کاپیتان حسینی با39 سال سن قادر است هر ناممکنی را برای خود و سرخپوشان ممکن استدوران جلال پرسپولیس

0 6

مهدی حدادپور – خبرنگار: در تاریخ فوتبال کشورمان مردان زیادی تا سنین بالا به فوتبال پرداخته‌اند اما در میان آن‌ها کسی که حرفه‌ای‌تر و جدی‌تر از ۳۹سالگی گذشته و به‌احتمال زیاد تا ۴۰ سالگی هم در میدان خواهد بود کسی نیست جز سید جلال حسینی…. تازه درخشش در حد بهترین‌های ملی برای سید نکته مهمی است که درباره او مطرح است. سید امروز به استانداردهای بهترین‌های ملی برگشته است.
پاسخ دندان‌شکن کاپیتان پرسپولیس به سرمربی الجزیره که ۲ سال پیش روز قبل از بازی با پرسپولیس در نشست خبری در مورد بازگشت سید جلال حسینی به ترکیب تیم پرسپولیس گفت: مگر او سوپرمن است، یک گل فوق‌العاده بود.گلی که در دقیقه ۸۹ حکم به صعود پرسپولیس داد. صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان… یک سوپر گل رویایی که بهترین گل هفته مسابقات بود .

گل سید جلال حسینی گل فراموش‌نشدنی او…

مربی الجزیره امارات قبل از بازی گفته بود:
شاید دقایقی مجبور شویم دفاع کنیم اما دلیل نمی‌شود ضد فوتبال باشیم، مقابل رئال مادرید هم بازی کنم تیمم وقت‌کشی نمی‌کند. مگر کاپیتان پرسپولیس سوپرمن است؟ آن‌قدر که شما از او تعریف می‌کنید او باید تا الان قهرمانی جام جهانی را در سابقه ورزشی خود داشت!
این جملات اظهارات مغرورانه سرمربی الجزیره امارات پیش از بازی با پرسپولیس بود که در نشست خبری و در پاسخ به سؤال خبرنگاران که از حضور سید جلال به او گفته بودند، گفته بود. ۲ سال گذشته و سید جلال حسینی انگار جوانی آغاز کرده است.
رکوردداران فوتبال ایرانی در سنین بالا

