مسایل را دوباره یادآور شویم.جمله اخر را خطاب به مجری جوان فوتبال برتر و خبرنگار سابق نشریه استقلال جوان می‌نویسم.این روزها که نان در تخریب پرسپولیس است و هر کسی برای بیشتر دیده شدن سعی می‌کند از اسم این تیم سوء استفاده کند، لایک و فالوئر بگیرد یا برنامه‌اش را جذاب‌تر کند اما میثاقی می‌تواند بدون همه این کارها دنبال موفقیت برود. او اگر می‌خواهد که برنامه‌اش پرمخاطب باشد یا خودش به مانند فردوسی‌پور محبوب، باید علایق رنگی را پنهان کند و شهامت این را داشته باشد که بی‌طرفانه اجرا کند و حتی میهمان خود را به چالش بکشد، بدون این‌که از انتقاد کردن بترسد یا نگران واکنش‌های احتمالی باشد. نه این‌که به خوشایند افراد رفتار کند و برنامه‌اش را به تریبون اختصاصی بعضی مربیان تبدیل کند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.