حرف برای گفتن بسیار است آقای مجیدیوقتی مجوز داری درباره وزیر با این ادبیات صحبت کنی

0 13
حرف برای گفتن بسیار است آقای مجیدیوقتی مجوز داری درباره وزیر با این ادبیات صحبت کنی

خلاصه مطلب ساده و مختصر است. فرهاد مجیدی در کنفرانس خبری پس از بازی از یک سو به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توهین کرد و از سوی دیگر به یک هوادار پرسپولیس بی‌احترامی و توهین کرد. محمدجواد آذری جهرمی یک شخصیت حقوقی دارد و یک شخصیت حقیقی.

محرومیت یا دادگاه انقلاب؟
اگر توهین فرهاد مجیدی را به جایگاه آذری جهرمی به عنوان توهین به وزیر در نظر بگیریم که باید به دادگاه انقلاب برود و پاسخ‌گو باشد و اگر توهین او را به یک هوادار فرض کنیم که باید منتظر محرومیت او از سوی فدراسیون فوتبال باشیم. این که توهین به وزیر در حین خدمت بوده یا نه که شامل ماده 609 قانون مجازات اسلامی بشود یا نشود، یک بحث حقوقی است که به موضوع ورود نمی‌کنیم ولی به هرحال باید یکی از 2 حالت فوق اتفاق بیفتد.
اصل واقعه
حالا دیگر همه می‌دانند که چه اتفاقی روی داده است. محمدجواد آذری جهرمی که همه می‌دانند یک هودار دو آتشه پرسپولیس است به شکلی به شیوه ساختارشکنانه‌ای آن را بیان می‌کند، کنایه تیز و نکته‌سنجانه‌ای به دو ستاره استقلال می‌زند که آن‌ها را روی بازوی خود هم زده‌اند.
او در توییتی بدون این که نامی از استقلال، دربی یا فوتبال ببرد، نوشت:« ولی به نظرم اون دو تا ستاره، سیاره باشند» مشخصا معلوم بود که او درباره چه چیزی سخن می‌گوید. بعد هم نوبت به واکنش فرهاد مجیدی در کنفرانس خبری رسید که با عباراتی چون؛ شعور ندارن و سطح شعورشون در حد وزیر باشد درباره وی سخن بگوید.
موضع‌گیری تند پرسپولیس
این مساله واکنش‌های متعددی را برانگیخت و البته ادبیات سطح پایین سرمربی استقلال را به رخ کشید که توی ذوق می‌زد. آن هم از فردی که به هر حال مسیر طی شده توسط او در این فوتبال کاملا مشخص است.
در این ميان باشگاه پرسپولیس هم از زاویه دید خاصی به موضوع ورود کرد که جالب و زیرکانه بود. نمی‌دانیم بیانیه‌ای که صادر شد منجر به طرح شکایت رسمی از فرهاد مجیدی، حداقل به فدراسیون فوتبال می‌شود یا نه؟ اما این بیانیه مشخصا ظرفیت موجود برای این کار را نشان داد. توهینی به یک هوادار پرسپولیس اتفاق افتاده است به خاطر کری خوانی فوتبالی که داشته و در آن توهینی هم در کار نبود. همان‌طور که بعضی مطرح می‌کنند که وی به عنوان وزیر نباید این گونه وارد مباحث فوتبالی شود، مساله این است که در آن پیام هیچ اثری از این مساله به چشم نمی‌خورد که وی در قامت یک وزیر، آن حرف را زده باشد. به هر حال هر هوادار فوتبال در زندگی خود شغل و مسوولیتی دارد.
باشگاه پرسپولیس در بیانیه خود به عبور سرمربی استقلال از مرزهای اخلاقی اشاره کرده است و از باشگاه استقلال خواست با او که ادبیات سخیفی داشت برخورد کند.
حمایت استقلال از ادبیات مجیدی
و اما واکنش استقلال به این بیانیه به شکلی بود که گویی چنان ادبیاتی در مجموعه استقلال رفتار جدیدی نیست و قابل پذیرش است.
از سوی دیگر آنها از بیانیه پرسپولیس کاشف به عمل آوردند که نکند بین مدیران باشگاه و محمدجواد آذری جهرمی ارتباطی وجود دارد؟ چه کشف بزرگی هم کردند. خب چه کسی است که نداند بین وزیر و جعفر سمیعی ارتباط دوستانه‌ای وجود دارد و چه قدر هم تیپیکال شبیه هم هستند. البته به این جمع باید صدری را هم اضافه کرد که سال‌ها است در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و در مخابرات و همراه اول فعالیت دارد و اصلا نکته پنهانی نیست.