فوتبال ایران شاهد حضور مردانی است که سن تجربه را پشت سر گذاشته و در سن بازنشستگی در اوج حضور داشته‌اند. برخی مثل علی پروین و ابراهیم قاسمپور تنها از خرد خود برای بازی در سن بالا بهره برده‌اند ولی بازیکنانی هم بوده‌اند که توان جسمانی خود را تا سن بالا حفظ کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به محسن بنگر و رضا عنایتی و پیش‌تر محمد پنجعلی و حمید علیدوستی اشاره داشت .
۱-ابراهیم قاسمپور متولد سال ۱۳۳۶ زمانی که ۴۳سال داشت در مسابقات لیگ دسته دوم کشور(قبل از لیگ حرفه‌ای لیگ دسته دوم دومین سطح از مسابقات فوتبال باشگاهی بود درحالی‌که امروز بعد از لیگ حرفه‌ای و لیگ دسته اول این مسابقات سومین سطح از مسابقات فوتبال باشگاهی در ایران است)
۲-غلامرضا عنایتی: متولد سال ۱۳۵۵ است و تا ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۶ و۱۷ روز مانده به سن ۴۱سالگی فوتبال بازی کرد و سپس بازنشسته شد .
۳-علی پروین: متولد سال ۱۳۲۵ تا تیرماه سال ۱۳۶۶ و زمانی که ۴۰سال و۹ ماه و۲۳ روز داشت در فوتبال ایران و در مسابقات فوتبال باشگاه‌های تهران حضور پیدا کرد.
۴-کاظم سید علیخانی : متولد سال ۱۳۳۳ بود و تا سال ۱۳۷۳ زمانی که تازه ۴۰ساله شده بود برای فوتبال کشورمان به میدان رفت و در این عرصه نفر چهارم ملی پوشان بازی کرده در سنین بالا لقب گرفت.
۴-حمید علیدوستی: متولد سال ۱۳۳۴ و تا ۲ ماه مانده تا تولد ۴۰ سالگی‌اش و در دی‌ماه سال ۱۳۷۴ برای تیم سایپا در مسابقات فوتبال لیگ پنجم آزادگان در میدان حضور پیدا کرد .
۶-سید محمد پنجعلی: تا خردادماه سال ۱۳۷۳ و زمانی که ۲ ماه تا ۳۹ سالگی فاصله داشت تا بالاترین سطح باشگاهی برای پرسپولیس بازی کرد و سپس بازنشسته شد.
البته فوتبالیست‌هایی بوده‌اند که در سنین بالای فوتبال باشگاهی در میدان بوده‌اند. نفراتی مثل سید مهدی حیدری که تا ۴۷سالگی فوتبال بازی کرده است و رحیم یوسفی که تا ۳۹سالگی در میدان بوده است… اما ما تنها اشاره‌ای داشتیم به نفراتی که در سطح ملی برای فوتبال کشورمان خدمت کرده‌اند .
امروز سید جلال حسینی در این فهرست از محمد پنجعلی بالاتر قرارگرفته است و اگر یک‌فصل دیگر در مسابقات لیگ حضور یابد در رتبه چهارم و با ۲ فصل حضور در این عرصه به رتبه دوم صعود خواهد کرد. البته بین بازی در بالاترین سطح لیگ حرفه‌ای با سطح فوتبال قدیم آماتوری که ابراهیم قاسمپور در آن رکورد شکسته است تفاوت زیادی وجود دارد.
رکوردهای بزرگ سید
سید جلال حسینی صاحب رکوردهایی ارزنده در تاریخ فوتبال ماست چه در سطح باشگاهی و چه در سطح ملی…
پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ باشگاهی در فوتبال ایران
۱-پرافتخارترین مرد تاریخ لیگ ایران با ۸ قهرمانی شامل ۴ قهرمانی در پرسپولیس ۳ قهرمانی در سپاهان و یک قهرمانی در سایپا

