گل به خودی مجیدی قبل از دربیترس دادن قهرمانی دوباره به پرسپولیس؛ کابوس استقلالی‌ها

0 35
گل به خودی مجیدی قبل از دربیترس دادن قهرمانی دوباره به پرسپولیس؛ کابوس استقلالی‌ها

شیوا دورانگر – خبرنگار: فرهاد مجیدی دوباره علیه وزارت ورزش موضع گرفت و جنگ را با مدیران استقلال علنی کرد. او مدعی شد تیمش را با دلالی بسته اند و با این صحبت‌های حاشیه ای باز هم برای استقلال قبل از بازی حساس دربی تنش ایجاد کرد.

مجیدی از اینکه وزارت ورزش در انتخاب مدیر رسانه‌ای استقلال دخالت کرده و مانع نشستن پزشک مورد نظر وی روی نیمکت استقلال شده انتقاد کرد و گفت: هراتیان مدیر ایفمارک، اجازه نمی‌دهد پزشکی که می‌خواهیم، روی نیمکت بنشیند. نه پرسپولیس و نه یحیی گل‌محمدی نیازی به این کارها ندارند! مجیدی جوری که کسی به آن حمله نکند، با زیرکی خاصی ذهن‌ها را به این سمت برد که وزارت به خاطر پرسپولیس اجازه این کارها را به استقلال نداده است! اما به راستی اینکه مدیر رسانه‌ای استقلال چه کسی باشد و کارهای پزشکی این تیم را چه کسی انجام دهد چه توفیری به حال گل‌محمدی و تیمش دارد؟
افرادی که اسم بردیم آیا قرار است در ترکیب استقلال در دربی بازی کنند که بود یا نبودشان برای پرسپولیس یا هر تیم دیگری مهم باشد که سرمربی استقلال می‌گوید اجازه نمی‌دهند تیم‌ها جوانمردانه بازی کنند؟
سرمربی استقلال در حالی پای وزارت ورزش را در ماجرای انتخاب پزشک به میان می‌آورد که مرکز پزشکی ایمفارک اصلا ارتباطی به وزارتخانه ندارد و زیر نظر AFC و FIFA فعالیت می‌کند. برخلاف هوچی‌گری مجیدی ایراد از خود استقلال بوده و مشخص شد مدرکی که این باشگاه به این مجموعه ارائه داده ناقص بوده است. زهره هراتیان، رئیس مرکز پزشکی ایفمارک در این باره بیان کرد: فردی که باشگاه استقلال معرفی کرده تا برای او کارت پزشک صادر شود، مدرک دندانپزشکی داشته است و آنها منتظرند استقلالی‌ها مدرک معادلی که تاییدیه وزارت بهداشت و درمان را دارد ارائه دهند و هر زمان که این مدرک را ارائه کنند منعی برای حضور روی نیمکت ندارد. وی در ادامه گفت: اگر در بازی یک بازیکن از ناحیه زانو یا سر صدمه ببینند یا بازیکنی دچار عارضه قلبی شود، همکار دندانپزشک من باید آن‌ها را معاینه یا معالجه کند؟ مخالفت ما در ایفمارک دقیقاً همین نکته است و در راستای محافظت از بازیکنان و منافع هواداران این تصمیم را گرفتیم. جالب اینجاست بعد از مصاحبه هراتیان، باشگاه استقلال مدارک پزشکی دکتر آبادی را منتشر کرد، در حالی که می‌توانست این را زودتر به ایمفارک ارائه دهد تا این جار و جنجال‌ها ایجاد نشود. عجیب است که باشگاه‌های فوتبال ما نسبت به قوانین بی‌توجه هستند و همیشه در توهم توطئه هستند و دنبال این که همه چیز را در فضای مجازی حل و فصل کنند!
تیم مجیدی بازی قبل را به ذوب آهن انتهای جدولی باخت و شانس آورد که این شکست در زیر سایه حاشیه نقش جهان قرار گرفت. استقلالی‌ها سعی کردند در روزهای قبل با فشار به کمیته انضباطی برای محروم کردن پرسپولیسی‌ها و انتشار بیانیه تیم داوری دربی را تحت تاثیر قرار دهند تا بلکه بتوانند مثل بازی رفت از تیم آماده پرسپولیس امتیاز بگیرند. همانطور که گفته شد مجیدی از حمایت پرسپولیس توسط وزارت گفت و داستان تخیلی توطئه علیه استقلال. حتی به محمود فکری کنایه زد که تیم را بد بسته و این تیم در دفاع تیمی مشکل دارد نه فردی، تا قبل از هر نتیجه‌ای بهانه‌های لازم را برای مبرا کردن خودش از ناکامی احتمالی در این بازی جور کرده باشد. اما حرف‌های مجیدی بیشتر شبیه گل به خودی است و تیمش را در دامی که برای رقیب پهن کرده بود گرفتار کرد.
