الوحده امارات 1 – 0 پرسپولیس ایرانسرخپوشان از پیروزی خسته شدند از صدر نشینی نه!

0 22

تیم فوتبال پرسپولیس در پنجمین هفته از لیگ قهرمانان به مصاف الوحده امارات رفت.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، گزارش لحظه به لحظه این بازی به شرح زیر است:

هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا 2020-2021 ، دوشنبه 1400/02/06

ورزشگاه:جواهر لعل نهرو

تانتاشف ایلگیز(ازبکستان)

کمک‌ها: آندری تی‌ساپنکو و تیمور گاینولین(ازبکستان)/ داور چهارم: عمار ابراهیم(بحرین).

 

ترکیب الوحده:محمد الشمسی، محمد برغوش، لوکاس پیمنتا، تیم ماتاز، منصور الحربی(دقیقه 79 عبدالله انور)، عبدالله الکربی، لی میونگ جو، نهیان عادل(دقیقه 61 خلیل ابراهیم)، فارس جمعه، عبدالله حامد و عمر خربین/ سرمربی : هنک تن کاته

ترکیب پرسپولیس:حامد لک، سید جلال حسینی(دقیقه 79 مهدی عبدی)، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی ترابی، میلاد سرلک(دقیقه 46 احمد نوراللهی)، کمال کامیابی‌نیا، احسان پهلوان، وحید امیری(دقیقه 78 علی شجاعی)، شهریار مغانلو(دقیقه 46 امید عالیشاه)، عیسی آل کثیر و سیامک نعمتی(دقیقه 46 مهدی شیری)/ سرمربی : یحیی گل محمدی

 

اخطار:

  • الوحده:فارس جمعه(13)، الکربی(49)،منصور الحربی(72)،محمد الشمسی (84)،عبدالله سلمین (87)
  • پرسپولیس:مهدی ترابی(50)،وحید امیری (76)

اخراج:عبدالله انور(83) از الوحده

لحظات حساس:

دقیقه 11: کرنر برای پرسپولیس را مهدی ترابی به روی دروازه ارسال کرد اما ضربه سر مغانلو راه به جایی نبرد.

دقیقه 34: عمر خریبین با یک شوت خطرناک دروازه پرسپولیس را تهدید کرد اما حامد لک با واکنش عالی توپ را با یک دست از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

دقیقه 52: پاس عمقی احمد نوراللهی برای وحید امیری و جا گذاشتن مدافع الوحده توسط این بازیکن می رفت تا دروازه این تیم را باز کند اما این اتفاق رخ نداد.

دقیقه 56: تصاحب توپ پشت محوطه جریمه توسط احسان پهلوان با چرخش این بازیکن و شوت محکم او به سمت دروازه همراه بود که توپ به تیر دروازه برخورد کرد.

شرح گل:

دقیقه 5(الوحده امارات 1 – 0 پرسپولیس ایران): نفوذ ماتاوز از سمت چپ محوطه جریمه سرخپوشان با ضربه روی پای این بازیکن و باز شدن دروازه پرسپولیس همراه بود.

 

شرح بازی:

شاگردان یحیی گل محمدی که صعودشان به مرحله بعد لیگ قهرمانان قطعی شده است ، در بازی مقابل الوحده حضور یافتند.

کادر فنی برای این بازی ترجیح داد امید عالیشاه و احمد نوراللهی را روی نیمکت بنشاند و حضور آل کثیر و کامیابی نیا ، تغییرات سرخپوشان نسبت به بازی رفت مقابل این تیم به شمار رود.

در دقایق ابتدایی نیمه نخست دروازه پرسپولیس باز شد اما تا دقایق پایانی این نیمه موقعیت چندانی به دو تیم نرسید تا در نتیجه تغییری به وجود آوردند و سرخپوشان با قبول شکست در این نیمه وارد رختکن شدند.

در نیمه دوم وضعیت کمی متفاوت بود و پرسپولیس با چند حمله خوب آغازگر بازی شد. تعویض های هجومی یحیی گل محمدی متاسفانه باز هم راهی به دروازه الوحده باز نکرد و بازیکنان تنها توانستند دروازه حریف را بارها تهدید کنند.

الوحده ای ها که انور را در دقیقه 79 بازی روانه میدان کرده بودند پس از خطای بدی که پشت محوطه جریمه روی علی شجاعی انجام داد، او را با کارت قرمز داور از دست دادند. از دقیقه 82 الوحده 10 نفره به بازی ادامه داد.

این بازی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به نفع الوحده به پایان رسید تا بالاخره پس از 4 هفته سرخپوشان دست از پیروزی بردارند.

 

آمار بازی:

مالکیت توپ: 73 درصد

گل زده: صفر

تعداد پاس: 520

کارت زرد: 2

شوت به دروازه: 2

مالکیت توپ: 27 درصد

گل زده: یک

تعداد پاس: 182

شوت به دوازه: 2

کارت زرد: 5

حواشی:

*جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از طریق امیرعلی حسینی مدیر بین‌الملل باشگاه درخواست خود مبنی بر حمل عکسی از حمید جاسمیان اولین کاپیتان سرخپوشان در ابتدای بازی توسط بازیکنان را به کمیته اجرایی لیگ قهرمانان آسیا ارسال کرد که این موضوع مورد موافقت قرار نگرفت.

*درخواست بعدی باشگاه پرسپولیس بازی با بازوبند های مشکی بود که این اتفاق از سوی کمیته اجرایی رد نشد.

*گل تیم ماتاوز در دقیقه 5 بازی الوحده و پرسپولیس سبب شد دروازه حامد لک برای اولین بار از زمان حضور وی در جمع سرخ پوشان در مسابقات لیگ قهرمانان در جریان مسابقه باز شود. لک تاکنون در رقابت‌های آسیایی تنها روی ضربات ایستگاهی و پنالتی گل خورده بود.

* در دقیقه 30 داور برای استراحت و آب نوشیدن بازیکنان دو تیم وقت یک دقیقه ای در نظر گرفت. در این زمان داود فنایی مربی درواز‌ه‌بان های پرسپولیس به سمت لک رفت و با جدا کردن وی از سایر نفرات اختصاصی با این دروازه بان صحبت کرد.

*سرمربی سرخ‌ها در ابتدای نیمه دوم دست به تغییراتی در ترکیب تیمش زد و سه تغییر شکل داد؛ مهدی شیری، احمد نوراللهی و امید عالیشاه سه بازیکنی بودند که در ابتدای نیمه دوم از سوی کادرفنی مجوز حضور در زمین را به دست آوردند تا سرخ‌ها امیدوار به تغییر نتیجه و دستیابی به هدف خود در صعود باشند. شهریار مغانلو، میلاد سرلک و سیامک نعمتی سه بازیکنی بودند که در نیمه دوم از ترکیب خارج شدند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.