سعید آذری، مدیرعامل استقلال می‌شود؟
در این میان واکنش یک نفر مثل سعید آذری هم در نوع خود جالب بود و این که او اصلا چرا باید خود را وارد این دعوا کند. کسی که در سال‌های گذشته تمام زور خود را زد تا مدیر پرسپولیس شود ولی با دیوار بلند هواداران برخورد کرد و تیم معروف اصفهانی‌های فوتبال نتوانستند به پرسپولیس ورود کنند. شاید او این روزها در حال برنامه‌ریزی برای حضور در استقلال است که کسی خبردار نشده است. به هر حال ورود او به این بحث و موضع‌گیری برابر آذری جهرمی باید یک دلیلی داشته باشد. موضوع به همین جا ختم نمی‌شود. او برای زیر سوال بردن و شاید تحقیر وزیر درباره تفاوت سیاره و ستاره سوال می‌کند!
به نظر او اصلا متوجه کنایه موجود در آن توییت نشده و اصولا اگر اشراف به همین تفاوت نبود دلیلی برای زدن این توییت وجود نداشت.
فرق سیاره و ستاره بهترین تعبیر در وصف شبه‌افتخار استقلال
در واقع یک کنایه جالب در این ارتباط وجود دارد. ستاره از خودش نور و گرما دارد. نور و گرمای ستاره از وجود خودش است ولی نور و گرمای سیاره از دیگران است. نگارنده این مطلب تا کنون تعبیری بهتر از این در توصیف دو ستاره استقلال ندیده بود. نمی‌دانیم آذری جهرمی وقتی که آن توییت را می‌زد به این بخش از موضوع اشراف داشت یا نه ولی با توضیحات آذری اتفاقا این تعبیر علیه استقلال کامل می‌شود.
مساله خیلی ساده است. فقط تیم‌های قهرمان لیگ کشورها اجازه داشتند که در مسابقات موسوم به جام باشگاه‌های آسیا شرکت کنند. استقلال برای این که قهرمان آسیا شود باید قبلش قهرمان ایران شده باشد. آیا شد؟ خب مساله همین است. سهمیه یک تیم دیگر را به استقلال دادند و در آن روزگاران نه کنفدراسیون اشراف داشت که فدراسیون‌ها چه می‌کنند و نه در ایران این حجم از اطلاعات وجود داشت.
این همان فرق سیاره و ستاره است. تیمی که افتخار و سهمیه و موقعیتش را از خودش دارد و تیمی که اینها را از دیگران دارد.
پرسپولیس، حکومتی است ولی سرمربی استقلال می‌تواند به وزیر توهین کند!
و اما چه چیز به فرهاد مجیدی این جرات و جسارت و مجوز را می‌دهد که درباره یک وزیر با این ادبیات صحبت کند و به تعبیری او را فاقد شعور بخواند. اصلا کاری نداریم که با چنین ادبیاتی از سرمربی یک تیم واقعا از بازیکنان آن چه توقعی بايد داشت. چه طور پرسپولیس حکومتی است ولی سرمربی استقلال می‌تواند درباره یک مقام ارشد دولتی از چایگاه رسمی خود و برابر تریبون‌های رسمی آن گونه حرف بزند و آب از آب تکان نخورد. فرهاد مجیدی حرفی زد که معادل حرف آذری جهرمی نبود.
آذری جهرمی از جایگاه رسمی خود آن حرف را نزده بود ولی فرهاد مجیدی از جایگاه حقوقی و رسمی خود آنگونه توهین آمیز حرف زد. چه چیزی به او و استقلال این قدرت را می‌دهد که آن گونه عمل و صحبت کنند؟
یحیی گل‌محمدی در اوج دعوا با رسول‌پناه از وزیر ورزش انتقاد کرد، با داستان‌های مختلفی روبرو شد که کمتر کسی از آن خبر دارد. ولی فرهاد مجیدی می‌تواند در کنفرانس خبری آن طور حرف بزند؟
بهانه‌ای برای زدن سر هواداران استقلال به سقف
ماجرا باز به همین جا هم ختم نمی‌شود. شاید آذری جهرمی ناجی مجیدی شده باشد. بازی قبل از ساعت 21 و 20 دقیقه تمام می‌شود. آذری جهرمی ساعت 21 و 32 دقیقه توییت می‌زند و فرهاد مجیدی فقط دقایقی بعد، در کنفرانس خبری به این موضوع می‌پردازد تا حالا بعد از 2 باخت استقلال، از او برای هواداران استقلال اسطوره بسازند. او که انتظار داشت آرمان رمضانی برایش در نقش سوپرمن ظاهر شود حالا می‌تواند عملکرد خود را پشت حمله به وزیر، مخفی کند. این هم در نوع خودش جالب است. برای زمان خریدن و منحرف شدن افکار عمومی جامعه هواداری استقلال. حالا هم خدا باید به داد ذوب‌آهن برسد که بعد از پیروزی چند روز قبل برابر استقلال، دوباره زمانی برابر آن‌ها قرار می‌گیرد که باید استقلال از این وضعیتی که دارد خارج شود.