حرف‌های مجیدی را بخوانید تا بهتر متوجه آنچه گفتیم بشويد. «گفتند آقای مبین از وزارت ورزش مخالف انتخاب مدیر رسانه‌ای است. او چه کاره است که در مورد استقلال نظر بدهد؟ همین کارها را کردید که استقلال 2 سال با دلالی بسته شد.» مجیدی با گفتن این جمله رسما به مدیران سابق و فعلی استقلال و بازیکنانش انگ دلالی زد و کیفیت فنی شاگردانش را زیر سوال برد. او در جای دیگری هم گفته بود استقلال 2 سال پیاپی است که با نظر سرمربی بسته نمی‌شود و در یک پست چند بازیکن دارند و اگر در پستی دیگر بازیکنی مصدوم شود، جایگزین ندارد. به هرحال وقتی یک مربی همیشه استندبای است که جای مربیان دیگر را بگیرد همین می‌شود که تیم را خودش نمی‌بندد. مجیدی قبل از این در 2 مقطع مربی استقلال شده بود. یک بار به جای شفری آمد که برکنار شده بود و قبل از این هم جای استراماچونی را گرفته بود. در هر 2 مقطع استقلال تیم پرستاره‌ای داشت، خصوصا در زمان مربی ایتالیایی این تیم بازی‌های خوبی را انجام داد. پس ایراد از بازیکن نیست. همین حالا هم روی نیمکت استقلال بازیکنان خوبی حاضر هستند و برخلاف ادعای مجیدی این تیم در هر پست چند بازیکن خوب دارد به طوری که در خیلی از بازی‌ها این مربی از بین دیاباته و مطهری به یک بازیکن میدان می‌دهد یا نفرات سرشناسی چون غفوری و میلیچ نیمکت‌نشین می‌شوند. اما در تیمی که گل‌محمدی بسته است، خیلی از بازیکنان جذب نشدند و پرسپولیس نیم فصل را بدون مهاجم تخصصی و مدافع میانی ذخیره بازی کرد. حتی در مسابقات آسیایی هم این مربی مجبور شد به جای امیری از هافبک تهاجمی‌اش در پست مدافع چپ بهره بگیرد. اما آیا به راستی استقلال هم این مشکلات را دارد؟
اگر مجیدی هم به جای اینکه قبل از فینال جام حذفی برای تیمش حاشیه‌سازی کند و تیم را بعد از ناکامی در این بازی ترک کند در استقلال مانده بود الان خودش تیم را بسته بود نه اینکه وسط فصل جای فکری را بگیرد.
اما به نظر می‌رسد این رفت و آمدها هیچ تغییری در نگرش مجیدی ایجاد نکرده و او همان مربی عجولی است که قبل از بازی‌های حساس با مدیران دچار تنش می‌شود و مقابل مامور قانون می‌ایستد و با دیدن يك اشتباه از داور، کبیر و صغیر را در مظان اتهام قرار می‌دهد. او همانی است که وزیر ورزش و معاونانش را به حمایت از پرسپولیس متهم می‌کند و به ساعتی نکشیده حرف‌هایش را پس گرفته و معاون وزیر امور خارجه را هدف می‌گیرد.
جالب است که فرهاد مجیدی قرار است یک دستیار ایتالیایی را به کادرفنی‌اش اضافه کند. بدبینانه است اگر تصور کنیم این تصمیم بدون هماهنگی با وزارت ورزش گرفته شده باشد، استقلال بدون وزیر نمی‌تواند مربی را استخدام کند. چطور وقتی این وزارتخانه تصمیمی به نفع استقلال می‌گیرد درباره‌اش حرفی زده نمی‌شود؟ مگر حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران ممنوع نیست؟ چطور مجیدی می‌خواهد دستیار ایتالیایی به کادرش اضافه کند وقتی فدراسیون عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی جدید را برای باشگاه‌ها ممنوع کرده است؟ کاری به درستی یا نادرستی این تصمیم نداریم اما این قانونی است که وضع شده و همه تیم‌ها در فصل جاری از آن تبعیت کردند. اگر قرار شود برای یک تیم قانون دور زده شود، ظلم در حق سایر تیم‌هاست. به هرحال یک قانون بد بهتر از بی‌قانونی است. یکی از دلایل تصویب این قانون، پرونده‌های خارجی متعددی بود که تیم‌ها، مخصوصا پرسپولیس و استقلال داشتند و فدراسیون به زعم خود خواست که مانع افزایش بدهی‌ها و تحمیل هزینه اضافی به باشگاه‌ها شود. همین حالا استقلال در فیفا پرونده‌های زیادی دارد و طلب مربیان سابق خود را پرداخت نکرده است. اين تيم در حالی كه همین چند روز قبل با شکایت نبوشا میلیشیچ لکیچ دستیار سابق فرهاد مجیدی مواجه شد و باید طلب این مربی را پرداخت کند، به دنبال جذب مربی خارجی دیگری است!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.