اعتراض باشگاه پرسپولیس در ماجرای توقیف سند ساختمان باشگاهاز دارایی‌های خودتان مایه بگذارید

0 16

میلاد اعظمی – خبرنگار: عصر سه‌شنبه بود که اعلام شد به علت بدهی فدراسیون فوتبال به شرکت شستا در ماجرای قرارداد مارک ویلموتس سند تک برگ ساختمان فدراسیون فوتبال به نام شرکت شستا زده شد و 3 دانگ از سند ساختمان باشگاه پرسپولیس هم به عنوان دارایی فدراسیون به نام شستا خورده شد. این در حالی بود که از چند ماه پیش چنین بحثی مطرح شده و هر بار از سوی مسئولان امر پاسخ روشن و درستی در مورد آن داده نشد تا بالاخره اتفاقی که پیش بینی می‌شد، رخ بدهد. همین مسئله باعث شد تا سراغ جزئیات این پرونده برویم و جزئیات این موضوع را با خوانندگان خود در میان بگذاریم.

ساختمان باشگاه پرسپولیس به چیتگر می‌رود

حدود یک سالی هست که در مورد انتقال محل ساختمان باشگاه پرسپولیس از محل فعلی به غرب تهران و منطقه چیتگر صحبت شده است. روز اولی که جعفر سمیعی به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به ساختمان باشگاه رفت اعلام کرد که هر چه سریعتر باید محل ساختمان تغییر پیدا کند و البته در دوره قبل هم کارهای ابتدایی در این مورد انجام شد اما به نتیجه نرسید.

حالا با این اتفاقی که در مورد 3 دانگ از سند ساختمان باشگاه پرسپولیس رخ داده، احتمال جابجایی ساختمان بسیار زیاد است. ذکر این نکته ضروری است که باشگاه پرسپولیس 4 ساختمان در منطقه چیذر و ۲ ساختمان هم در منطقه چیتگر دارد که قرار است ساختمان باشگاه پرسپولیس به یکی از این 2 ملک منطقه چیتگر یا شاید به یکی از ساختمان‌های منطقه چیذر برود.

هنوز به صورت رسمی چیزی به پرسپولیس اعلام نشده

با وجود این که از عصر سه‌شنبه مسئله انتقال 3 دانگ سند ساختمان باشگاه پرسپولیس به شرکت شستا مطرح شده، تا الان در خصوص این مسئله نه فدراسیون فوتبال و نه شرکت شستا چیزی را به صورت رسمی به باشگاه پرسپولیس اعلام نکردند. فقط در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ بود كه اعلام شد چنین مشکلی وجود دارد و همان زمان هم گفته شد که مشکل حادی نیست و کاملا قابل حل شدن است و مسئولان باشگاه پرسپولیس منتظر هستند موضوع به صورت رسمی به آنها اعلام شود.

اعتراض پرسپولیسی‌ها

در این بین مسئولان باشگاه پرسپولیس به کل روند ماجرا اعتراض دارند. آنها معتقدند که به غیر از ساختمان فدراسیون فوتبال، این نهاد املاک دیگری هم دارد که با فروش آنها بشود از پس بدهی به شستا برآمد اما چه اصراری وجود داشته که از 3 دانگ سند مالکیت ساختمان باشگاه پرسپولیس مایه گذاشته شود؟ پرسپولیسی‌ها معتقدند فدراسیون فوتبال به اندازه کافی املاک و اموال دارد که بشود از آنها برای صاف کردن بدهی سنگین به شستا استفاده کرد و دیگر لزومی نداشته که از ساختمان باشگاه پرسپولیس مایه گذاشته شود.

فقط ۳ دانگ از ساختمان فعلی به نام پرسپولیس است

مسئله بسیار مهم در این پرونده این است که از 6 دانگ ساختمان فعلی باشگاه فقط ۳ دانگ متعلق به خود باشگاه پرسپولیس است و 3 دانگ دیگر جزو اموال فدراسیون فوتبال محسوب می‌شود هر چند در گذشته مدیران باشگاه تلاش کردند تا این ۴ دانگ را هم به نام پرسپولیس بزنند اما این اتفاق رخ نداد. حتی در زمان علی‌اکبر طاهری قرار بود هم ۳ دانگ سهم فدراسیون به نام پرسپولیس شود و هم ساختمان کناری باشگاه خریداری شود تا با تجمیع این 2 ساختمان، یک ساختمان بزرگ و شکیل برای پرسپولیس بسازند، البته که هیچ وقت این اتفاق رخ نداد.