بیشترین تعداد بازی باشگاهی رسمی

۲-انجام بیشترین تعداد بازی باشگاهی در بین فوتبالیست‌های ایرانی با انجام ۵۹۹ بازی (شامل مسابقات مختلف رسمی شامل لیگ و جام حذفی و قاره‌ای و لیگ دسته اول و لیگ‌های خارجی)
سید جلال حسینی در بازی برابر تیم فوتبال پیکان ششصدمین بازی رسمی باشگاهی خود را در تیم‌های مختلف برگزار می‌کند …. این آمار به‌تازگی و توسط روزنامه پیروزی ارائه خواهد شد.
در ملوان: ۸۶ بازی انجام داده است۸۴ بازی در لیگ برتر و لیگ دسته دوم و۲بازی در جام حذفی و در لیگ برتر هم ۲ گل برای تیم فوتبال ملوان به ثمر رسانده است.
در تیم سایپا: او در تیم سایپا ۱۲۵ بازی انجام داده است و یک‌بار هم قهرمان لیگ شده است. سید جلال حسینی ۴دوره برای تیم سایپا در لیگ برتر بازی کرد. او در ۱۱۷بازی لیگ برتر، ۴بازی جام حذفی و۴بازی لیگ قهرمانان برای تیمش به میدان رفت. سید جلال حسینی برای سایپا ۸ گل در لیگ برتر زد .
در تیم سپاهان: او در ۳ فصل برای سپاهان بازی کرد و۳ بار قهرمان شد. در این مدت برای سپاهان ۱۲۲بازی شامل ۹۴بازی در لیگ، ۶ بازی در جام حذفی، ۲۲بازی در آسیا و جام باشگاه‌های جهان کرد. سید برای تیم سپاهان ۴ گل در لیگ و۲ گل در آسیا زد .
در پرسپولیس دوره اول: او ۲دوره در پرسپولیس دوره اول حضور داشت و۶۴ بازی شامل ۵۷ بازی در لیگ و۷بازی در جام حذفی انجام داد. او برای پرسپولیس ۲ گل به ثمر رساند .
در تیم الاهلی: او یک‌فصل در الاهلی قطر بود و۲۶بازی کرد که ۲۵ بازی در لیگ و یک بازی در مسابقات فوتبال جام حذفی بود .
درتیم نفت تهران: او ۲۸بازی برای نفت تهران کرد و در این مدت ۲۴بازی در لیگ، یک بازی در جام حذفی و۳ بازی در لیگ قهرمانان برای این تیم انجام داد و در این مدت برای تیم نفت تهران ۲ گل در لیگ برتر زد .
در پرسپولیس دوره دوم: باثبات‌ترین دوره حضور سید جلال حسینی در فوتبال ایران در این دوره بود. او در این دوره ۱۴۸ بازی برای پرسپولیس انجام داد و در این مدت ۱۰۶بازی در لیگ و۱۰بازی در جام حذفی و۳۲ بازی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا انجام داد و در این مدت ۵ گل در لیگ و۳بازی در آسیا برای تیم فوتبال پرسپولیس به ثمر رساند .
رکورددار مدافعان تیم ملی
۳-رکورددار بیشترین بازی ملی بین مدافعان تاریخ فوتبال ملی با ۱۱۵ بازی ملی
مسن‌ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس در لیگ ایران
۴-رکورددار سنی بین بازیکنان تاریخ فوتبال باشگاهی پرسپولیس در تمام لیگ‌ها با ۳۹سال سن ( علی پروین در مسابقات فوتبال باشگاه‌های تهران این‌گونه ثبت رکورد کرد)
رکورددار بازی در لیگ برتر
۵- انجام ۴۵۲ بازی ملی در مسابقات فوتبال لیگ برتر و داشتن رکورد بیشترین تعداد بازی در لیگ بالاتر از نفراتی چون سید مهدی رحمتی و رضا عنایتی و….
گل‌های سیدجلال حسینی در پرسپولیس
۲۹ مهرماه ۹۱ پرسپولیس ۲بر صفر راه‌آهن را برد و گل دوم پرسپولیس را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال راه‌آهن کرد .
۸ شهریور ۹۲ پرسپولیس ۳بر یک برابر فولاد خوزستان برنده شد و گل دوم تیم فوتبال پرسپولیس را در این بازی سید جلال حسینی به ثمر رساند .
۲۴ بهمن ۹۵ پرسپولیس ۳بر ۲ برابر تیم فوتبال استقلال بازنده شد و گل دوم تیم فوتبال پرسپولیس را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال استقلال کرد .
۲۴ اردیبهشت ۹۷ تیم پرسپولیس ۲بر یک برابر الجزیره امارات برنده شد و سید جلال حسینی گل برتری و صعود پرسپولیس را در این مسابقات وارد دروازه تیم فوتبال الجزیره امارات کرد .
