واعظی: به وضوح نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شودمسوولان تیم‌های مدعی قهرمانی در فدراسیون جایگاه دارند

0 36
واعظی: به وضوح نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شودمسوولان تیم‌های مدعی قهرمانی در فدراسیون جایگاه دارند

میلاد اعظمی – خبرنگار: برای خیلی از پرسپولیسی‌ها نام مهدی واعظی مترادف است با آن قهرمانی دراماتیک پرسپولیس در سال ۸۶. واعظی یکی از عوامل اصلی قهرمانی پرسپولیس در سال ۸۶ بود که روزهای خوبی را به همراه حسن رودباریان، فرشید کریمی و علیرضا حقیقی در پرسپولیس پشت سر گذاشت. سال‌ها بعد از اینکه مهدی واعظی از فوتبال خداحافظی کرد او را هنوز در بین مربیان فوتبال نمی‌بینیم چون بیشتر به بیزنس مشغول است، اما مصاحبه و صحبت با واعظی آن‌قدر جذابیت دارد که به سراغش برویم تا درخصوص مسايل امروز پرسپولیس و فوتبال ایران هم‌کلام شویم و البته از او بپرسیم که چرا به جرگه مربیان نپیوسته است. در زیر می‌توانید متن کامل مصاحبه روزنامه «پرسپولیس» با مهدی واعظی را بخوانید:

– به‌عنوان سوال اول، به نظر شما شرایط پرسپولیس در حال حاضر چطور است؟
فکر می‌کنم امسال رقابت در لیگ بسیار جذاب شده. البته احساسم این است که پرسپولیس امسال ازنظر فنی شرایط بهتری نسبت به سال گذشته دارد.
-چرا؟
تا همین فصل گذشته شاید خیلی از تیم‌ها مقابل پرسپولیس خیلی خوبن نبودند و همان کیفیت همیشگی خود را داشتند، اما امسال وضعیت طوری شده که تیم‌های ته جدولی هم مقابل پرسپولیس با تمام انگیزه بازی می‌کنند تا بتوانند از پرسپولیس امتیاز بگیرند و البته اجازه ندهند پرسپولیس قهرمان شود. وقتی شرایط این‌طور باشد شما باید ازنظر تاکتیکی تنوع زیادی داشته باشید که پرسپولیس این مساله را دارد.

