فوتبال نباید قربانی زد و بند های ناسالم بشودکریمی و مهدوی کیا در بیانیه ای مشترک؛ از معادلات پشت پرده آگاهیم

0 30

مهدی مهدوی کیا و علی کریمی بیانیه مشترکی را منتشر کردند.

به گزارش پرسپولیس نیوز،دو پیشکسوت باشگاه پرسپولیس بیانیه مشترکی را منتشر کردند که به شرح زیر است:

بدون تعارف می خواهیم برخی مسائل فوتبال ایران را با مردم سرزمینمان ، از هواداران و عاشقان فوتبالی و پیشکسوتان و رسانه ها گرفته تا مدیران فوتبالی اعم از روسای هیات ها و مدیران باشگاه ها در میان بگذاریم . با اینکه در هفته های گذشته غم از دست دادن دوستان عزیزمان مهرداد میناوند و علی انصاریان قلب ما را شکست و دل ما ، خانواده هایشان و هواداران قدرشناس فوتبال را به درد آورد اما ما را در تصمیمان برای ورود به عرصه مدیریت فوتبال و کمک به آینده پر طرفدار ترین ورزش ایران مصمم تر از قبل کرده است . علی کریمی و مهدی مهدوی کیا مانند خیلی از پیشکسوتان فوتبالي که سال ها با گوشت و پوست و‌استخوانشان فوتبال را لمس کرده اند ، خیلی خوب می دانیم که فوتبال از معدود دلخوشی های مردم این مرز و بوم است؛ مردمانی که با افتخار آفرینی و موفقيت های فوتبالی اشک شوق می ریزند و در شکست ها و‌ناکامی‌ها روزها افسرده و سرخورده می شوندو ما اهالی فوتبال ، سال ها اين غم ها و شادي ها را از نزديك شاهد بوده ايم و در کنار مردم خندیدیم و اشک ریخته ایم . امثال مهدوی کیا و کریمی ها اعتبارشان را از لطف و محبت همین مردم به دست آورده اند و ‌یقینا به خاطر همین لطف مردم بود که بعد از تغییرات اساسی در اساسنامه فدراسیون و‌فرصتی که فراهم‌شد تا فوتبالی ها هم وارد انتخابات فوتبال شوند، ما نیز مجاب شدیم تا وارد انتخابات ۱۰ اسفند شویم . از معادلات پشت پرده کاملا آگاهیم اما داوطلب شدیم تا ثابت کنیم ، انتقادهای چند سال گذشته فقط شعار نبوده و با کسی هم حب و بغض شخصي نداریم بلکه معتقدیم این فوتبال باید عاری از فساد و کاملا پاک و شفاف باشد .
فوتبال برای ما و خیلی از پیشکسوتان ، خط قرمز است پس نباید فوتبال قربانی زد و بندهای ناسالم شود، زد و بندهایی که در آن حق داوران، بانوان، پیشکسوتان،هواداران و استعدادهای ناب و …. نادیده گرفته و فقط عده ای خاص و بعضا چهره های غیر فوتبالی از آن بهره مند شوند .
پس ثبت نام کردیم تا بلکه بتوانیم از انتقادهایمان ‌دفاع کنیم و ثابت کنیم نقدهایم صرفا حرف نیست و حالا که آمده ایم شعارمان خیلی واضح و‌روشن فوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی است .
این شعار هیچ‌تضادی با رایزنی و گفت و گو با افراد سالم و دلسوز ندارد چرا که همچنان معتقدیم در این فوتبال ورشکسته با بدهی های میلیون دلاري، هستند افرادی که خون و دل فوتبال را می خورند تا بلکه بتوانند این کشتی به گل نشسته را نجات دهند.

براي ما مسير و نقشه راه با تدوين يك برنامه استراتژيك و مدون مشخص است، برنامه اي كه به كمك افراد متخصص در حوزه هاي اقتصادي، حقوقي، امور مربوط به داوري و مسايل بين المللي و …آماده شده تا هر مديري كه توان حركت در چارچوب برنامه تدوين شده را داشته باشد، ما را همراهي كند. برنامه هايي كه تمامي فعاليت هايش شفاف و روشن است، مسيري كه فرد ناسالم نمی تواند همراهش باشد و مدير سالم قادر خواهد بود تا خط پايان ما را همراهی کند ، بنابراين مقابل هيچ فرد يا هياتي گارد بسته نداشته و نداریم مگر اينكه فردي علاقه اي به همراهي در اين برنامه شفاف نداشته باشد.

در اين برنامه جايي براي ارايه گزارش دروغين وجود ندارد و نمي توان با آمار نادرست باشگاه هايمان را به سازمان داخلي و خارجي درآمدزا معرفي كنيم در حالي كه اين فوتبال چه در رده ملي و چه در رده باشگاهي كاملا ورشكسته است.
در اين برنامه استراتژيك توسعه فوتبال از پايه تا رده هاي بالا در اولويت قرار دارد، به مسايل فوتبال بانوان ريشه اي توجه شده و براي داوران مصونيت و استقلال بيشتري در نظر گرفته شده است.

پاك سازي فوتبال صرفا يك شعار نيست بلكه براي ما يك هدف است، هدفي كه با زد و بندهاي هميشگي محقق نخواهد شد، چون معتقدیم سرانجام زد و بندهاي نادرست ختم مي شود به قراداد ننگين با ويلموتس، شعار و عوام فريبي به استفاده از VAR و سواستفاده از احساسات هواداران، هديه دادن پست هاي مختلف به دوستان، وضعيت مبهم و درد آور فوتبال بانوان،مشكلات فراوان ورزشگاه ها، بدهي هاي كلان و صدها معضل ديگر.

با كريمي و مهدوی کیا يا بدون ما ، اميدواریم در انتخابات ١٠ اسفند فضا هماني نباشد كه سال ها فوتبال ايران از آن لطمه خورده و در كنار ٨٥ ميليون جمعيت فقط عده اي خاص از آن بهره برده اند و فوتبال هم قرباني شعارهاي بي پايه و اساس شده است.

فوتبال پاكم آرزوست
دوستدار شما
علي كريمي – مهدی مهدوی کیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.