۲۶ شهریورماه ۹۷ پرسپولیس ۳بر یک الدحیل را برد و گل اول پرسپولیس که باعث حرکت و انگیزه داشتن یاران این تیم برای موفقیت شد را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال الدحیل قدرتمند کرد .
۲۶ بهمن ۹۷ پرسپولیس ۲ بر صفر برابر تیم فوتبال استقلال خوزستان برنده شد ویکی از ۲ گل تیم را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال استقلال کرد .
۱۰ آذرماه سال ۹۹ پرسپولیس ۳بر صفر تیم شهر خودرو را شکست داد و گل اول تیم فوتبال پرسپولیس را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال استقلال کرد .
۱۶بهمن ۹۹ پرسپولیس یک بر صفر برابر تیم فوتبال تراکتورسازی برنده شد و سید جلال حسینی تک‌گل ۳ امتیازی تیم فوتبال پرسپولیس را در سومین روز ۳۹ سالگی خود به ثمر رساند .
۲۱ بهمن ۹۹: ظاهرا ۳۹سالگی برای سید جلال حسینی خوش‌یمن بود و او برای دومین بار در ۳۹ سالگی یک گل ۳ امتیازی و این بار برابر تیم فوتبال مس رفسنجان به ثمر رساند .
سید جلال حسینی در مسابقات مختلف لیگ ۷ گل برای پرسپولیس زده و در این ۷ بازی پرسپولیس ۶بار برنده شد و یک‌بار بازنده و در این مدت پرسپولیس ۱۴ گل زد و۴ گل از حریفان دریافت کرد. اما با اضافه شدن ۲ بازی از مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس با گل‌های سید جلال حسینی در مسابقاتش ۹بازی، ۸برد، ۱۹ گل زده و۶ گل خورده داشته است .در بازی‌هایی که سید جلال حسینی برای پرسپولیس گل زده است عملکرد تیم پرسپولیس فوق‌العاده بوده است.
گل‌های سید جلال حسینی برای تیم ملی فوتبال
۱-در جام ملت‌های ۲۰۰۷ گل اول تیم ملی را با ازبکستان زد و این بازی را تیم ملی فوتبال کشورمان با نتیجه ۲بر یک برابر حریف خود برنده شد.
۲-در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ برابر کویت گل دوم تیم ملی را به ثمر رساند .این بازی ۲بر ۲ به پایان رسید .
۳-در مسابقات جام ملت‌های غرب آسیا در سال ۲۰۱۰ گل اول ایران را به عراق زد . در این بازی تیم ملی فوتبال کشورمان با نتیجه ۲بر یک برنده شد.
۴ -در سال ۲۰۱۱ و در مسابقه دوستانه برابر ماداگاسکار تک‌گل پیروزی‌بخش تیم ملی را برابر تیم ملی فوتبال حریف به ثمر رساند .
۵-در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برابر تیم ملی فوتبال بحرین گل اول تیم ملی را به ثمر رساند و این بازی را تیم ملی فوتبال کشورمان ۶بر صفر برنده شد.
۶-تیم ملی در مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا برابر تایلند ۲بر یک برنده شد و گل اول تیم ملی فوتبال را سید جلال به ثمر رساند .
۷-گل تساوی ایران برابر عمان را در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ سید جلال حسینی به ثمر رساند .
۸-گل برتری ایران را در برد یک بر صفر برابر ازبکستان در زمین حریف و در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ را هم سید جلال حسینی به ثمر رساند .
مشخص است که در همه بازی‌ها به‌جز برد ۶بر صفر برابر تیم ملی بحرین اگر گل سید جلال نبود نتیجه دیگری داشتیم. برابر ازبکستان در بازی اول بدون گل سید یک بر یک می‌کردیم. در بازی با کویت بدون گل سید ۲بر یک بازنده بودیم، برابر عراق اگر گل سید نبود یک بر یک می‌کردیم، برابر ماداگاسکار بدون گل او مساوی می‌کردیم، برابر تایلند هم بدون گل او مساوی بودیم، برابر عمان بدون گل سید بازنده بودیم، برابر ازبکستان هم بدون گل سید جلال مساوی می‌کردیم .یعنی در این ۸بازی که سید گل زد و صاحب ۶برد و۲مساوی شدیم ، اگر گل‌های سید نبود صاحب یک برد و ۵مساوی و۲ باخت می‌شدیم و امتیازات تیم ملی بدون گل‌های سید از ۲۰ امتیاز به ۸ امتیاز می‌رسید.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.