فکری، بازنده در بازی‌های بزرگبدون شکست مقابل مدعیان

0 15

شیوا دورانگر – خبرنگار: تیم فکری، فینال نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر را در اصفهان به تیم سپاهان باخت و صدرنشینی را به حریفش تقدیم کرد تا فرصت قهرمانی در نیم‌فصل را از دست داده باشد. استقلال به مانند بسیاری از بازی‌های امسال سردرگم و بی‌برنامه بود و تاکتیک خاصی برای رسیدن به گل نداشت و در همان دقایق ابتدایی نیمه اول روی اشتباه مدافعانش 2 گل دریافت کرد و بازی را به رقیب مستقیمش واگذار کرد. به گواه آمار این تیم هیچ موقعیت خطرناکی را روی دروازه سپاهان نتوانست خلق کند و طی ۹۰دقیقه، فقط یک ضربه در چهارچوب در این بازی داشت. درحالی‌که آبی‌پوشان تیمی پرمهره را در اختیار دارند ولی نه فقط در برابر سپاهان که مقابل سایر مدعیان و تیم‌های بالانشین لیگ هم بازی‌های خوبی ارائه نکرده و آن‌طور که باید امتیاز نگرفته‌اند.

ناکامی استقلال مقابل مدعیان
اگر با استناد به جدول لیگ، ۶تیم سپاهان، استقلال، پرسپولیس، فولاد، نفت آبادان و گل‌گهر را مدعی اصلی قهرمانی در لیگ بیستم بدانیم، فکری و تیمش تا به این‌جا فقط مقابل یکی از رقیبان مستقیم خود که گل‌گهر امیر قلعه‌نویی باشد با دست پر زمین را ترک گفته و به فولاد و سپاهان بازی را واگذار کردند. آبی‌ها برابر نفت آبادان و پرسپولیس با خوش‌شانسی یک امتیاز گرفتند و اگر داور گل سالم نفتی‌ها را مردود نمی‌کرد یا سرخپوشان فرصت‌سوزی نمی‌کردند چه بسا شکست سنگینی را در دربی تجربه کرده بودند. در واقع آن‌ها در نبرد رودررو با مدعیان ۵ امتیاز گرفته‌اند. نتایج استقلال به شرح زیر است:
*فولاد ۲ – استقلال یک
*استقلال یک – نفت آبادان یک
*استقلال ۲ – پرسپولیس ۲
*گل‌گهر یک – استقلال ۲
*سپاهان ۲ – استقلال صفر

تحول سپاهان با نویدکیا
تیم فوتبال سپاهان که در هفته پایانی نیم فصل توانست با شکست استقلال به صدر جدول برسد، با محرم نویدکیا نتایج خوبی تا به این‌جای لیگ داشته است و بعد از این‌که در هفته اول به تیم گل‌گهر در سیرجان باخت، مقابل دیگر مدعیان شکست نخورد و توانست نفت آبادان را در خانه این تیم مغلوب کند و از پرسپولیس یک امتیاز در آزادی بگیرد. سپاهانی‌ها یک تساوی مقابل فولاد داشتند و درمجموع ۸امتیاز از حریفان مستقیم خود گرفته‌اند.
*گل‌گهر ۳ – سپاهان یک
*سپاهان یک – فولاد یک
* نفت آبادان یک – سپاهان ۲
* پرسپولیس صفر – سپاهان صفر
* سپاهان ۲ – استقلال صفر

پرسپولیس بدون باخت مقابل رقبا
شاگردان گل‌محمدی در بازی‌های به اصطلاح 6امتیازی لیگ، بهترین عملکرد را داشته و از ۴جدالی که تاکنون برابر مدعیان برگزار کرده‌اند، در مجموع ۸امتیاز به دست آورده‌اند. پرسپولیسی‌ها ۶امتیاز مقابل نفت آبادان و فولاد دشت کردند و از استقلال و سپاهان هم یک مساوی گرفتند. در واقع هیچ یک از تیم‌های بالای جدول تا به این‌جا نتوانسته این تیم را شکست دهد و اگر این عدم شکست در برابر گل‌گهر حفظ شود تیم پرسپولیس خواهد توانست در این زمینه رکوردار شود.
*پرسپولیس یک – نفت آبادان صفر
* استقلال ۲ – پرسپولیس ۲
* پرسپولیس ۲ – فولاد یک
* پرسپولیس صفر – سپاهان صفر

