رئیس کمیته انضابطی فدراسیون فوتبال:کریم باقری مثل نیروی کمیته انضباطی شده است

0 44

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: باشگاه‌ها برای احساسات هواداران خود، بیانیه منتشر می‌کنند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، اسماعیل حسن‌زاده، درباره اتفاقات و حواشی بازی سپاهان و پرسپولیس گفت: این بی‌انصافی است که درباره کمیته انضباطی صحبت شود. مقررات انضباطی ما تکلیف را مشخص کرده است. روال کار این است که بعد از هر مسابقه، گزارشی از ناظر بازی و داور مسابقه صورت بگیرد. الان قرار است باشگاه پرسپولیس در خصوص آن فرد ناشناس دفاعیه بدهد. همچنین باید مدیرعامل‌های دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس برای این مساله صحبت و دفاعیات لازم را انجام دهند.

او ادامه داد: ما باید حق دفاع برای باشگاه متخلف داشته باشیم. ما ۴۸ ساعت حق دفاع دادیم و برای همین بعضی باشگاه‌ها اعتراض کنند. تا الان ۲۹۴ گزارش در کمیته انضباطی مطرح شده است که ۲۰۲ گزارش به رای منتهی شده است. همچنین برای اجرای عدالت، دستور موقت صادر می‌شود. آقای کریم باقری، مثل نیروی کمیته انضباطی شده است و باید از ایشان تشکر کنم چون ایشان درگیری‌های موجود را برطرف کردند.

حسن‌زاده تاکید کرد: جایی که دستور موقت صادر می‌شود، مواردی هست که رفتار یک بازیکن، از شدتی زیادی برخوردار است و برای همین دستور موقت صادر می‌شود. ما همین الان داریم بحث تخلف موجود در حضور برخی افراد در ورزشگاه آزادی در داربی پایتخت را پیگیری می‌کنیم. یکی از تخلفات باشگاه پرسپولیس دقیقا همین حضور افراد بیش از حد مجاز در ورزشگاه است.

رئیس کمیته انضباطی در خصوص برگزاری جلسه اتفاقات دربی گفت: ما برای جلسه داربی قرار بود روز دوشنبه این جلسه را برگزار کنیم اما پنج‌شنبه صبح جلسه این دربی برگزار می‌شود. ما بر اساس حرف نمی‌توانیم تصمیم بگیریم و باید همه چیز بر اساس مستندات باشد. احساس می‌شود این بیانیه‌ها برای احساس هواداران منتشر شود. نیمکت تیم استقلال اگر فکر می‌کند ما باید دستور موقت صادر می‌کردیم، چرا وارد زمین شدند؟ ما باید با هواداران خود صادقانه‌تر صحبت کنیم.

او درباره شکایات مطرح شده در خصوص ۶ تعویض در بازی پیکان اظهار کرد: هنوز تا امروز شکایتی برای ما ارجاع نشده است و یک‌سری شکایت مطرح شده است که باید پروسه‌های اداری آن طی شود.

حسن‌زاده گفت: ما جلسه‌ای با مدیران باشگاه‌ها خواهیم داشت و باید آسیب‌شناسی کنیم که چقدر بدرفتاری در فوتبال ما وجود دارد. ما استعدادهای خوبی در این کشور داریم و هدف ما این است که از اخلاق فوتبال صیانت کنیم و باید فضا را طوری آماده کنیم که بی‌انضباطی در فوتبال ما وجود نداشته باشد و امیدوارم که شاهد این مسائل نباشیم.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.