جای خالی کمالوند پر نشد
از زمانی که فراز کمالوند از استقلال رفت، ان ها 2 باخت بد داده‌اند و 6 امتیاز از کف آن تیم بیرون رفت. می‌گفتند فراز کمالوند با شعور فنی که دارد می‌تواند برگ برنده فرهاد مجیدی و استقلال شود و حالا استقلال فراز کمالوند را ندارد و وضعیت فنی استقلال این است که وقتی در دربی به مشکل می‌خورد آرمان رمضانی را برای نجات می‌آورد. مهاجم اضافه می‌کند و از سوی دیگر هافبک‌ها را از دور بازی خارج می‌کند.
در این شرایط استقلال باید زمان بخرد تا دیگران به کمکش بیایند و به حریفان آسانتری برسد و دوباره به هواداران استقلال بگویند باید برای فصل بعد منتظر باشند. مثل سرالگ‌هایی که مشتریان آن‌ها مرتب منتظر فصل‌های جدید هستند تا شاید فیلم به نتیجه‌ای برسد که آنها دوست دارند. حالا فرهاد مجیدی اگر نتواند قهرمانی لیگ را به آنها هدیه کند، در عوض برای آنها خوب دعوا می‌کند و به وزیر و وکیل درشت بار می‌کند.خب، اگر استقلالی‌ها به همین راضی هستند که ما پرسپولیسی‌ها هم راضی هستیم.
مجیدی از 8 سال احمدی‌نژاد هم بگوید
و اما استقلالی‌ها و فرهاد مجیدی که این همه برای کری خواندن یک وزیر، شاکی هستند که کاری هم نمی‌تواند در این فوتبال صورت دهد شاید بد نباشد یادی از 8 سال دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد کنند. دورانی که باعث شد استقلالی‌ها واقعا از خودشان متوقع شوند. احمدی‌نژاد که استقلالی بود. اصلا از وقتی که رفت دیگر استقلال رنگ قهرمانی در لیگ را به خود ندید، خب چرا؟ بد نیست این را روزی چند بار از خودشان بپرسند. پرسپولیسی که رسمش قهرمانی بود چرا در آن دوران به آن روز افتاد. فقط یک قهرمانی در سال 1387 و بعد به مجازات آن، حتی حبیب کاشانی را از کار برکنار کردند که تازه یار غار احمدی‌نژاد بود. دیگر سند محکمتر از این چه می‌خواهیم؟ بی ثباتی مربیان و مدیران پرسپولیس از چه دوره‌ای کلید خورد که به اوایل دوران ریاست جمهوری دکتر روحانی هم کشید؟ فرهاد مجیدی چرا اینها را نمی‌گوید؟
یاد جک تری دی به خیر
ماجرای دربی جام حذفی در سال 90 هم خوب سوژه ای است. همان دربی که استقلالی‌ها از پودر جک تری دی استفاده کرده بودند. همان دربی که به استناد تقویم فدراسیون فوتبال، بازی را هم 2 ماه جلو انداختند که پرسپولیس از فرصت نقل و انتقالات نیم فصل استفاده نکند. اگر قرار به ربط دادن مسایل به یکدیگر باشد که آن زمان دکتر احمدی نژاد رییس جمهور بود.
پس الان باید بیاییم بگوییم تمام افتضاحات با دستور و نفوذ او جمع شد؟ اگر با استدلال استقلال و مجیدی پیش برویم که تمام آن قهرمانی‌ها باید پس داده شود. راستی چه شد که آن پودر استفاده شد و فقط 2 نفر تست دادند و آن 2 هم مثبت شدند و بعد کل ماجرا سَمبل‌کاری شد؟ حرف‌های امیرآبادی بازیکن سابق استقلال درباره ماجرای پودرهای مکمل و غیره را هم فراموش نمی‌کنیم. افشاگری خیلی بدی بود که دیگر جایی برای کتمان باقی نگذاشت. این روزها هم که بحث درباره وضعیت تیم پزشکی استقلال در رسانه‌ها زیاد است.
راستی اگر گفتید؛ چه کسی بود که وقتی 2 بار صحبت از آزمایش خون برای تشخیص دوپینگ شد یک بار کلا استقلال را گذاشت و رفت و یک بار دیگر به کلی از فوتبال خداحافظی کرد؟
بله حرف برای گفتن زیاد است.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.