بیرانوند در گفت و گو با الکاس: امیدوارم یک الهام گر برای جوانان ایرانی باشم

0 18

سنگربان تیم ملی فوتبال ایران امیدوار است که در آینده بتواند موفقیت های بیشتری به دست آورد. او زندگی خود را یک الگوی برای جوانانی می دانند که می خواهند از صفر شروع کنند.

به گزارش پرسپولیس نیوز به نقل از الکاس، علیرضا بیرانوند تیم ملی فوتبال ایران را در سفر به منامه همراهی کرد. این دروازه بان در گفت و گویی که با شبکه عربی الکاس قطر داشت درباره وضعیت تیم ملی سخن به میان آورد. او در ابتدای این گفت و گو گفت: قبل از هر چیز خدمت شما و بینندگان شما سلام عرض می کنم. بله ما تازه به منامه رسیده ام و فعلا در قرنطینه هستیم قرار است که از فردا تمرینات خود را آغاز کنیم.

سایت الکاس قطرگزارشی را درباره بیرانوند پخش کرد که چگونه در شرایط سخت زادگاه خود را ترک کرد و برای دستیابی به رویاهای خود درفوتبال به تهران آمد.

بیرانوند درباره این سوال که آیا خود را یک الهام گر و الگو برای کودکان ایرانی می داند، گفت: وقتی این صحنه ها را نگاه کردم بغض من را گرفت. من نمی دانم شما چگونه این ویدئوها را به دست آوردید اما اشک شادی در چشمان من جمع شد. قرار است که یک فیلم مستند درباره زندگی من ساخته شود که ان شاء الله الهامی برای جوانان باشد.

مجری در ادامه از بیرانوند سوال کرد که شما وقتی به گذشته خود نگاه می کنی؛ زمانی که چوپانی می کردی و اکنون که به خود نگاه می کنی آیا به رویاهای خود دست پیدا کرده ای یا همچنان رویاهای داری؟

بیرانوند در پاسخ به این سوال گفت: من همواره گفته ام و دوباره تکرار می کنم که شرایط من بسیار سخت بود. باید بگویم که رویاهای من تمامی ندارد. تا آنجایی که توان داشته باشم به پیشرفت خود ادامه می دهم تا جوانان ایرانی و افرادی را که فوتبال را دوست دارند خوشحال کنم.

مجری شبکه الکاس از بیرانوند درباره مهار ضربه پنالتی رونالدو سوال پرسید و او گفت: جام جهانی معتبرترین رقابت جهانی در فوتبال است. ما قبل از اینکه پای به این رقابت بگذاریم یک رکورد خاص را از خود به جای گذاشتیم که فکر کنم تو گینس هم ثبت شد و آن اینکه ۱۲ بازی گل نخوردیم. من برای رسیدن به جام جهانی تلاش زیادی کردم. با پرسپولیس به فینال آسیا راه پیدا کردم و دو بار جزو گزینه های بهترین بازیکن آسیا بودم. می دانم که شما مسی را دوست دارید اما رونالدو هم همطراز با مسی است. من تلاش زیادی کردم تا به تیم ملی کمک کنم. تنها چیزی که به آن فکر می کردم خوشحال کردن مردم بود. من در آن لحظه توانستم مردم را خوشحال کنم. ۹۹ درصد مردم جهان که شناختی از من نداشتند می گفتند این پنالتی گل است اما من آن را مهار کردم. پنالتی های اخیر رونالدو را دیدم و توانستم که آن را مهارکنم.

او درباره رویارویی با عراق هم گفت: همواره برابر عراق با مشکل مواجه شده ایم و کار سختی برابر این تیم خواهیم داشت.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.