– به نظر شما چرا از سوی تیم‌ها و افراد مختلف خارج از زمین اتفاقاتی رخ می‌دهد تا جلوی پرسپولیس را بگیرند؟
چند وقت پیش بود که در جمع دوستانه به رفقایم گفتم که برخی تحرکات در فدراسیون و برخی باشگاه‌ها شروع شده که می‌خواهند پرسپولیس را بزنند و دوست ندارند پنجمین قهرمانی پرسپولیس به دست بیاید. آن‌ها می‌خواهند هر طور شده امسال پرسپولیس قهرمان نشود و به وضوح نمی‌خواهند جام بالای دستان سیدجلال برود. دقیقا از پیش از بازی با سپاهان ۷،۸ تیم برنامه‌ریزی کردند که پرسپولیس قهرمان نشود و دوستم ندارند این اتفاق رخ بدهد. به نظر من این مساله از تبانی بدتر است. شما ببینید یک تیم جلوی پرسپولیس چطور بازی می‌کند بعد مقابل رقیب پرسپولیس چطور ۵،۶ گل می خورد. خب این خیلی عجیب است، از آن‌طرف برخی مجری‌های صدا و سیما و برخی افراد در فدراسیون فوتبال هم هستند که اجازه نمی‌دهند پرسپولیس راهش را برود. فقط کافی است به احکامی که علیه پرسپولیس می‌دهند توجه کنید تا به حرف من برسید.
– دلیل این همه دشمنی با پرسپولیس چیست؟
نمی‌خواهند ببینند که پرسپولیس موفق می‌شود. مسلما به قطاری که در حال حرکت است سنگ می‌زنند حالا اگر این قطار ایستاد که کارش تمام است اما معمولا قطار به حرکت ادامه می‌دهد و به مقصد می‌رسد. پرسپولیس را می‌زنند چون نمی‌خواهند قهرمان شود. متاسفانه مسوولان برخی تیم‌هایی که در کورس قهرمانی هستند هنوز در فدراسیون جایگاه دارند و بسیار تاثیر گذارند.
– می‌خواهیم کمی در مورد حامد لک صحبت کنیم. به نظر شما لک توانست نمره خوبی در پرسپولیس بگیرد؟
به نظر من حامد لک از روزی که به پرسپولیس پیوست از لحاظ فنی حدود ۵۰ درصد رشد داشته. روزی که لک به پرسپولیس آمد گفتم که اگر وارد حاشیه نشود که خدا را شکر تا الان نشده می‌تواند جایگزین خوبی بعد از بیرانوند باشد. لک با وجود اینکه دروازه‌بان باتجربه‌ای است اما بازهم به کسب تجربه نیاز دارد. اگر صد درصد آماده باشد پرسپولیس دیگر دغدغه‌ای ندارد.
– در مورد رادوشوویچ چه نظری دارید؟ آیا خوب است که دروازه‌بانی در سطح او به‌عنوان دروازه‌بان دوم در پرسپولیس باشد؟
رادو ۴، ۵ سال است که در پرسپولیس بازی می‌کند و هر مربی هم که آمده پذیرای او بوده، این نشان می‌دهد که از لحاظ فنی وضعیت بسیار خوبی دارد. رادو از لحاظ اخلاقی هم شرایط خوبی دارد و کاملا بین هواداران محبوب است. به نظر من وجود چنین دروازه‌بانی با این سطح فنی به‌عنوان دروازه‌بان دوم برای پرسپولیس بسیار خوب است.
-سال ۸۶ که به همراه پرسپولیس قهرمان ایران شدید پرسپولیس 2 دروازه‌بان همسطح به نام واعظی و حسن رودباریان داشت و 2 دروازه‌بان دیگر مثل فرشید کریمی و علیرضا حقیقی هم در تیم بودند. به نظر شما وجود 2 دروازه‌بان همسطح می‌تواند برای یک تیم مفید باشد؟
غیر از سال ۸۶ که ما با پرسپولیس قهرمان ایران شدیم و 2 دروازه‌بان همسطح داشتیم در بقیه موارد وقتی 2 دروازه‌بان همسطح در یک تیم باشند فقط مشکلات حاشیه‌ای به وجود می‌آید. شما نگاه نکنید که من و رودباریان در سال ۸۶ مشکلی نداشتیم چون بسیار حرفه‌ای رفتار می‌کردیم و هدف ما قهرمانی پرسپولیس بود، اما در بقیه تیم‌ها این‌طور نیست. همین الان ببینید در استقلال چطور مظاهری و حسینی همدیگر را می‌زنند و دنبال اشتباه یکدیگر هستند تا به ترکیب اصلی برسند. اشتباه یک دروازه‌بان یعنی شکست یک تیم، اما همین الان دروازه‌بان‌های استقلال منتطر چنین مساله‌ای هستند.
-در مجموع فکر می‌کنید پرسپولیس چند درصد شانس قهرمانی داشته باشد؟
شرایط امروز و جدول امروز لیگ برتر من را یاد سال ۸۶ می‌اندازد، با این تفاوت که ما آن سال بعد از کسر ۶ امتیاز امید به قهرمانی نداشتیم و در اوج ناامیدی بودیم، اما پرسپولیس امروز ناامید نیست. به نظر من به احتمال ۹۰ درصد پرسپولیس قهرمان لیگ می‌شود و آن ۱۰ درصد هم اتفاقاتی است که برای پرسپولیس رقم می‌زنند. پرسپولیس نشان داده تیمی قدرتمند و شایسته عنوان قهرمانی است.
– بعد از خداحافظی از فوتبال چرا شما را در جرگه مربیان ندیدیم و چرا از فوتبال دور شدید؟
خب بعد از اینکه فوتبالم تمام شد در استان گلستان مشغول به کار و بیزنس شدم. ما مجموعه‌ای را راه‌اندازی کردیم که در ساخت‌وساز فعالیت می‌کند. همین مساله باعث شد تا کمی تلاش کنیم و کارمان بهتر شود. شرایط کاری باعث شد از فوتبال کمی دور باشم. یکی دیگر از دلایلی که باعث شده فعلا نزدیک فوتبال شوم این است که فوتبال برای من جذابیت‌های زیادی داره که اگر بخواهم وارد آن بشوم آن جذابیت‌ها از بین می‌رود. در ضمن می‌خواهم زمانی وارد فوتبال شوم که هیچ نیاز مالی در فوتبال نداشته باشم و دغدغه‌ام پول نباشد تا بتوانم آن چیزی که بلد هستم را به دیگران یاد بدهم. در این سال‌ها چندین پیشنهاد بود اما ترجیح دادم ابتدا درکارم به ثبات برسم و بعد از آن آرام آرام وارد چرخه فسوتبال شوم.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.