تساوی‌های سریالی شاگردان نکونام
تا قبل از شکست مقابل پرسپولیس،تیم فولاد مقابل هیچ یک از مدعیان بازنده نبود. شاگردان جواد نکونام ابتدا در یک دیدار جنجالی آبی‌پوشان را در فولاد آره‌نا مغلوب کرده و در زمین گل‌گهر و سپاهان یک امتیاز گرفتند و بعد از باخت به پرسپولیس در بازی برابر دیگر مدعی لیگ یعنی به یک تساوی ارزشمند در آبادان دست یافتند. فولاد با تساوی‌های سریالی تا به این‌جا ۴ امتیاز از رقیبانش گرفته است.
* فولاد ۲ – استقلال یک
* گل‌گهر یک – فولاد یک
* سپاهان یک – فولاد یک
* پرسپولیس ۲ – فولاد یک
* نفت یک – فولاد یک

شگفتی‌سازی نفت
نفت آبادان را باید تیم شگفتی نیم فصل اول لیگ دانست. سیروس پورموسوی بعد از شکست در هفته‌های نخست مقابل پرسپولیس توانست استقلال را در خانه این تیم متوقف کند و گل‌گهر را شکست دهد. آن‌ها بعد از باخت خانگی به سپاهان از فولاد یک امتیاز گرفتند و به طور میانگین یک امتیاز از ۵ دیداری که برابر مدعیان داشتند تصاحب کردند و هم اکنون در رتبه پنجم قرار دارند.
* پرسپولیس یک – نفت صفر
* استقلال یک – نفت یک
* نفت ۲ – گل‌گهر یک
* نفت یک – سپاهان ۲
* نفت یک – فولاد یک

جنگ ۶ امتیازی مدعیان در سیرجان
گل‌گهری‌ها که در فصل گذشته برای بقا می‌جنگیدند، با نفرات خوبی که در نقل‌وانتقالات جذب کردند تا به این‌جا پرقدرت ظاهر شده و حتی توانستند طعم صدرنشینی را هم بچشند. تیم پرستاره امیر قلعه‌نویی فصل را با برد مقابل سپاهان استارت زد و بعد از متوقف کردن فولاد در نبرد با دیگر مدعیان ناکام بود و مقابل نفت آبادان و استقلال شکست خورد و تا به این‌جا ۴ امتیاز از تیم‌های بالانشین گرفته است. سیرجانی‌ها در اخرین بازی نیم فصل میزبان پرسپولیس هستند و باید دید کدام تیم این دوئل ۶ امتیازی را به سود خود رقم خواهد زد.
* گل‌گهر ۳ – سپاهان یک
* گل‌گهر یک – فولاد یک
* نفت آبادان ۲ – گل‌گهر یک
* گل‌گهر یک – استقلال ۲
حال باید دید در شروع نیم فصل دوم، آیا تیم‌هایی که از آن‌ها نام بردیم همچنان می‌توانند در بالای جدول باقی بمانند و یا جای خود را به دیگر تیم‌ها خواهند داد؟ نزدیک بودن امتیازات باعث شده هیچ تیمی در بالای جدول احساس امنیت نداشته و هر آن امکان دارد یک تیم جایگاه خود را از دست دهد.به طوری که در حال حاضر تیم‌های آلومینیوم و تراکتور در تعقیب تیم‌های صدرنشین هستند که این می‌تواند رقابت را در ادامه لیگ داغ‌تر کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.