با رفتن ۳ دانگ، مشکلی باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی‌کند

مسئله‌ای بسیار مهم که موجب نگرانی هواداران در این پرونده شده این است که با فروش 3 دانگ سهمیه فدراسیون فوتبال به شستا مشکلی باشگاه پرسپولیس را تهدید خواهد کرد یا خیر؟ واقعیت این است که حتی اگر ۳ دانگ فدراسیون فوتبال هم به نام شرکت شستا زده شود اما باز هم 3 دانگ دیگر از ساختمان فعلی برای باشگاه پرسپولیس است. یعنی عملا شرایط طوری نیست که مثلاً فکر کنیم با انتقال ۳ دانگ سهم فدراسیون فوتبال از ساختمان باشگاه پرسپولیس به شرکت شستا الان این شرکت می‌تواند پرسپولیس را از ساختمان بیرون کند. بلکه پرسپولیس هم به همان اندازه مالک ساختمان است. هرچند همین مسائل باعث سردرگمی و بلاتکلیفی همه شده است اما از نظر قانونی و مسائل دیگر مشکلی باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی کند.

از هواداران پرسپولیس سوءاستفاده شده؟

نکته‌ای که در کل این ماجرا بسیار مشکوک است، این است که به نظر می‌رسد حتی مسئولان فدراسیون به نوعی از هواداران پرسپولیس در این پرونده سوءاستفاده کردند. یعنی با وجود اینکه فدراسیون فوتبال املاک دیگری هم داشته اما 3 دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس به شرکت شستا به عنوان اموال باشگاه معرفی شده تا شاید به واسطه آن و به واسطه فشار احتمالی هواداران پرسپولیس در این مسئله، بشود این پرونده را به نفع فدراسیون بست.

یعنی ممکن است مسئولان فدراسیون به این فکر کرده باشند که اگر پای پرسپولیس در این پرونده باز شود طبیعتا هواداران این تیم به همین سادگی کوتاه نمی‌آیند و شاید همین فشارها و همین حساسیت‌های هواداران پرسپولیس باعث شود شستا در این پرونده یا حداقل در قسمتی از این پرونده کوتاه بیاید. یعنی شاید یک سیاستی پشت این ماجرای درگیری باشگاه پرسپولیس در این پرونده وجود داشته که در نهایت فدراسیون امیدوار بوده که با اتکا به آن بتواند ساختمان‌هایش را از چنگ شستا دربیاورد.

حواس هواداران پرت نشود؛ سپاهان و استقلال از ساختمان مهم‌تر هستند

حالا صحبت اصلی با هواداران پرسپولیس است. واقعیت این است که مسئله ساختمان باشگاه خیلی مشکل و مسئله حادی نیست اما دقیقاً پیش از بازی حساس با سپاهان چنین موضوعی مطرح می‌شود تا تمرکز پرسپولیس به هم بخورد. اینجا وظیفه هواداران این است که به جای رسیدگی به مسئله‌ای که حل و فصلش تماما به مدیران ارتباط دارد، حواسشان به بازی روز یکشنبه با سپاهان و پس از آن بازی دربی با استقلال باشد. آنقدری که امتیازهای این 2 بازی در قهرمانی پرسپولیس و آینده باشگاه اثرگذار است، بودن یا نبودن 3 دانگ از یک ساختمان در آینده پرسپولیس تاثیری ندارد. پس بهتر است هواداران به جای اینکه انرژی خود را صرف این موضوع بکنند حواسشان به اتفاقات بازی با سپاهان و استقلال باشد و مواظب باشند که یک موقعی باز هم امدادهای غیبی به نفع برخی تیم‌ها و به ضرر تیم آنها رخ ندهد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.