جوان سرخپوش را دو دستی تقدیم کردیم و حالا از پرتغال قرض گرفتیمشهریار، جوان رعنا شده پرسپولیس

0 10

مهدی وفامنش – خبرنگار: بالاخره می‌توانم بعد از یک ماه امشب راحت بخوابم. در این یک ماه خیلی سختی کشیدم و امیدوارم که بتوانم برای باشگاه بزرگ پرسپولیس مثمرثمر باشم.

بازیکن سابق تیم جوانان پرسپولیس مثل بیشتر اوقات قربانی بی‌توجهی مسوولان و مدیران تیم‌های پایه باشگاه شد و سر از تیم‌های پایه پیکان در آورد. جوان بلند بالای زنجانی فوتبال، یک سال بعد به تیم بزرگسالان پیکان راه پیدا کرد و به این شکل دوران حرفه‌ای فوتبال خود را آغاز کرد.مهاجم ۱۸۷ سانتی‌متری جدید سرخپوشان در مجموع ۳سال حضورش در پیکان ۵۲ مسابقه با پیراهن این تیم تهرانی انجام داد ۱۵بار موفق به گلزنی شد.

البته مغانلو 2 سال از پیکان به صورت قرضی راهی انزلی شد و پیراهن ملوانان را به تن کرد و طی 2 فصل حضورش در انزلی ۲۰ گل در ۵۳ مسابقه به ثمر رساند و با پیراهن این تیم گیلانی آقای گل لیگ دسته اول شد. شهریار دوباره به تهران بازگشت و این بار دیگر همه او را به خوبی شناختند چند تیم از جمله پرسپولیس در ابتدای فصل جاری خواهان جذب مهاجم بلند بالای پیکان شدند اما او دنبال چالش جدید و هیجان‌انگیزی بود. چالشی که هر فوتبالیستی دوست دارد با آن روبه‌رو شود و حضور در یک لیگ اروپایی بود. پرتغال و سانتاکلارا مقصد جدید مغانلو شد. آن هم با قراردادی 3ساله اما یک اتفاق نه چندان خوب کار شهریار را در هفته‌های ابتدایی لیگ پرتغال سخت کرد، مصدومیتی نیمه سنگین انهم برای مهاجمی تازه وارد سخت بود ولی او همچنان مصمم بود ۶ بازی برای سانتاکلارا گلی برای مغانلو به همراه نداشت و دیدار حساس جام‌حذفی پرتغال و پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت مهم‌ترین زمان برای خودنمایی شهریار بود. بازی تا اواخر نیمه دوم یک بر یک مساوی پیش می رفت که پرولز بلند شهریار ایرانی و گل پیروزی بخش سانتا. از ان مدل پرواز‌هایی که شهریار فراموش نشدنی فوتبال ایران با لباس بایرن، هرتا و … رقم زد.

سانت با گل مغانلو به مرحله یک هشتم جام‌حدفی پرتغال رسید. مشکلات پرسپولیس در خط حمله، محرومیت آل‌کثیر و خرید‌های هجومی نه چندان موفق که بی‌سروصدا آمدند و عده‌ای بی‌سروصدا رفتند، مدیران و کادرفنی را بر آن داشت که شرایط حضور موقت مغانلو را در ایران فراهم کنند. یک ماه رایزنی مخفیانه مدیران باشگاه و چانه‌زنی با تیم پرتغالی بالاخره منجر به ثبت قرارداد با مهاجم خوش اتیه فوتبال ایران شد. سمیعی حالا بی‌سروصدا شرایط حضور دومین لژیونر به پرسپولیس را فراهم کرد و 2 مهره ارزشمند را برای نیم فصل دوم به داشته‌های کادرفنی و پرسپولیس اضافه کرد. حالا همه امیدوارند با حضور ترابی و مغانلو و پایان دوران محرومیت آل‌کثیر از اوایل ماه آینده شاهد تیمی هجومی‌تر از گذشته در لیگ داخلی و آسیا باشیم. شهریار آمد با شماره ۷۰ پرسپولیس که خاطرات خوش فراوانی را در خط حمله سرخپوشان برای ما به یادگار گذاشت.

راستی چقدر جای مهرداد خالی است ظاهرا قرار نیست تمام این اخبار خوب این روز‌های پرسپولیس داغ نبودن مهرداد و علی انصاریان را از دلمان کم کند. چقدر زود می‌گذرد و مثل برق و باد به چهلم مهرداد عزیز نزدیک می‌شویم. کاش بودند کنار آن‌ها آماده کسب جام پنجم می‌شدیم.

انتهای پبام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.