طاهرزاده: این کامل‌ترین پرسپولیس یک دهه اخیر استآل کثیر و مغانلو بالاتر از سطح ایران و آسیا هستند

0 19

جمعه ۲۴ اردیبهشت دربی برگشت در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، همچنان بدون تماشاگر. استقلال در دور رفت با محمود فکری شانس آورد که بازی را به تساوی کشاند.

دیداری که اگر بازیکنان پرسپولیس دقت لازم را داشتند و البته شانس هم با آنها یاری می‌کرد شاید یکی از خاطره‌انگیزترین دربی‌های چند سال اخیر 2 تیم می‌شد اما به هر شکل با تساوی 2-2 خاتمه پیدا کرد.

حالا دوباره 2 تیم به مصاف هم می‌روند، این بار استقلال به فرهاد مجیدی سپرده شده، در حالی که پرسپولیس همچنان با ثبات به کارش ادامه می‌دهد. در همین رابطه با بهنام طاهرزاده بازیکنی که تجربه گلزنی در دربی را هم دارد، صحبت کردیم. او وضعیت پرسپولیس را خیلی بهتر از استقلال می‌داند و در عین حال معتقد است که این تیم اکنون صاحب بهترین خط حمله نه تنها ایران که آسیاست. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با بهنام طاهرزاده را در زیر می‌خوانید:

خاطرات وحشتناک گلزن دربی از بازی در پرسپولیس

-دربی در پیش است. وضعیت کدام تیم را برای بردن در این مسابقه مساعدتر می‌بینید؟

2 تیم با توجه به اینکه دوره مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا را با موفقیت پشت سر گذاشته و هر 2 به مرحله بعدی صعود کردند شرایط خوبی دارند، حالا دیگر برمی‌گردد به اینکه کدام تیم از نظر روحی و روانی وضعیت بهتری داشته باشد. تا دربی بازی با سپاهان خیلی اهمیت داشت، به هر شکل اگر تیم وضعیت خوب گذشته‌اش را تا روز جمعه حفظ کند، کار سختی در دربی ندارد. چون تیم حالا صاحب خط حمله قدرتمندی شده و نفرات قبلی را هم در اختیار دارد. مصدوم و محروم هم نداریم و فکر می‌کنم می توانیم دربی قشنگ را رقم بزنیم.

-یحیی گل‌محمدی دربی‌بازتر است یا فرهاد مجیدی؟

هر دو دربی‌های زیادی را در دوران بازیگری‌شان تجربه کردند ولی اصلا دربی ربطی به تجربه قبلی آنها ندارد و بازی شرایط خاص خودش را دارد. هر تیمی از نظر روحی و روانی شرایط بهتری داشته و بازیکنانش تمرکز بالاتری داشته باشند می‌تواند نتیجه بگیرد. پرسپولیس هافبک‌های خلاقی دارد و دفاعش مستحکم است. خط حمله‌اش را هم با آل کثیر و مغانلو ترمیم کرده و یکی از کامل‌ترین پرسپولیس‌های این دهه را شاهد هستیم که از خطر دروازه گرفته تا خط حمله، در همه پست‌ها کامل است. دیگر همه‌چیز برمی‌گردد به اینکه زمان بازی وقتی صاحب توپ شدند بتوانند کار تاکتیکی خود را به حریف دیکته کنند. پرسپولیس به راحتی می‌تواند این بازی را ببرد و در پایان ماه رمضان از این طریق عید را به هوادارانش تبریک بگوید.

-برگ برنده پرسپولیس در این بازی چیست؟

به نظر من جفت فورواردهای پرسپولیس می‌توانند برگ برنده تیم باشند. آنها نه تنها ایران که به جرات اکنون بهترین‌های آسیا هستند. آینده آل کثیر و مغانلو می‌تواند مثل طارمی و آزمون باشد که در تیم‌های اروپایی بازی کنند. امید به خدا بعد از قهرمانی دوباره پرسپولیس در لیگ برتر و آسیا می‌توانند به تیم‌های خوب اروپایی بروند. آنها خطرناک‌ترین مهاجمان حال حاضر فوتبال ایرانند. درست است که تیم‌های عربی بازیکنان گران‌قیمتی دارند ولی این 2 نفر یک سر و گردن از آنها هم بالاترند.

-البته استقلال هم دیاباته و قائدی را دارد که از شم گلزنی بالایی برخوردارند.

دیاباته فوروارد خوبی است ولی فوروارد 6دانگ نیست، درحالیکه هم عیسی و هم مغانلو از همه نظر کاملند. فوتبال ما مهاجم زیاد دارد اما هر کدام ضعفی دارند، این 2 اما از همه نظر کاملند. هم قدرت سرزنی دارند، هم جنگنده‌اند، هم با پا گل می‌زنند و هم با شوتزنی. از این مدل فورواردها در ایران کم داریم. قبلا هم گفته بودم عیسی من را یاد علی دایی می‌اندازد.

-دربی قبلی هم استقلالِ محمود فکری شانس آورد نباخت.

احمد نوراللهی 2 تا گل را نزد و شرایط به گونه‌ای بود كه اگر توپ‌هایمان وارد دروازه می‌شد، شاید ۶ گل به آنها زده بودیم. استقلال خیلی خوشخال بود که دقیقه آخر بازی را مساوی کرد. دوستان استقلالی خودم می‌گفتند واقعا شانس آوردیم. بازی رفت استقلال از دست پرسپولیس فرار کرد در حالی که می‌شد یک باخت پرگل برای این تیم رقم بخورد ولی مطمئن باشید با شرایط کنونی پرسپولیس استقلال را می‌برد.

-طی روزهای گذشته شاهد بحث و جدل‌هایی بین باشگاه پرسپولیس و سازمان لیگ بودیم که درنهایت آن صحبت‌هااز سوی سازمان لیگ مطرح شد که واقعا جای تعجب داشت.

حق مسلما با پرسپولیس بود. چطور سری قبل تمام درخواست‌هایی که سرپرست استقلال داد مو به مو اجرا شد و بازی‌های پرسپولیس را فشرده کردند تا زمانی که دربی برگزار می‌شود 2 تیم از نظر بازی مساوی باشند؟ چطور امروز زیر بار درخواست پرسپولیس نمی‌روند؟ این می‌شود فرق گذاشتن بین تیم‌ها. وقتی که عزیزی خادم آمد، هنوز معلوم نبود که آنها به چه سمت و سویی سوق دارند که با این برخوردها مشخص می‌شودآنها می‌خواهند چه اتفاقی رقم بخورد. این کارشکنی علیه پرسپولیس است و می‌خواهند بعد از ۴ سال قهرمانی جلوی روند پرسپولیس گرفته شود که با سیستم مدیریتی قوی و کادرفنی و سرپرستی و غیرت بازیکنان مطمئن باشید جلوی همه این نابرابری خواهیم ایستاد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.